00:00
18:42
W dniach 12-14 lipca 2023 roku na Uniwersytecie Jagiellońskim odbył się VIII Światowy Kongres Polonistów.
Jednym z uczestników Kongresu był zasłużony dla polonistyki rumuński slawista i polonista Prof. Constantin Geambaşu z Uniwersytetu w Bukareszcie, który znalazł chwilę, by opowiedzieć Marioli Wilczak o swojej drodze z polonistyką. Zapraszamy do wysłuchania tej opowieści!

***
“Biuletyn Polonistyczny” był jednym z partnerów medialnych VIII Światowego Kongresu Polonistów.
Zachęcamy również do lektury wywiadu z jego współorganizatorką, Prof. Magdaleną Popiel:
https://biuletynpolonistyczny.pl/pl/articles/kilka-pytan-o-swiatowe-kongresy-polonistow,293/details
oraz wysłuchania krótkich wypowiedzi uczestników Kongresu: https://www.spreaker.com/user/16859658/spotkanie-6-o-kongresie.

Strona internetowa VIII Światowego Kongresu Polonistów: https://skpkrakow.com/

***
https://biuletynpolonistyczny.pl/
Media społecznościowe "Biuletynu Polonistycznego":
Zachęcamy do słuchania, zadawania pytań i dzielenia się przemyśleniami: spotkaniabiuletynu@gmail.com.

Muzyka: "Inspiration" by Rafael Krux (źródło: https://freepd.com/; licencja: CC BY 4.0)
W dniach 12-14 lipca 2023 roku na Uniwersytecie Jagiellońskim odbył się VIII Światowy Kongres Polonistów. Jednym z uczestników Kongresu był zasłużony dla polonistyki rumuński slawista i polonista Prof. Constantin Geambaşu z Uniwersytetu w Bukareszcie, który znalazł chwilę, by opowiedzieć Marioli Wilczak o swojej drodze z polonistyką. Zapraszamy do wysłuchania tej opowieści! *** “Biuletyn Polonistyczny” był jednym z partnerów medialnych VIII Światowego Kongresu Polonistów. Zachęcamy również do lektury wywiadu z jego współorganizatorką, Prof. Magdaleną Popiel: https://biuletynpolonistyczny.pl/pl/articles/kilka-pytan-o-swiatowe-kongresy-polonistow,293/details oraz wysłuchania krótkich wypowiedzi uczestników Kongresu: https://www.spreaker.com/user/16859658/spotkanie-6-o-kongresie . Strona internetowa VIII Światowego Kongresu Polonistów: https://skpkrakow.com/ *** https://biuletynpolonistyczny.pl/ Media społecznościowe "Biuletynu Polonistycznego": https://www.facebook.com/BiuletynPolonistyczny/ https://twitter.com/B_Polonistyczny https://www.youtube.com/@biuletynpolonistyczny8801/ Zachęcamy do słuchania, zadawania pytań i dzielenia się przemyśleniami: spotkaniabiuletynu@gmail.com. Muzyka: "Inspiration" by Rafael Krux (źródło: https://freepd.com/; licencja: CC BY 4.0) read more read less

9 months ago