00:00
23:08
Podobno nie ważne jak zaczynasz, ważne jak kończysz. Jak zetem skończyć? Żeby nie przegadać, nie rozmyć i nie zniechęcić.

Dzielimy się trzema sprawdzonymi sposobami na dobre domknięcie wystąpienia, szkolenia czy spotkania.

Czemu to ważne?
Bo, cytując Pana Młynarskiego, puenta rzecz święta. Bo efekt świeżości, czyli fakt, że ostatnie zdanie najlepiej zapada w pamięci. Bo na ostatniej prostej można przejść do historii lub zginąć w jej odmętach. Bo… no dobra dosyć tej grafomanii.

Z odcinka dowiesz się:
(01:35) Jak nie rozmyć celu komunikacji/wystąpienia/prezentacji?
(05:06) Pomysł na puentę #1: klamra
(09:13) Pomysł na puentę #2: co sobie bierzesz?
(11:24) Dygresja: strategia Vonneguta – alternatywny sposób snucia planów
(14:27) Pomysł na puentę #3: odwrócenie perspektywy
(21:24) Podsumowanie odcinka, czyli pigułka dla niecierpliwych ;)

I to wszystko w niespełna 23 minut! Jak widać z samych puent nie da się sklecić długiej paplaniny ;)

Tradycyjnie zapraszamy do słuchania i komentowania. Mailowo (podcast@opowiedz.to) lub głosowo na naszej tubie (https://www.speakpipe.com/opowiedzTo).

Nasze SM też stoją dla Was otworem. Zapraszamy.
Ania i Maciek

Polecajki z odcinka:
Książka: „Storytelling” - Marek Stączek
Film: „Czas zabijania” – reż. Joel Schumacher
eTalks: „The Secrets of Food Marketing” – Kate Cooper (https://www.youtube.com/watch?v=mKTORFmMycQ)
Podobno nie ważne jak zaczynasz, ważne jak kończysz. Jak zetem skończyć? Żeby nie przegadać, nie rozmyć i nie zniechęcić. Dzielimy się trzema sprawdzonymi sposobami na dobre domknięcie wystąpienia, szkolenia czy spotkania. Czemu to ważne? Bo, cytując Pana Młynarskiego, puenta rzecz święta. Bo efekt świeżości, czyli fakt, że ostatnie zdanie najlepiej zapada w pamięci. Bo na ostatniej prostej można przejść do historii lub zginąć w jej odmętach. Bo… no dobra dosyć tej grafomanii. Z odcinka dowiesz się: (01:35) Jak nie rozmyć celu komunikacji/wystąpienia/prezentacji? (05:06) Pomysł na puentę #1: klamra (09:13) Pomysł na puentę #2: co sobie bierzesz? (11:24) Dygresja: strategia Vonneguta – alternatywny sposób snucia planów (14:27) Pomysł na puentę #3: odwrócenie perspektywy (21:24) Podsumowanie odcinka, czyli pigułka dla niecierpliwych ;) I to wszystko w niespełna 23 minut! Jak widać z samych puent nie da się sklecić długiej paplaniny ;) Tradycyjnie zapraszamy do słuchania i komentowania. Mailowo (podcast@opowiedz.to) lub głosowo na naszej tubie (https://www.speakpipe.com/opowiedzTo). Nasze SM też stoją dla Was otworem. Zapraszamy. Ania i Maciek Polecajki z odcinka: Książka: „Storytelling” - Marek Stączek Film: „Czas zabijania” – reż. Joel Schumacher eTalks: „The Secrets of Food Marketing” – Kate Cooper (https://www.youtube.com/watch?v=mKTORFmMycQ) read more read less

about 1 year ago #annakędzierska, #biznes, #hr, #komunikacja, #lidership, #maciekcichocki, #opowiedzto, #osobisty, #pointa, #prezentacja, #przywództwo, #publiczne, #puenta, #rozwój, #sprzedaż, #storytelling, #szkolenia, #trener, #wystąpienia, #zarządzanie