00:00
25:15
Zabieg amputacji piersi – mastektomia – to ogromna trauma, ból fizyczny i psychiczny. Dotyczy zazwyczaj kobiet walczących z nowotworami, ale czasami również i mężczyzn. Jak wracać do normalnego życia, jak ponownie cieszyć się np. z fizycznych aktywności?

Gościem w tym odcinku podcastu Smaku Biegania jest Karolina Świątek – fizjoterapeutka Centrum Rehabilitacji Znowu w Biegu - magister fizjoterapii, absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z pacjentami ortopedycznymi, zarówno po zabiegach, jak i z przewlekłym bólem.

W tym odcinku m.in.:

-Jakie są główne problemy, na które narażone są kobiety po odjęciu piersi – jakie konsekwencje niesie taka operacja?
-Kiedy trzeba rozpocząć rehabilitację po tak poważnej i traumatycznej operacji jaką jest mastektomia?
-Jak wygląda ta rehabilitacja?
-Czy osoby, które prowadziły aktywny tryb życia przed operacją, lubiły sport, po mastektomii muszą zrezygnować ze swoich aktywności?
-Jakie są zalecenia żywieniowe?
Zabieg amputacji piersi – mastektomia – to ogromna trauma, ból fizyczny i psychiczny. Dotyczy zazwyczaj kobiet walczących z nowotworami, ale czasami również i mężczyzn. Jak wracać do normalnego życia, jak ponownie cieszyć się np. z fizycznych aktywności? Gościem w tym odcinku podcastu Smaku Biegania jest Karolina Świątek – fizjoterapeutka Centrum Rehabilitacji Znowu w Biegu - magister fizjoterapii, absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z pacjentami ortopedycznymi, zarówno po zabiegach, jak i z przewlekłym bólem. W tym odcinku m.in.: -Jakie są główne problemy, na które narażone są kobiety po odjęciu piersi – jakie konsekwencje niesie taka operacja? -Kiedy trzeba rozpocząć rehabilitację po tak poważnej i traumatycznej operacji jaką jest mastektomia? -Jak wygląda ta rehabilitacja? -Czy osoby, które prowadziły aktywny tryb życia przed operacją, lubiły sport, po mastektomii muszą zrezygnować ze swoich aktywności? -Jakie są zalecenia żywieniowe? read more read less

about 1 year ago #amputacja, #charity, #fizjoterapia, #fundacja, #health, #leczenie, #mastektomia, #nowotwór, #polandbusinessrun, #rak, #rehabilitacja, #zdrowie