Settings
Light Theme
Dark Theme
Podcast Cover

Tolerancja to za mało

 • 39. Procedury i realia uchodźcze w Polsce

  5 APR 2024 · Odcinek to rozmowa z dwójką ekspertów: Łukaszem Lewandowskim, prawnikiem Fundacji Emic oraz Sarianem Jaroszem, koordynatorem badań Konsorcjum Migracyjnego, a także współzałożycielem Queers Without Borders. W rozmowie wspominamy o badaniu „Gdzie teraz jesteśmy? Organizacje społeczne a kryzysy humanitarne w Polsce” https://konsorcjum.org.pl/raport-gdzie-teraz-jestesmy/ oraz raporcie „Narracje humanitarne o wojnie w Ukrainie” https://konsorcjum.org.pl/raport-narracje-humanitarne-o-wojnie-w-ukrainie/.Wideoeseje PAH:- Narracje o migracjach cz. 1. O lęku i jego skutkach https://youtu.be/GUGOP1AZ35Y?si=LeCdTf-RKvJnIh5B- Narracje o migracjach cz. 2. O trzech niekompletnych narracjach https://youtu.be/5osVdWrouVs?si=6NZ2gc8em23E7EGcOdcinek powstał w ramach projektu Lokalni/e Sojusznicy/czki Globalnej Solidarności. Projekt jest finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny. Zobacz pozostałe działania projektowe na stronie: https://www.pah.org.pl/lokalnie-globalnie.
  52m 43s
 • 38. Sojusz na rzecz sprawiedliwości rasowej w Polsce

  19 MAR 2024 · Rozmowa z Margaret Amaka Ohia-Nowak i Agnieszka Bułacik z Alliance for Black Justice in Poland / BJP. Z odcinka dowiesz się m.in. czym jest ten sojusz, w jakich okolicznościach powstał oraz jak można wspierać jego działania. Media społecznościowe BJP: FB: https://www.facebook.com/BlackJusticePL IG: https://www.instagram.com/blackjusticepl/ kontakt: https://blackjustice.org.pl Odcinek powstał w ramach projektu Lokalni/e Sojusznicy/czki Globalnej Solidarności. Projekt jest finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny. Zobacz pozostałe działania projektowe na stronie: https://www.pah.org.pl/lokalnie-globalnie.
  29m 46s
 • 37. O granicach żartu z Olgą Drenda

  11 MAR 2024 · Rozmowa z Olga Drenda na temat poprawności politycznej, poczuciu humoru, grupach mniejszościowych i piosenki zespołu Big Cyc. Sprawdź książkę "Słowo humoru" Olgi Drendy oraz filmik PAH o poprawności politycznej: https://youtu.be/MWhtqg8KXF8 Odcinek powstał w ramach projektu Lokalni/e Sojusznicy/czki Globalnej Solidarności. Projekt jest finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny. Zobacz pozostałe działania projektowe na stronie: https://www.pah.org.pl/lokalnie-globalnie.
  39m 13s
 • 36. Czy w aktywizmie jest miejsce na dobrostan?

  27 DEC 2023 · Naszą rozmówczynią jest Natalia Sarata, ekspertka od dobrostanu i wypalenia w sektorze pozarządowym, założycielka Fundacji RegenerAkcja. Rozmawiamy m.in. o indywidualnych, kolektywnych i systemowych czynnikach wypalenia w aktywizmie. Odcinek powstał w ramach projektu Lokalni/e Sojusznicy/czki Globalnej Solidarności. Projekt jest finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny. Zobacz pozostałe działania projektowe na stronie: https://www.pah.org.pl/lokalnie-globalnie.
  1h 8m 21s
 • 35. Intersekcjonalnie, czyli jak?

  20 DEC 2023 · W odcinku analizujemy termin intersekcjonalności. Wspiera nas w tym wiele osób gościnnych: Magda Świder, Natalia Skoczylas, Klaudia Kryńska, Anna Huminiak, Kalina Kabat, Alex Gierlińskie. Edukacja antydyskryminacyjna - podręcznik trenerski TEA: https://tea.org.pl/publikacje/podrecznik2023/ Odcinek powstał w ramach projektu Lokalni/e Sojusznicy/czki Globalnej Solidarności. Projekt jest finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny. Zobacz pozostałe działania projektowe na stronie: https://www.pah.org.pl/lokalnie-globalnie.
  50m 44s
 • 34. Kłopot z wolonturystyką

  13 DEC 2023 · Do rozmowy zaprosiliśmy Alicję Kosińską z Fundacji Fundacja Go'n'Act, które dzieli się wieloletnim doświadczeniem i wiedzą na temat wolontariatu zagranicznego. Krytycznie spoglądamy na samą definicję wolonturystyki, omawiamy różne jej rodzaje i konsekwencje dla lokalnych społeczności. Nie zabraknie też naszego ulubionego tematu narracji. Polecamy: - Publikację pt. „Zanim pomożesz - handbook o etycznym wolontariacie zagranicznym”: https://bit.ly/3NfI7eV - Artykuł M. Bodzan pt. „Czy jadąc na wolontariat do Afryki* zbawiasz świat?": https://www.pah.org.pl/wolonturystyka/ Odcinek powstał w ramach projektu Lokalni/e Sojusznicy/czki Globalnej Solidarności. Projekt jest finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny. Zobacz pozostałe działania projektowe na stronie: https://www.pah.org.pl/lokalnie-globalnie.
  1h 8m 36s
 • 33. Edukacja jako budowanie relacji

  8 AUG 2023 · Tym razem zapraszamy Was na rozmowę między nami oraz Agnieszką Bułacik - edukatorką, facylitatorką, artystką i aktywistką, współtworzącą organizację New Visions. (https://newvisions.me). Jakie przestrzenie edukacyjne chcemy tworzyć? Co ma największą transformującą moc w procesie edukacji? Czy edukacja to aktywizm? M.in. na te pytania odpowiadamy w tym odcinku, dzieląc się doświadczeniem, refleksjami i wątpliwościami. W rozmowie Agnieszka wspomina m.in. o Szkołe Praktyk Antyrasistowskich:https://newvisions.me/school-of-antiracist-practices oraz programie Taiga:https://newvisions.me/taiga. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o naszych programach edukacyjnych, odwiedź stronę:https://www.pah.org.pl/edukuj. Odcinek powstał w ramach projektu Lokalni/e Sojusznicy/czki Globalnej Solidarności. Projekt jest finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny. Zobacz pozostałe działania projektowe na stronie:https://www.pah.org.pl/lokalnie-globalnie.
  51m 13s
 • 32. Jak pokazywać osoby w kryzysach humanitarnych?

  28 JUL 2023 · Chęć zwrócenia uwagi na cierpienie ludzi w sytuacjach katastrof czy wojny często rodzi wiele dylematów. Jak to zrobić bez naruszania godności tych ludzi? Czy cel uświęca środki? Jaka jest nasza odpowiedzialność za stereotypy, które mogą wzmacniać nasze przekazy? Czy fotografie są w stanie zmieniać postawy ludzi? To część pytań, na które staramy się znaleźć odpowiedzi w tym odcinku podkastu. Tym razem pomaga nam w tym wiele osób gościnnych, którzy zgodzili się podzielić swoim doświadczeniem: Jakub Górnicki z Outriders (https://outride.rs/pl/podcast), Lena Khalid, autorka bloga https://polkanapustyni.plKlara Sielicka-Baryłka ze Stowarzyszenia Wikimedia Polska, Rafał Grzelewski z PAH. Zapraszamy także do zapoznania się z materiałami “Jak mówić o większości świata?” - animacją https://bit.ly/film_jak_mowic, ulotką https://bit.ly/ulotka_jak_mowic i handoutem https://bit.ly/handout_jak_mowic. Podkast powstał w ramach projektu Google Impact Challenge. Jego częścią jest także platforma DOM, na której znajdziecie dodatkowe materiały https://www.pah.org.pl/dom.
  56m 58s
 • 31. Na styku wody i zmian klimatu

  17 MAR 2023 · Ten odcinek to rozmowa z dr Aleksandrą Kardaś, autorką “Książki o wodzie”, fizyczką atmosfery i redaktorką naczelną serwisu Nauka o klimacie. Rozmawiamy o tym, jaki związek mają ekstremalne zjawiska pogodowe z wodą i dlaczego nie występują wszędzie równie intensywnie. Pytamy też o to, co możemy zrobić dla zasobów wodnych w swoim najbliższym otoczeniu, a także co napawa naszą gościnię optymizmem. Podkast realizujemy w ramach kampanii Razem wpływamy na zmiany, organizowanej przez PAH z okazji Światowego Dnia Wody. PAH od lat mierzy się z problemami wodnymi i ich konsekwencjami na całym świecie. Dlatego zachęcamy słuchczki i słuchaczy do wejścia na https://www.pah.org.pl/wplywamy i wsparcia działań pomocowych PAH.
  49m 23s
 • 30. Czy nauka uratuje nas przed brakiem wody?

  15 MAR 2023 · Gościem odcinka jest dr Tomasz Rożek - fizyk, założyciel Fundacji Nauka. To Lubię. Razem szukamy odpowiedzi na tytułowe pytanie, rozmawiając m.in. o technologiach odsalania wody, zużywaniu i odnawianiu wód gruntowych oraz nierównościach w dostępie do czystej wody na świecie. Podkast realizujemy w ramach kampanii Razem wpływamy na zmiany, organizowanej przez PAH z okazji Światowego Dnia Wody. Więcej o kampanii można przeczytać na stronie pah.org.pl/wplywamy.
  51m 46s

„Tolerancja to za mało” to podkast zespołu edukacji Polskiej Akcji Humanitarnej, w którym zastanawiamy się jak brać na siebie część odpowiedzialności za zmianę świata na lepsze. https://www.pah.org.pl/podkast

show more
„Tolerancja to za mało” to podkast zespołu edukacji Polskiej Akcji Humanitarnej, w którym zastanawiamy się jak brać na siebie część odpowiedzialności za zmianę świata na lepsze. https://www.pah.org.pl/podkast
show less
Contacts
Information

Looks like you don't have any active episode

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Current

Looks like you don't have any episodes in your queue

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Next Up

Episode Cover Episode Cover

It's so quiet here...

Time to discover new episodes!

Discover
Your Library
Search