Settings
Light Theme
Dark Theme
Podcast Cover

Smak Biegania

 • Smak Biegania No. 14: Trenuj Głowę!

  22 AUG 2022 · W tym odcinku m.in.: - Czy każdy profesjonalnie traktujące swoje zajęcie sportowiec korzysta z pomocy psychologicznej? - Kto powinien korzystać z profesjonalnej pomocy psychologicznej? - Co to jest trening mentalny? - Jak wyglądają ćwiczenia w ramach treningu mentalnego? -Co to jest trening regulacji pobudzenia i koncentracji uwagi? - Co zrobić, żeby się nie denerwować przed startem? - Jak się motywować do dalszej pracy sportowej? W tym odcinku naszym gościem jest Aleksandra Adamiec – psycholog sportu. Ukończyła Psychologię Stosowaną na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie a na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie zrobiła specjalizację z zakresu psychologii sportu. Jest certyfikowanym psychologiem sportu Polskiego Towarzystwa Psychologicznego II klasy. Współpracowała m.in.: z drużyną kobiecej siatkówki – AGH GALECO WISŁA KRAKÓW, Polskim Związkiem Muay Thai oraz Polskim Związkiem Sportu Osób Niepełnosprawnych a także z polską kadrą w biegach narciarskich oraz z drużyną piłki nożnej z ekstraklasy - Wisłą Kraków. Pracuje z wieloma zawodnikami - zarówno sportów indywidualnych (m.in. tenis, lekkoatletyka, sporty motorowe, sporty walki, pływanie), jak i sportów drużynowych (piłka nożna, siatkówka) oraz z muzykami. Czynnie uprawia sport – m.in. od dziecka karate. Więcej na stronie: polandbusinessrun.pl
  35m 52s
 • Smak Biegania No. 13: Zawsze pod górkę!

  20 JUL 2022 · W tym odcinku rozmawiamy z Andrzejem Popielem - biegaczem górskim, aktorem i ambasadorem Poland Business Run: 1. Co jest fascynującego w bieganiu w górach? 2. Czym się różni bieganie w górach od biegania „po płaskim”? 3. Jak się uczyć biegania w górach? 4. Jak trenować i gdzie? 5. Kiedy pozwolić sobie na taki pierwszy poważny start w biegu górskim? 6. Jak się przygotować do treningu w górach? -Co ze sobą zabrać i jak się ubrać? -Biegać samotnie czy jednak z kimś? 7. Jak ważna jest motywacja i determinacja w bieganiu w górach? 8. Czy w czasie biegu charytatywnym rywalizacja sportowa schodzi na drugi plan? 9. Co Andrzejowi samemu daje bieganie w wersjach „charytatywnych” 10. Jak zachęcać ludzi do biegania?
  33m 18s
 • Smak Biegania No. 12: Biegiem po fizjo(terapię)

  15 JUN 2022 · Zabieg amputacji piersi – mastektomia – to ogromna trauma, ból fizyczny i psychiczny. Dotyczy zazwyczaj kobiet walczących z nowotworami, ale czasami również i mężczyzn. Jak wracać do normalnego życia, jak ponownie cieszyć się np. z fizycznych aktywności? Gościem w tym odcinku podcastu Smaku Biegania jest Karolina Świątek – fizjoterapeutka Centrum Rehabilitacji Znowu w Biegu - magister fizjoterapii, absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z pacjentami ortopedycznymi, zarówno po zabiegach, jak i z przewlekłym bólem. W tym odcinku m.in.: -Jakie są główne problemy, na które narażone są kobiety po odjęciu piersi – jakie konsekwencje niesie taka operacja? -Kiedy trzeba rozpocząć rehabilitację po tak poważnej i traumatycznej operacji jaką jest mastektomia? -Jak wygląda ta rehabilitacja? -Czy osoby, które prowadziły aktywny tryb życia przed operacją, lubiły sport, po mastektomii muszą zrezygnować ze swoich aktywności? -Jakie są zalecenia żywieniowe?
  25m 15s
 • Smak Biegania No. 11: Pobiegniesz - pomożesz! Startujemy już 4 września.

  4 MAY 2022 · O tegorocznej edycji biegu Poland Business Run opowiadają: Marta Hernik – Dyrektor Zarządzająca Fundacji Poland Business Run, Agata Górzyńska – Project Manager współpracująca na co dzień ze sponsorami i Kamil Bąbel – Project Manager. W tym odcinku m.in. - Kiedy w tym roku odbywa się bieg Poland Business Run i dla kogo jest on przeznaczony? - Po co jako Fundacja organizujemy nasz bieg co roku? - Gdzie i w jakiej formule będzie rozgrywany bieg w tym roku? - Kiedy i jak się można zapisać na bieg? - Jakie jeszcze atrakcje czekają w tym roku na uczestników? - Co jest dla nich główną motywacją do wspierania tego wydarzenia przez Partnerów? - Czy w tym roku jest więcej przygotowań niż zwykle? Więcej informacji na stronie: https://polandbusinessrun.pl/pl/runner-zone/informacje-4
  17m 34s
 • Smak Biegania No. 10: Serce do biegania

  29 MAR 2022 · Po naszej ostatniej rozmowie dotyczącej układu ruchowego czas na nasz najważniejszy mięsień - serce. Gościem w dzisiejszym odcinku jest dr habilitowany nauk medycznych - Bartłomiej Guzik: - Lekarz, Kardiolog, Internista pracujący w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II, - Adiunkt w Klinice Kardiologii Interwencyjnej, Instytut Kardiologii Collegium Medicum UJ. - Zajmuje się diagnostyką i leczeniem wszystkich schorzeń kardiologicznych, ze szczególnym zainteresowaniem podejścia spersonalizowanego i wykorzystania medycyny populacyjnej i sportowej. - Autor wielu specjalistycznych publikacji i Współautor kilku rozdziałów w podręcznikach z kardiologii. W tym odcinku: - Czy bieganie jest zdrowe dla naszego serca i układu krążenia? - Jak pracuje nasze serce i układ krążenia w czasie biegania? - Czy przed każdym nowym sezonem biegowym lub jeśli ktoś zaczyna przygodę z bieganiem powinnyśmy zrobić badania? - Jakie są przeciwskazania do regularnego biegania z punktu widzenia kardiologicznego? - Jakie są niepokojące ze strony organizmu, które powinny nas skłonić do bardzo szybkiej wizyty u kardiologa ? - Jakie są metody budowania wytrzymałości i kiedy należy je stosować w całym planie biegowym? - JAK BIEGACZ POWINIEN DBAĆ O SWOJE SERCE, żeby móc cieszyć się sportem i bieganiem?
  25m 7s
 • Smak Biegania No. 9: Czy tak naprawdę umiemy biegać?

  2 MAR 2022 · Naszym gościem w tym odcinku Smaku Biegania jest dr Michał Latos – lekarz ortopeda sportowy. Absolwent Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Pracuje w Szpitalu Zakonu Bonifratrów w Krakowie. Należy do Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu i Polskiego Towarzystwa Artroskopowego. Uczestniczył w wielu kursach doszkalających w Polsce i Europie. Leczy z powodzeniem następstwa urazów sportowych. Głównym obszarem zainteresowania są stawy kolanowe i barkowe. W tym odcinku m.in.: -Czy nasz układ kostno-mięśniowy jest przystosowany naturalnie do biegania? -Czy my tak naprawdę umiemy biegać? -Co to znaczy prawidłowo biegać ? -Jak dobierać prawidłowo buty do biegania? -Które z tych kontuzji są najgroźniejsze i wymagają potem długotrwałego leczenia i rehabilitacji? -Jak wzmacniać nasz układ ruchowy, żeby móc pokonywać coraz większe dystanse i obciążenia? -Jakie produkty pomogą w dobrym utrzymaniu naszych stawów i ścięgien?
  32m 43s
 • Smak Biegania No. 8: Nie bój się zimy!

  25 JAN 2022 · Czy mróz i śnieg powinny nas zatrzymać w domu? Czy zima to dobry czas na bieganie? W tym podcaście odpowiemy na te i inne pytania dotyczące biegania w zimie. Naszym gościem w podcaście jest dziś Kacper Piech – Trener biegaczy z Centrum Treningu Biegowego - runonline.pl W czasie swojej ponad 20-letniej kariery biegacza przebiegł blisko 50 tys. km czyli sporo więcej niż długość równika. Biegacz z licznymi sukcesami w biegach górskich, uczestnik biegów długodystansowych w wielu miejscach na świecie. Entuzjasta biegania i dzielenia się swoim doświadczeniem – jego hasło brzmi „Wezmę się za ciebie”. W tym podcaście m.in.: - Czy bieganie w zimie jest zdrowe i efektywne? - Ile biegać i jak często w tygodniu? - Czy zima to dobry czas żeby zaczynać swoją przygodę z bieganiem? - Jak się ubierać do zimowego biegania, żeby się nie przeziębić? - Czy morsowanie może nam pomóc w tym naszym zimowym bieganiu? - Co nam z tego biegania w zimie na następne miesiące? ___ Rozmowy w naszym podcaście Smak Biegania prowadzi Bartosz Wilczyński – Promotor Kulinarny. Aktywny styl życia, podróże kulinarne, bieganie i rowery górskie – to podstawa jego menu. Bartosz po kilku latach przerwy powrócił do biegania – jest ambasadorem polskich win i serów farmerskich i pasjonatem biegów górskich, ma na koncie degustacje i kolacje komentowane z najlepszymi szefami kuchni oraz maraton górski, kilkanaście półmaratonów i niepoliczone amatorskie starty w bike maratonach. Promuje to co zdrowe, ekologiczne i naturalne. Współtworzy Radio Kulinarne - pierwszy podcast kulinarno-winiarski.
  28m 28s
 • Smak Biegania no. 7: Smak Pomagania

  15 DEC 2021 · Kolejny rok w Fundacji Poland Business Run to nowa porcja realnej pomocy dla osób z niepełnosprawnościami. W tym specjalnym odcinku chcemy podsumować to, co się udało i podzielić się historiami pracowników Fundacji, którzy współtworzyli Poland Business Run 2021. Zapraszamy również do zapoznania się z raportem pomocowym za rok 2021, dostępnym na stronie www.polandbusinessrun.pl.
  39m 24s
 • Smak Biegania no. 6: Bieg do Księgarni

  18 OCT 2021 · Zapraszamy na rozmowę w biegu … o książkach biegowych. Naszym gościem w tym książkowym wydaniu będzie Maciej Skowronek - zapalony biegacz amator, dziennikarz Radia Kraków, autor radiowego cyklu „Rusz się!” „Co czytać, żeby wiedzieć więcej. Co czytać, żeby biegać lepiej. Co czytać, żeby uwierzyć w siebie”. Będziemy rozmawiać o ważnych książkach dla biegaczy – dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę biegową, ale również dla tych którzy mają już swoim na koncie setki przebiegniętych kilometrów. „Poczytaj, pobiegnij, zwyciężaj” Rozmowy w podcaście Smak Biegania prowadzi Bartosz Wilczyński - Promotor Kulinarny. Aktywny styl życia, podróże kulinarne, bieganie i rowery górskie – to podstawa jego menu. Promuje to co zdrowe, ekologiczne i naturalne. Współtworzy również Radio Kulinarne - pierwszy podcast kulinarno-winiarski.
  31m 7s
 • Smak Biegania no. 5: 3,2,1 start!

  31 AUG 2021 · W piątym odcinku podcastu Smak Biegania zapraszamy na rozmowę z Adrianną Palką - trenerką i ambasadorką biegu Poland Business Run. Więcej o Adzie na stronie: https://www.adriannapalka.pl/ Z tego odcinka dowiesz się: -jak podejść do startu w biegu, -co zrobić przed zawodami, -jak odżywiać się w ostatnim tygodniu przed biegiem, -jak odpowiednio oddychać, -kiedy zrobić rozgrzewkę, -co robić po ukończonym biegu? Do zobaczenia na starcie! Rozmowę prowadzi Bartosz Wilczyński - Promotor Kulinarny. Aktywny styl życia, podróże kulinarne, bieganie i rowery górskie – to podstawa jego menu. Bartosz po kilku latach przerwy powrócił do biegania – jest ambasadorem polskich win i serów farmerskich i pasjonatem biegów górskich, ma na koncie degustacje i kolacje komentowane z najlepszymi szefami kuchni oraz maraton górski, kilkanaście półmaratonów i niepoliczone amatorskie starty w bike maratonach. Promuje to co zdrowe, ekologiczne i naturalne. Współtworzy Radio Kulinarne - pierwszy podcast kulinarno-winiarski.
  26m 52s

Smak Biegania to podcast Fundacji Poland Business Run, w którym łączymy tematy biegania i odżywiania. Rozmowy w naszym podcaście Smak Biegania prowadzi Bartosz Wilczyński – Promotor Kulinarny. Aktywny styl życia,...

show more
Smak Biegania to podcast Fundacji Poland Business Run, w którym łączymy tematy biegania i odżywiania.

Rozmowy w naszym podcaście Smak Biegania prowadzi Bartosz Wilczyński – Promotor Kulinarny. Aktywny styl życia, podróże kulinarne, bieganie i rowery górskie – to podstawa jego menu. Bartosz po kilku latach przerwy powrócił do biegania – jest ambasadorem polskich win i serów farmerskich i pasjonatem biegów górskich, ma na koncie degustacje i kolacje komentowane z najlepszymi szefami kuchni oraz maraton górski, kilkanaście półmaratonów i niepoliczone amatorskie starty w bike maratonach. Promuje to co zdrowe, ekologiczne i naturalne. Współtworzy Radio Kulinarne - pierwszy podcast kulinarno-winiarski.
show less
Contacts
Information

Looks like you don't have any active episode

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Current

Looks like you don't have any episodes in your queue

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Next Up

Episode Cover Episode Cover

It's so quiet here...

Time to discover new episodes!

Discover
Your Library
Search