00:00
70:54
Tym razem porozmawiamy o problemie, z którym boryka się wielu Opiekunów psów: pies na widok nadchodzącego z naprzeciwka czworonoga wpada w amok - ciągnie jak szalony, szczeka, rzuca się do psa, nie reaguje na żadne komendy czy komunikaty. To niestety częsty widok, zwłaszcza na wąskich przyosiedlowych chodnikach. Niekiedy z tego powodu spacery zamieniają się w koszmar.
W tym odcinku, niestety, nie znajdziecie prostej odpowiedzi na pytanie - jak "oduczyć" psa tego zachowania, ponieważ problem jest "nieco" bardziej złożony.
Porozmawiamy więc o tym:
  • jakie "niepożądane" reakcje mogą prezentować psy w sytuacji spotkania z drugim czworonogiem na chodniku;
  • czy to, co wygląda na agresję, zawsze (w ogóle?) jest agresją?
  • gdzie szukać przyczyny takich reakcji?
  • czy wszystkie szczeniaki z tego samego miotu będą zachowywać się podobnie?
  • dlaczego wizyty na psich wybiegach nie służą psom?
  • czy całe zło pochodzi od smyczy?
  • jak zbudować relacje z Opiekunami psów z sąsiedztwa i nawzajem sobie pomóc?
  • jak wybrać osiedle do zamieszkania "pod kątem psa"
i wreszcie - jak pogodzić się z tym, że nie każdy pies, nie wszędzie, nie zawsze, nie w każdych okolicznościach i nie z każdym psem może minąć się spokojnie. Co nie oznacza - nie starać się pomóc sobie i psu radzić sobie w trudnych sytuacjach.
Serdecznie Was zapraszam do posłuchania.
Tym razem porozmawiamy o problemie, z którym boryka się wielu Opiekunów psów: pies na widok nadchodzącego z naprzeciwka czworonoga wpada w amok - ciągnie jak szalony, szczeka, rzuca się do psa, nie reaguje na żadne komendy czy komunikaty. To niestety częsty widok, zwłaszcza na wąskich przyosiedlowych chodnikach. Niekiedy z tego powodu spacery zamieniają się w koszmar. W tym odcinku, niestety, nie znajdziecie prostej odpowiedzi na pytanie - jak "oduczyć" psa tego zachowania, ponieważ problem jest "nieco" bardziej złożony. Porozmawiamy więc o tym: jakie "niepożądane" reakcje mogą prezentować psy w sytuacji spotkania z drugim czworonogiem na chodniku; czy to, co wygląda na agresję, zawsze (w ogóle?) jest agresją? gdzie szukać przyczyny takich reakcji? czy wszystkie szczeniaki z tego samego miotu będą zachowywać się podobnie? dlaczego wizyty na psich wybiegach nie służą psom? czy całe zło pochodzi od smyczy? jak zbudować relacje z Opiekunami psów z sąsiedztwa i nawzajem sobie pomóc? jak wybrać osiedle do zamieszkania "pod kątem psa" i wreszcie - jak pogodzić się z tym, że nie każdy pies, nie wszędzie, nie zawsze, nie w każdych okolicznościach i nie z każdym psem może minąć się spokojnie. Co nie oznacza - nie starać się pomóc sobie i psu radzić sobie w trudnych sytuacjach. Serdecznie Was zapraszam do posłuchania. read more read less

7 months ago #agresja, #behawior, #biologia, #depresja, #doggyboom, #dzielnica, #konflikt, #miasto, #pies, #porady, #psy, #psychologia, #równowaga, #spacer, #szczeniak, #szkolenie, #słuchowisko, #trening, #wychowanie, #zoopsychologia