W ramach dziewiątej edycji konferencji zobaczymy 5 podstawowych odpowiedzi na pytanie: czy nauka zastąpi religię?
Odpowiemy także na pytanie, który z kreacjonizmów (kreacjonizm fundamentalistyczny, kreacjonizm naukowy, inteligentny projekt czy kreacjonizm ewolucyjny) chce zastąpić naukę i w jakim zakresie?
Przeanalizujemy która z wersji ateizmu (ateizm życzliwy religii, ateizm nieżyczliwy religii, ateizm wrogi religii) chce zastąpić religię i czy w ogóle będzie to możliwe?
Konferencje zakończymy pytaniem: czy nauka jest w stanie uzupełnić religie powodując uszczegółowienie religijnych ustaleń doktrynalnych?
W ramach dziewiątej edycji konferencji zobaczymy 5 podstawowych odpowiedzi na pytanie: czy nauka zastąpi religię? Odpowiemy także na pytanie, który z kreacjonizmów (kreacjonizm fundamentalistyczny, kreacjonizm naukowy, inteligentny projekt czy kreacjonizm ewolucyjny) chce zastąpić naukę i w jakim zakresie? Przeanalizujemy która z wersji ateizmu (ateizm życzliwy religii, ateizm nieżyczliwy religii, ateizm wrogi religii) chce zastąpić religię i czy w ogóle będzie to możliwe? Konferencje zakończymy pytaniem: czy nauka jest w stanie uzupełnić religie powodując uszczegółowienie religijnych ustaleń doktrynalnych? read more read less
  • 3. Czy nauka zastąpi religię?
    3 Apr, 2024 - 20:54
  • 2. Czy religia zastąpi naukę?
    20 Mar, 2024 - 21:20
  • 1. Czy nauka zastąpi religię - wprowadzenie
    6 Mar, 2024 - 36:02
  • There are no episodes.
Loading