00:00
48:14
Jest to pierwszy z dwóch odcinków nt. wody. Rozmawiamy w nim m.in. o tym jaką wodę nazywamy czystą, co ma woda do praw kobiet i czy Afryka to suchy kontynent. A także o tym jak kryzys klimatyczny wpływa na dostęp do wody i co z tym robią organizacje pomocowe.

Wspomniane w odcinku broszury:
- Woda jako globalne wyzwanie www.bit.ly/glob_woda
- Woda w kryzysie klimatycznym www.bit.ly/woda_klimat

Gościnne wypowiedzi:
Paweł Cieślar - mgr inż. w zakresie specjalizacj technologia wody i ścieków https://swiatwody.blog
Aleksandra Kardaś - fizyczka atmosfery, autorka "Książki o wodzie" oraz współautorka podręczników "Nauka o klimacie" i "Klimatyczne ABC"
Anna Reichel oraz Beata Dolińska - Polska Akcja Humanitarna
Jest to pierwszy z dwóch odcinków nt. wody. Rozmawiamy w nim m.in. o tym jaką wodę nazywamy czystą, co ma woda do praw kobiet i czy Afryka to suchy kontynent. A także o tym jak kryzys klimatyczny wpływa na dostęp do wody i co z tym robią organizacje pomocowe. Wspomniane w odcinku broszury: - Woda jako globalne wyzwanie www.bit.ly/glob_woda - Woda w kryzysie klimatycznym www.bit.ly/woda_klimat Gościnne wypowiedzi: Paweł Cieślar - mgr inż. w zakresie specjalizacj technologia wody i ścieków https://swiatwody.blog Aleksandra Kardaś - fizyczka atmosfery, autorka "Książki o wodzie" oraz współautorka podręczników "Nauka o klimacie" i "Klimatyczne ABC" Anna Reichel oraz Beata Dolińska - Polska Akcja Humanitarna read more read less

3 years ago #akcja, #globalne, #humanitarna, #klimat, #oszczędzanie, #pah, #polska, #pomoc, #woda, #wody, #wyzwania