00:00
16:11
👉 https://bit.ly/BetonowyUmysl 👈
Kazimierz Mijal – można zarzucić mu niejedno, ale na pewno zasługuje na (niechlubne) miano jednego z najbardziej zatwardziałych komunistów w historii. W latach 60 tęsknił za stalinizmem sprzed Października 1956 roku. Uważał, że Związek Radziecki zdradził rewolucyjne ideały i oparcia szukał w Chinach i… Albanii.
🟥W jaki sposób albańska ambasada mieszała się w wewnętrzne spory polskich komunistów?
🟥Co konkretnie zarzucał Kazimierz Mijał polskim i radzieckim władzom?
🟥Jak zakończył się jego albański romans?
🟥Czy pod koniec życia, już w wolnej Polsce, zmienił poglądy?
Zapraszamy do rozmowy dziennikarzem i historykiem Andrzejem Brzezieckim, autorem książki „Betonowy umysł. Historia twardogłowych towarzyszy z PZPR”.
👉 https://bit.ly/BetonowyUmysl 👈 Kazimierz Mijal – można zarzucić mu niejedno, ale na pewno zasługuje na (niechlubne) miano jednego z najbardziej zatwardziałych komunistów w historii. W latach 60 tęsknił za stalinizmem sprzed Października 1956 roku. Uważał, że Związek Radziecki zdradził rewolucyjne ideały i oparcia szukał w Chinach i… Albanii. 🟥W jaki sposób albańska ambasada mieszała się w wewnętrzne spory polskich komunistów? 🟥Co konkretnie zarzucał Kazimierz Mijał polskim i radzieckim władzom? 🟥Jak zakończył się jego albański romans? 🟥Czy pod koniec życia, już w wolnej Polsce, zmienił poglądy? Zapraszamy do rozmowy dziennikarzem i historykiem Andrzejem Brzezieckim, autorem książki „Betonowy umysł. Historia twardogłowych towarzyszy z PZPR”. read more read less

4 months ago #albania, #enver, #historia, #komuna, #komunizm, #polska, #prl, #pzpr, #tirana