00:00
23:33
Kto nazywał Gomułkę sługusem imperialistów?
Kto był odpowiedzialny za zapomnianą falę antysemityzmu w 1956 roku?
Kto w komunistycznej Polsce zakładał… tajną partię komunistyczną?
Kto był księciem ciemności lat 70. i 80.?
I wreszcie – do czego właściwie przydawali się Moskwie twardogłowi w Warszawie, skoro nigdy nie dostali do rąk pełni władzy?
O najgorszych z najgorszych polskich komunistach rozmawiamy z dziennikarzem i historykiem Andrzejem Brzezieckim, autorem książki „Betonowy umysł. Historia twardogłowych towarzyszy z PZPR”. Premiera nakładem Wydawnictwa Literackiego 25 października!
📘Szczegółowy opis książki znajdziesz tu 👉 https://bit.ly/BetonowyUmysl
Kto nazywał Gomułkę sługusem imperialistów? Kto był odpowiedzialny za zapomnianą falę antysemityzmu w 1956 roku? Kto w komunistycznej Polsce zakładał… tajną partię komunistyczną? Kto był księciem ciemności lat 70. i 80.? I wreszcie – do czego właściwie przydawali się Moskwie twardogłowi w Warszawie, skoro nigdy nie dostali do rąk pełni władzy? O najgorszych z najgorszych polskich komunistach rozmawiamy z dziennikarzem i historykiem Andrzejem Brzezieckim, autorem książki „Betonowy umysł. Historia twardogłowych towarzyszy z PZPR”. Premiera nakładem Wydawnictwa Literackiego 25 października! 📘Szczegółowy opis książki znajdziesz tu 👉 https://bit.ly/BetonowyUmysl read more read less

4 months ago #historia, #komuna, #komunizm, #pkwn, #polska, #ppr, #prl, #pzpr