Settings
Light Theme
Dark Theme

#77 phrasal verbs z czasownikami COME and GO

#77 phrasal verbs z czasownikami COME and GO
Mar 16, 2023 · 12m 29s

Odcinek dotyczący czasowników frazowych z czasownikami COME i GO. Czasownik frazowy to czasownik, który w połączeniu z przyimkiem tworzą zupełnie nowe, zaskakujące często znaczenia. Czasowniki frazowe składają się z czasownika...

show more
Odcinek dotyczący czasowników frazowych z czasownikami COME i GO. Czasownik frazowy to czasownik, który w połączeniu z przyimkiem tworzą zupełnie nowe, zaskakujące często znaczenia.
Czasowniki frazowe składają się z czasownika oraz przyimka, bardzo często stosowane są w języku codziennym. Rzeczywiście są trudne do zapamiętania. Aby je opanować najlepiej czytać je w zdaniach i zapamiętywać w pełnych kontekstach wypowiedzi. W tym odcinku wysłuchasz najważniejszych „phrasali” z COME i GO, czyli przykłady zdań oraz porównania zdań zawierających tzw. „normalny” czasownik i zdania, w których ten czasownik został zastąpiony tzw. „phrasalem”. Koniecznie pobierz kartę pracy do odcinka nr 77 ze strony www.monikapodbielska.pl . Karta pracy zawiera omawiane w odcinku czasowniki oraz zdania, które możesz czytać i zapamiętywać je w kontekście stosowania.
show less
Information
Author Monika Podbielska
Website monikapodbielska.pl
Tags

Looks like you don't have any active episode

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Current

Looks like you don't have any episodes in your queue

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Next Up

Episode Cover Episode Cover

It's so quiet here...

Time to discover new episodes!

Discover
Your Library
Search