Settings
Light Theme
Dark Theme

Paweł Tkaczyk-superbohater, który uratuje strategię twojej marki-MIDEA

Paweł Tkaczyk-superbohater, który uratuje strategię twojej marki-MIDEA
Nov 12, 2020 · 56m 52s

Zapraszamy na rozmowę z Pawłem Tkaczykiem, który od dwudziestu lat pomaga małym i dużym firmom w zdobywaniu rynków. Przybliżymy wam temat storytellingu i jak dzięki temu budować markę i zaktualizować...

show more
Zapraszamy na rozmowę z Pawłem Tkaczykiem, który od dwudziestu lat pomaga małym i dużym firmom w zdobywaniu rynków. Przybliżymy wam temat storytellingu i jak dzięki temu budować markę i zaktualizować strategię marketingowa firmy. Dowiecie się też jak powstały nietypowe nazwy stanowisk w jego firmie (Paweł to Wszechojciec) a także w wyniku jakiego przegranego zakładu Michał Sadowski, ubrany w sukienkę, mył Pawłowi samochód.

❗Chcesz zdobyć książkę Pawła - Zakamarki Marki?
➡Zasubskrybuj nasz kanał na YouTube (https://bit.ly/2VSQBPG) i zostaw w komentarzach info gdzie najchętniej słuchasz audycji Zaprojektuj Swoje Życie. Wybierzemy najciekawszą odpowiedź!

📂Bio gościa

Paweł Tkaczyk – jak sam twierdzi – zarabia na życie opowiadaniem historii. Buduje silne marki – pracuje m.in. z Agorą, Grupą Allegro, wieloma mniejszymi firmami. Doradza startupom i innym przedsiębiorstwom – jako mentor np. podczas Startup Weekend czy Startup Fest. Dzieli się wiedzą – piszę blog o budowaniu marki, popełnił trzy książki: „Zakamarki marki”, „Grywalizacja” oraz „Narratologia”. Prowadzi szkolenia z marketingu, brandingu, social media… Kocha literki niemal w każdej – poza Comic Sans – formie.

❓W tym odcinku audycji Zaprojektuj Swoje Życie dowiecie się:

➡ Rozpoznawalność marki a mundur - czyli jak budować efekt rozpoznawalności wśród odbiorców?
➡ Jak wygląda przyszłość marketingu?
➡ Jak efektywnie słuchać swoich klientów?
➡ Voice - kolejny etap rozwoju interfejsu urządzeń
➡ Jaki jest ulubiony gadget Pawła?

📣Notatki z odcinka

Panowie zaczynają rozmowę od tematu swoich...koszulek. Po krótkiej wymianie zdań przechodzą do budowania szkieletu marki. Jednym z jego elementów jest wizerunek marki, na który składa się, między innymi, graficzna strona ikony marki. Logo nietoperza na koszulkach Pawła to element jego munduru, który jest sposobem na budowanie rozpoznawalności.

Paweł zarabia na życie opowiadając historie. Aby dotrzeć do tego miejsca musiał poddać się serii przypadków. W 1998 roku był w odpowiednim miejscu we właściwym czasie. Pracował z Adobe nad polonizacją InDesign. Pod koniec 1999 pojawiło się duże zapotrzebowanie na ludzi, którzy potrafiliby przeszkolić innych z tego programu. Paweł bardzo dobrze odnalazł się w roli szkoleniowca. W 2000 roku miał już firmę, która zajmowała się projektowaniem identyfikacji wizualnej. Powodem do założenia tego biznesu był fakt, że kochał to robić.
Z czasem większy nacisk zaczął kłaść na projektowanie strategii dla swoich klientów. Dostosował zespół tak, aby lepiej odpowiadał na zapotrzebowanie rynku.

Maciej zapytał, co zrobił Paweł, że stał się tak rozpoznawalny. Nasz gość odpowiada, że wykorzystał okazje, które były mu dane. Przebranżowił firmę, edukował swoich klientów i dawał im to, czego nawet nie wiedzieli, że potrzebują. Obecnie to marki znajdują Pawła i jego usługi. Widzą potencjał w tym co oferuje i w sposobie jego działania.

Paweł chciałby abyście zapamiętali, że ważne jest wykorzystywanie okazji, jakie podsuwa nam życie.

Pamiętajcie aby subskrybować nasz kanał na YouTube, iTunes, Spotify lub wszędzie tam gdzie słuchacie podcastów. Co czwartek wywiady z przedsiębiorcami. I nie tylko!

📚 Książka polecana przez Pawła:
The Catalyst - Jonah Berger - https://amzn.to/36oVNhA

🖥Strona Pawła - https://paweltkaczyk.com

Więcej ciekawych historii i rozmów z wyjątkowymi gośćmi znajdziecie na naszej stronie: https://zaprojektujswojezycie.pl

Facebook: https://m.facebook.com/zaprojektujswojezycie/

Instagram: https://www.instagram.com/zaprojektujswojezycie.pl/

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/audycja-zsz/

🎧Aby nie przegapić kolejnego inspirującego odcinka audycji pamiętajcie o subskrypcji na YouTube lub waszych ulubionych aplikacjach gdzie słuchajcie podcastów.
Spotify: https://spoti.fi/2VYPLgc
iTunes: https://apple.co/2VXB25k


💡PATRONITE audycji Zaprojektuj Swoje Życie

Wspieraj być może najlepszą audycję w polskim internecie. Zostań współtwórcą i zobacz jak powstaje niezwykle ciekawa audycja - Zaprojektuj Swoje Życie. Dołącz do nas! Twój czas i Twoje wsparcie jest dla nas bardzo wartościowe.

Jak to zrobić? To proste. Odwiedź nas na https://patronite.pl/zsz i zostań Patronem już dziś.
show less
Information
Author Maciej Filipkowski
Website -
Tags

Looks like you don't have any active episode

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Current

Looks like you don't have any episodes in your queue

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Next Up

Episode Cover Episode Cover

It's so quiet here...

Time to discover new episodes!

Discover
Your Library
Search