Settings
Light Theme
Dark Theme

RODK #027 Lidia Buksak - Więcej niż "Szkoła mówców"

RODK #027 Lidia Buksak - Więcej niż "Szkoła mówców"
Jul 4, 2019 · 1h 3m 35s

Miałem już okazję pisać i rozmawiać o wystąpieniach publicznych. Jednak każda kolejna rozmowa, każdy artykuł i książka wnoszą nowe informacje, które można w prosty sposób zamienić w doświadczenia. Czy aby...

show more
Miałem już okazję pisać i rozmawiać o wystąpieniach publicznych. Jednak każda kolejna rozmowa, każdy artykuł i książka wnoszą nowe informacje, które można w prosty sposób zamienić w doświadczenia.

Czy aby na pewno wystąpienia publiczne?

Wysnułem tezę. Pewnie nie byłem pierwszy i jedyny, że "publiczne" odpycha tych, którzy tę wiedzę także powinni przyswoić. Bo czym są wystąpienia publiczne, jak nie umiejętnością poprawnego komunikowanie grupie i/lub z grupą ludzi. Przy czym grupa nie oznacza liczonego w dziesiątki, czy setki gremium.
Poprawne wysławianie się. Budowanie wypowiedzi dla osiągnięcia zmierzonego celu. Świadomość pewnych procesów i reakcji. To wszystko co składa się na skuteczne komunikowanie się, czy poprawne wystąpienie jest w dzisiejszych czasach umiejętnością już nie tylko pożądaną, ale często konieczną.

Dziś trudno wyobrazić sobie lidera organizacji, czy przedsiębiorstwa, który odczytuje "komunikat" z kartki. Prezesa firmy, czy nawet menedżera, który plącze się w swojej wypowiedzi i nikt tak na prawdę nie wie o co mu chodzi. Wiem, wiem... Takie sytuacje cały czas się zdarzają, więc tym bardziej dedykuję ten odcinek osobom, które czują, że to raczej nie o nich. Dedykuję go także sobie, bo zdarza mi się zaniedbać lub pominąć ważny proces, jakim jest przygotowanie.

Z Lidią Buksak, autorką książki "Szkoła mówców" rozmawialiśmy nie tylko o przygotowaniach, ale także o samych wystąpieniach, czy poprawnej polszczyźnie.
Zaskakujące może być, jak wielu liderów świetnie radzi sobie z planowaniem, wyznaczaniem i nawet realizacją celów biznesowych, ale nie stosuje tych sprawdzonych metod w odniesieniu do wystąpień.

Oczywiście Lidia nie jest jedynie autorką książki o wystąpieniach publicznych, a przede wszystkim jest trenerem wystąpień, który z powodzeniem przygotowuje liderów do zmiany w tym zakresie.
Swoją wiedzą i doświadczeniem wspiera także osoby występujące w radiu i telewizji.
Jej wiedza nie ogranicza się wyłącznie do nauczenia procesu przygotowania, a następnie przeprowadzenia wystąpień, ale także wspiera swoich klientów w zakresie przygotowania logopedycznego.

W książce urzekła mnie mnogość wyrazów ważnych dla mnie samego. Może to wyłącznie moje urojenie, ale autentyczność, wiarygodność i zaufanie to jedne z częściej pojawiających się w książce.

Dlaczego?

Bo to ważne! Nie najważniejsze, ale bardzo ważne.

Co jeszcze jest ważnego?
Ważna jest nagroda, jaką Lidia przygotowała dla słuchaczy konkursu. Żeby dowiedzieć się o co chodzi, czyli w jaki sposób zdobyć książkę, należy przesłuchać ten odcinek i... No właśnie...
To link, który pomoże w zdobyciu nagrody - https://www.linkedin.com/
Pamiętajcie, aby użyć #rodk w komentarzu!
Książki polecane przez Lidię:
Bogumiła Toczyska "Elementarne ćwiczenia dykcji"
Bogumiła Toczyska " Głośno i wyraźnie"
Carmine Gallo "Prezentacje Steva Jobsa"
Carmine Gallo "Mów jak TED"
Jacek Rozenek "Prezentuj z pasją"
Bert Decker "Wystąpienia publiczne"
Garr Reynolds "Prezenter bez tajemnic"
Garr Reynolds "Zen prezentacji"
Lidia w sieci:
http://www.lidiabuksak.pl/
https://www.linkedin.com/in/lidiabuksak/
https://www.facebook.com/Szko%C5%82a-M%C3%B3wc%C3%B3w-Lidia-Buksak-220934381923866/?modal=admin_todo_tour

#polskipodcast #rodk
show less
Information
Author Wojciech Strózik
Website -
Tags

Looks like you don't have any active episode

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Current

Looks like you don't have any episodes in your queue

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Next Up

Episode Cover Episode Cover

It's so quiet here...

Time to discover new episodes!

Discover
Your Library
Search