Settings
Light Theme
Dark Theme

Branżowisko #194 - Wzrost niewypłacalności. Wyzwania przed europejskim rynkiem budownictwa

Branżowisko #194 - Wzrost niewypłacalności. Wyzwania przed europejskim rynkiem budownictwa
Jan 22, 2023 · 30m 15s

W 194. odcinku podcastu Branżowisko zastanawiamy się nad wyzwaniami stojącymi przed branżą budowlaną w sezonie 2023. Wychodzimy od danych dotyczących niewypłacalności firm w Polsce. Niestety okazuje się, że przedsiębiorstwa z...

show more
W 194. odcinku podcastu Branżowisko zastanawiamy się nad wyzwaniami stojącymi przed branżą budowlaną w sezonie 2023. Wychodzimy od danych dotyczących niewypłacalności firm w Polsce. Niestety okazuje się, że przedsiębiorstwa z branży budowlanej są sektorem, w którym odnotowano jeden z najdynamiczniejszych wzrostów niewypłacalności. Najtrudniejsza sytuacja panuje wśród małych firm, na co wpływ ma przede wszystkim wzrost cen materiałów, odpływ pracowników oraz presja cenowa. To z kolei przeniosło nas w rozważania nad bodźcami popytowymi dla polskich dilerów stolarki i do inicjatywy dotacjenaokna.pl, w ramach której już w tym tygodniu przeszkoleni zostaną pierwsi doradcy ds. dotacji. Będą oni mogli skutecznie wykorzystywać program „Czyste powietrze”, by aktywnie pozyskiwać klientów na rynku remontowym.

Budownictwo czeka wiele wyzwań nie tylko w naszym kraju. Jak wynika z danych Allianz Trade, również w Europie Zachodniej należy spodziewać się spowolnienia wzrostu. Dobrym przykładem są tutaj Niemcy, gdzie w ciągu zaledwie 7 lat ceny nieruchomości wzrosły aż o 50 proc. Eksperci przestrzegają, że wzrost cen energii, kosztów budowy i rosnące stopy procentowe mogą być także dużym wyzwaniem dla europejskiej fali remontów. W tej części dyskutujemy o możliwościach konsumpcyjnych klientów oraz czynnikach, które mają na nie największy wpływ.

Przy okazji tych informacji dywagujemy też o ruchach akwizycyjnych w naszej branży i czy były one trafne z perspektywy trudności na europejskich rynkach. Przy okazji wspominamy o najnowszym odcinku podcastu „Plusy, minusy. Analizy branży stolarki”, w którym poruszono temat niemieckiego rynku stolarki oraz polskiego eksportu okien i drzwi z PCW do tego kraju. Znaleźliśmy również bardzo ciekawe cytaty z wypowiedzi przedstawicieli branży, które doskonale wpisują się w tematykę tego odcinka. Na koniec oczywiście suchar.

Miłego słuchania!
show less
Information
Author Forum Branżowe
Website -
Tags

Looks like you don't have any active episode

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Current

Looks like you don't have any episodes in your queue

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Next Up

Episode Cover Episode Cover

It's so quiet here...

Time to discover new episodes!

Discover
Your Library
Search