Settings
Light Theme
Dark Theme
Podcast Cover

O Mediach w Tandemie

 • OMwT3 037 - Radio i reklama w 2021 r.

  10 MAR 2022 · Do 37 odcinka zaprosiliśmy Krzysztofa Willa, analityka z Tandem Media, by opowiedział nam o wymiarze reklamowym radia w zeszłym roku. Namalował nam panoramiczny krajobraz oczywiście nie przy pomocy farb, lecz liczb: wydatków branż i rankingów słuchalności, a także wskazał kluczowe trendy. Śmiemy sądzić, że branża reklamowa zyskała w ten sposób dość przydatny landszafcik jednego z najważniejszych mediów.
  27m 20s
 • OMwT2 036 - Radio gada

  27 DEC 2021 · Ten odcinek wypełnia gadanie o gadaniu. Wracamy do tematu zainteresowania treściami słownymi w mediach audio, bo Edison Research wraz z NPR pokazali niedawno wyniki nowej fali swego Spoken Word Audio Report. A stąd już mieliśmy ledwie krok do omówienia aktualnej pozycji niepodważalnie wyjątkowej stacji na polskim rynku - Radia Tok FM, nadającego w formacie "news & talk".
  22m 34s
 • OMwT2 035 - Komentarze do podcastowej debaty

  14 DEC 2021 · W 35 odcinku pozwoliliśmy sobie na kilka porządkujących odniesień do debaty, która miała miejsce na gali Konkursu im. red. Janusza Majki w Rzeszowie. Jako że ważne poruszono tam wątki, postanowiliśmy niektóre z nich uzupełnić informacjami płynącymi z różnych badań lub własnych dotychczasowych doświadczeń. W niektórych przypadkach, przyznajemy, użyliśmy też fusów z kawy oraz niepełnej talii Tarota.
  34m 57s
 • OMwT2 034 - Odcinek specjalny - Milioner Bond

  23 OCT 2021 · W 34 odcinku odwiedza nas ponownie Krzysztof Gęsina, key acount manager z działu sprzedaży kina Tandem Media. I mówi o milionie biletów, który zrobił "Nie czas umierać". A jaki inny tegoroczny film miał już milionową publiczność? A jaki film już wkrótce ma szansę na podobny wynik? A na które nadchodzące filmy najbardziej czekają polscy widzowie? Na te pytania (a także na te, których nie zadaliśmy) znajdziecie odpowiedzi wciskając trójkącik "play".
  20m 46s
 • OMwT2 033 - Odcinek specjalny - Think big, czyli konkurs Podcast Roku im. Janusza Majki

  6 OCT 2021 · W 33 odcinku rozmawiamy z Sarą i Tomaszem, organizatorami dużego konkursu dla podcasterów. O zamiarze, o patronie, o kategoriach, o partnerach i o jury. Zdumiewające jak wiele można zdziałać przy założeniu: think big.
  32m 53s
 • OMwT2 032 - Słowo ma znaczenie

  31 AUG 2021 · Poloniusz: Cóż to czytasz, Mości Książe? Hamlet: Słowa, słowa, słowa. Gdyby Szekspir dzisiaj budował ten dialog, być może współczesny Hamlet słów by już nie czytał, lecz ich słuchał. Znaczenie słowa mówionego rośnie, jego udział stale się zwiększa, o czym przypominamy, przywołując coroczne badanie Edison Research i NPR "Spoken Word Audio Report". W oparciu o dane z innych raportów i badań, próbujemy także dociekać, skąd bierze się wzrost roli formatów słownych w przestrzeni radiowej i internetowej.
  18m 14s
 • OMwT2 031- Odcinek specjalny - Kino po 6 tygodniach seansów

  16 JUL 2021 · W 31 odcinku Krzysztof Gęsina, key account manager z Tandem Media opowiada o sukcesach frekwencyjnych kina, które przewidział jeszcze podczas lockdownowego zamrożenia branży. Jeśli nie wierzycie, to sięgnijcie po odcinek 29. Opowiada również o pasywnym badaniu z Wielkiej Brytanii, które wskazało wyraźne różnice pomiędzy przyswajaniem treści filmowych na wielkim ekranie w sali kinowej, a oglądaniem ich w domu z pozycji własnej kanapy.
  17m 46s
 • OMwT2 030 - Odcinek specjalny - W parze o repertuarze

  31 MAY 2021 · W 30. odcinku Angelika Kaplarna i Witold Piszczadowski z działu sprzedaży kina Tandem Media demonstrują tegoroczne kinowe bogactwo repertuarowe. 21 maja Dziesiąta Muza otworzyła swój skarbiec złotym kluczem i ponad miarę rozdaje wrażenia i przeżycia, wybuchy śmiechu i łezki w kącikach oczu, serotoninę i adrenalinę, a przede wszystkim wypieki na twarzy. Posłuchajcie, marketerzy, bo chyba warto zadbać o zwiększenie budżetów na kampanie reklamowe w kinach!
  24m 18s
 • OMwT2 029 - Odcinek specjalny - Powrót kina

  21 MAY 2021 · W 29. odcinku Krzysztof Gęsina, key account manager z Tandem Media, po pierwsze informuje, że kino po przymusowej izolacji doszło już do siebie i jest gotowe do biegu w maratonie. Po drugie - na podstawie rynków azjatyckich oraz badania widzów - wnioskuje, że ten maraton zgromadzi całkiem dużą publiczność. Po trzecie organizuje naszą wiedzę na temat tego, co publiczność na widownię przyciąga najbardziej.
  24m 41s
 • OMwT2 028 - Odcinek specjalny - Psioczenie starego copywritera

  8 APR 2021 · W 28 odcinku pytamy naszego gościa, Michała Majczaka, o dzisiejszy poziom kreatywności w spotach (szczególnie) radiowych. Tytuł odcinka mówi wiele, ale bądźcie pewni, że nie jest to psioczenie dla samego psioczenia, bo to raczej okazja do refleksji, a oprócz niej możliwość wysłuchania kilku istotnych porad. A do tego i kawałek historii reklamy.
  35m 9s

Podcast o reklamie i jej otoczeniu – głównie w FM-owym i cyfrowym radiu, podcastach oraz w kinie, bo takie są pola działalności brokerskiej Tandem Media. Śledzimy dla Was światowe i...

show more
Podcast o reklamie i jej otoczeniu – głównie w FM-owym i cyfrowym radiu, podcastach oraz w kinie, bo takie są pola działalności brokerskiej Tandem Media. Śledzimy dla Was światowe i lokalne trendy, omawiamy zjawiska, czasem zapraszamy inspirujących gości. Specjalistyczny podcast nagrodzony w listopadzie 2020 r. przez Media Marketing Polska jako "inspiracja dla branży". Zapraszają Michał Dobrzański i Radek Sączek.
show less
Contacts
Information

Looks like you don't have any active episode

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Current

Looks like you don't have any episodes in your queue

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Next Up

Episode Cover Episode Cover

It's so quiet here...

Time to discover new episodes!

Discover
Your Library
Search