00:00
46:52
Czasem tak się zdarza, że jako szefowie dostrzegamy różne objawy spadku motywacji u naszych pracowników. Ktoś chodzi lekko smutny, ktoś zły, a jeszcze ktoś narzeka i wyszukuje wszystkie możliwe „dziury” w firmie albo w swojej pracy.

Dlaczego ludziom spada motywacja, mimo że na początku mają wysoki jej poziom? Czy to naturalne zjawisko, czy może powód do niepokoju i informacja, że jako szef i organizacja coś źle robimy?

W kolejnym odcinku naszego podkastu rozmawiamy z dr Mateuszem Haukiem o tym, z jakiej perspektywy szef może spojrzeć na spadek motywacji oraz podpowiadamy, o co warto zadbać w takiej sytuacji.

W odcinku mowa jest o kilku koncepcjach. Poniżej znajdziesz odnośniki do książek, które warto przeczytać, żeby zgłębić temat.

Zarządzanie sytuacyjne SL II - etapy rozwoju pracownika
Blanchard, K. H., Przywództwo wyższego stopnia: Blanchard o przywództwie i tworzeniu efektywnych organizacji. Warszawa: Wydawnictwo Naukowe PWN. (2018).

Koncepcja kontroli działania Juliusa Kuhla - orientacja na stan lub działanie
Psychologia. Podręcznik akademicki. Tom 3. Psychologia ogólna, redaktor naukowy Jan Strelau, Gdański Wydawnictwo Psychologiczne, Gdańsk 2004, s. 130, 586-587, 597.

Carol Dweck - nastawienie na trwałość i rozwój
Dweck, C. S., Nowa psychologia sukcesu. Warszawa: Muza SA. (2013).

Więcej o motywacji znajdziesz w naszych materiałach na ludzkastronazarzadzania.pl/bazawiedzy/
Czasem tak się zdarza, że jako szefowie dostrzegamy różne objawy spadku motywacji u naszych pracowników. Ktoś chodzi lekko smutny, ktoś zły, a jeszcze ktoś narzeka i wyszukuje wszystkie możliwe „dziury” w firmie albo w swojej pracy. Dlaczego ludziom spada motywacja, mimo że na początku mają wysoki jej poziom? Czy to naturalne zjawisko, czy może powód do niepokoju i informacja, że jako szef i organizacja coś źle robimy? W kolejnym odcinku naszego podkastu rozmawiamy z dr Mateuszem Haukiem o tym, z jakiej perspektywy szef może spojrzeć na spadek motywacji oraz podpowiadamy, o co warto zadbać w takiej sytuacji. W odcinku mowa jest o kilku koncepcjach. Poniżej znajdziesz odnośniki do książek, które warto przeczytać, żeby zgłębić temat. Zarządzanie sytuacyjne SL II - etapy rozwoju pracownika Blanchard, K. H., Przywództwo wyższego stopnia: Blanchard o przywództwie i tworzeniu efektywnych organizacji. Warszawa: Wydawnictwo Naukowe PWN. (2018). Koncepcja kontroli działania Juliusa Kuhla - orientacja na stan lub działanie Psychologia. Podręcznik akademicki. Tom 3. Psychologia ogólna, redaktor naukowy Jan Strelau, Gdański Wydawnictwo Psychologiczne, Gdańsk 2004, s. 130, 586-587, 597. Carol Dweck - nastawienie na trwałość i rozwój Dweck, C. S., Nowa psychologia sukcesu. Warszawa: Muza SA. (2013). Więcej o motywacji znajdziesz w naszych materiałach na ludzkastronazarzadzania.pl/bazawiedzy/ read more read less

4 years ago #coaching, #halibut, #psychologia, #szkolenia, #zarządzanie