Settings
Light Theme
Dark Theme

Branżowisko #193 - Okna z Oferteo. "Pierwsze mieszkanie" impulsem dla budownictwa

Branżowisko #193 - Okna z Oferteo. "Pierwsze mieszkanie" impulsem dla budownictwa
Jan 15, 2023 · 40m 46s

W 193. odcinku podcastu Branżowisko wybraliśmy dla Was bardzo ciekawe tematy dotyczące rynku stolarki otworowej. Na początek skupiliśmy się na danych zebranych przez Oferteo, z których wynika, że 1/3 zamówień...

show more
W 193. odcinku podcastu Branżowisko wybraliśmy dla Was bardzo ciekawe tematy dotyczące rynku stolarki otworowej. Na początek skupiliśmy się na danych zebranych przez Oferteo, z których wynika, że 1/3 zamówień Polaków za pośrednictwem tego serwisu opiewało na 1-2 okna przeznaczone do wymiany. Dzięki tej informacji mogliśmy wypłynąć na szersze wody i podyskutować o tym, z czego wynikają tak niewielkie zamówienia i jak to można zmienić. Bez wątpienia jest to dowód na to, że Polacy zaciągnęli pasa i wstrzymują się z inwestycjami. Niejako potwierdzeniem nastrojów w budownictwie są wyniki deweloperów z 2022 roku. Okazuje się, że spadek wartości sprzedaży mieszkań był ogromny! To sygnał, że producenci stolarki muszą poszukiwać innych źródeł dochodów, by spadki z rynku deweloperskiego nie wpłynęły aż nadto na ich wyniki sprzedaży.

Skoro o sprzedaży mowa, to warto też wysłuchać drugiej części audycji, w której skupiamy się znakomitym przykładzie współpracy handlowej - produkty firmy Porta KMI Poland dostępne są teraz w sieci sklepów Komfort! Drzwi z Bolszewa są już eksponowane w większości ze 160 sklepów tej marki. Na czym polega ta kooperacja i co może oznaczać dla obu stron? Czy konkurencja obu firm może się obawiać i powinna również poszukać handlowych aliansów, łączących stolarkę z sieciami sklepów? W tym odcinku dyskutujemy również na ten temat.

Miłego słuchania!
show less
Information
Author Forum Branżowe
Website -
Tags

Looks like you don't have any active episode

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Current

Looks like you don't have any episodes in your queue

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Next Up

Episode Cover Episode Cover

It's so quiet here...

Time to discover new episodes!

Discover
Your Library
Search