00:00
57:05
Odcinek 65 podcastu Z Warsztatu Lidera „Style liderskie w sporcie i biznesie” to rozmowa z Grzegorzem Więcławem - certyfikowanym psychologiem sportu Europejskiej Federacji Psychologii Sportu FEPSAC, współpracującym m.in. z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki, Polskim Związkiem Gimnastycznym, Akademią Piłkarską Piasta Gliwice, Śląskim Związkiem Piłki Nożnej oraz zawodnikami indywidualnymi różnych dyscyplin sportowych. Grzegorz jest autorem książki „Ile sił w głowie: Psychologiczny niezbędnik biegacza”. Prowadzi także autorski kanał podcastowy „Glowa Rządzi”.

Zarówno w sporcie, jak i biznesie można wyróżnić style zarządzania wywodzące się z podstawowego podziału zaproponowanego przez Kurta Lewina.

Czym w praktyce różni się styl autokratyczny, demokratyczny i liberalny? Czy można ocenić, który styl jest lepszy? Jak dobrać najbardziej odpowiedni, tak aby skutecznie zarządzać powierzonym zespołem?

W dzisiejszym odcinku Grzegorz Więcław dzieli się swoim wieloletnim doświadczeniem psychologa sportowego oraz przedstawia różne style liderskie obecne w sporcie, poddając refleksji skuteczność i zasadność wykorzystania każdego z nich.
Zapraszamy do wysłuchania 65 odcinka podcastu „Style liderskie w sporcie i biznesie”, podczas którego Grzegorz Więcław przedstawia inspirujące historie ze świata sportu z praktycznym odniesieniem do kontekstu biznesowego, daje wskazówki, na co zwrócić uwagę przy wyborze stylu zarządzania oraz dzieli się swoimi przemyśleniami na temat przywództwa przyszłości.

Ten podcast odpowiada na następujące pytania:
- Jakie wyróżniamy style w przywództwie?
- Jak dobrać styl zarządzania pod konkretny zespół?
- Co jest najważniejsze w kierowaniu zespołem?
- Jak uniknąć próżniactwa społecznego?
- Jaki będzie trener przyszłości?

Strony, osoby i tematy wymienione w odcinku:

- Strona Odcinka:
https://leadersisland.com/podcast-menedzera-lidera/style-liderskie-w-sporcie-i-biznesie-grzegorz-wieclaw-leaders-island-podcast-65/

- Strona Grzegorza LinkedIn:
https://www.linkedin.com/in/grzegorz-wi%C4%99c%C5%82aw-ab7ba953/

- Głowa Rządzi Strona:
https://glowarzadzi.pl/

- Głowa Rządzi Facebook
https://www.facebook.com/glowarzadzi/

- Głowa Rządzi Instagram
https://www.instagram.com/glowarzadzi/

- Głowa Rządzi Spotify
https://open.spotify.com/show/62dddz9GbCdxGj7mvLFvbh

- Głowa Rządzi Youtube
https://www.youtube.com/channel/UCyUDt-Kt6LL7OKQObQpg0pA
Odcinek 65 podcastu Z Warsztatu Lidera „Style liderskie w sporcie i biznesie” to rozmowa z Grzegorzem Więcławem - certyfikowanym psychologiem sportu Europejskiej Federacji Psychologii Sportu FEPSAC, współpracującym m.in. z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki, Polskim Związkiem Gimnastycznym, Akademią Piłkarską Piasta Gliwice, Śląskim Związkiem Piłki Nożnej oraz zawodnikami indywidualnymi różnych dyscyplin sportowych. Grzegorz jest autorem książki „Ile sił w głowie: Psychologiczny niezbędnik biegacza”. Prowadzi także autorski kanał podcastowy „Glowa Rządzi”. Zarówno w sporcie, jak i biznesie można wyróżnić style zarządzania wywodzące się z podstawowego podziału zaproponowanego przez Kurta Lewina. Czym w praktyce różni się styl autokratyczny, demokratyczny i liberalny? Czy można ocenić, który styl jest lepszy? Jak dobrać najbardziej odpowiedni, tak aby skutecznie zarządzać powierzonym zespołem? W dzisiejszym odcinku Grzegorz Więcław dzieli się swoim wieloletnim doświadczeniem psychologa sportowego oraz przedstawia różne style liderskie obecne w sporcie, poddając refleksji skuteczność i zasadność wykorzystania każdego z nich. Zapraszamy do wysłuchania 65 odcinka podcastu „Style liderskie w sporcie i biznesie”, podczas którego Grzegorz Więcław przedstawia inspirujące historie ze świata sportu z praktycznym odniesieniem do kontekstu biznesowego, daje wskazówki, na co zwrócić uwagę przy wyborze stylu zarządzania oraz dzieli się swoimi przemyśleniami na temat przywództwa przyszłości. Ten podcast odpowiada na następujące pytania: - Jakie wyróżniamy style w przywództwie? - Jak dobrać styl zarządzania pod konkretny zespół? - Co jest najważniejsze w kierowaniu zespołem? - Jak uniknąć próżniactwa społecznego? - Jaki będzie trener przyszłości? Strony, osoby i tematy wymienione w odcinku: - Strona Odcinka: https://leadersisland.com/podcast-menedzera-lidera/style-liderskie-w-sporcie-i-biznesie-grzegorz-wieclaw-leaders-island-podcast-65/ - Strona Grzegorza LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/grzegorz-wi%C4%99c%C5%82aw-ab7ba953/ - Głowa Rządzi Strona: https://glowarzadzi.pl/ - Głowa Rządzi Facebook https://www.facebook.com/glowarzadzi/ - Głowa Rządzi Instagram https://www.instagram.com/glowarzadzi/ - Głowa Rządzi Spotify https://open.spotify.com/show/62dddz9GbCdxGj7mvLFvbh - Głowa Rządzi Youtube https://www.youtube.com/channel/UCyUDt-Kt6LL7OKQObQpg0pA read more read less

about 1 year ago #kurtlewin, #leadership, #leadersislandpodcast, #lider, #management, #manager, #menedżer, #podcast, #psychologia, #psychologsportowy, #sport, #stylezarządzania, #team, #teambuilding, #trener, #zarządzanie, #zwarsztatulidera