Settings
Light Theme
Dark Theme

LSZ - odcinek trzynasty czyli O jak osobowość

LSZ - odcinek trzynasty czyli  O jak osobowość
Mar 8, 2020 · 42m 21s

W biznesie, podobnie jak w wojsku, poszukiwane są metody, które pozwolą ocenić przydatność kandydata do pracy, jego dopasowanie do zespołu i efektywność zadaniową. Chcemy wiedzieć, a najlepiej, mieć pewność z...

show more
W biznesie, podobnie jak w wojsku, poszukiwane są metody, które pozwolą ocenić przydatność kandydata do pracy, jego dopasowanie do zespołu i efektywność zadaniową.
Chcemy wiedzieć, a najlepiej, mieć pewność z kim mamy do czynienia.
Oczywistym jest, że błędy w ocenie to koszty, a im bardziej odpowiedzialne stanowisko tym mniejszy margines na ich popełnienie. W związku z tym wykorzystywane są różne narzędzia, metody, procesy, które zwiększają szansę na wybór odpowiedniego kandydata. Część z tych narzędzi wykorzystywana jest w programach rozwojowych, a także w działaniach mających poprawić relacje w zespole, czy ułatwić pracę menadżerowi zarządzającemu zespołem.

Mamy do dyspozycji wywiady ustrukturyzowane, nieustrukturyzowane, próbki pracy, testy wiedzy, testy zdolności poznawczych/inteligencji, zatrudnienie/zadania próbne, AC - ośrodki oceny oraz testy psychologiczne badające osobowość kandydata. Te ostatnie chętnie wykorzystywane są właśnie do pracy nad poprawą relacji w zespole, czy doborze odpowiednich kandydatów do zespołu.

My ludzie chętnie korzystamy z wszelkiego rodzaju uproszczeń i ułatwień, a testy psychologiczne obiecują, że szybko i jednoznacznie pozwolą opisać osobowość, predyspozycje zawodowe, czy talenty.

Na polskim rynku dostępnych jest wiele takich testów. Nie jest łatwo odpowiedzieć na pytanie czy dany test jest dobry, wartościowy i godny polecenia. Warto jednak poznać kilka istotnych faktów dotyczących testów. Mogą być inspiracją do pogłębienia wiedzy i rozsądnego korzystania z tych narzędzi.

Zapraszam do wysłuchania kolejnego odcinka podcastu Ludzkiej Strony Zarządzania.

W odcinku wspominam o:

„Pułapki myślenia. O myśleniu szybkim i wolnym” Daniel Kahneman
„Alfabet mitów menadżerskich, czyli o pułapkach bezrefleksyjnego działania” Sławomir Jarmuż, Miroslaw Tarasiewicz
„Trafność decyzji” artykuł Karola Wolskiego https://hrbusinesspartner.pl/artykul/trafnosc-decyzji link aktualny na dzień 8.03.2020 r.
show less
Information
Author Ludzka Strona Zarządzania
Website -
Tags

Looks like you don't have any active episode

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Current

Looks like you don't have any episodes in your queue

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Next Up

Episode Cover Episode Cover

It's so quiet here...

Time to discover new episodes!

Discover
Your Library
Search