00:00
78:08
#53. Mateusz Tałpasz - SmartLunch, czyli jak odżywić 60 tysięcy pracowników.
Opis: Mówiąc "jedzenie w pracy" pierwszym skojarzeniem może być propozycja lunchboxa do zjedzenia w czasie przerwy. Temat jednak zaczyna nabierać innego znaczenia gdy uświadomimy sobie, że przecież w pracy spędzamy około 1/3 doby. Nie sposób zatem zignorować tematu odżywiania lub ograniczyć do kwestii "co zjeść na lunch".

Dlatego też, gdy firma SmartLunch zaproponowała mi przygotowanie artykułu do ich najnowszego e-booka na temat kultury jedzenia w pracy postanowiłam, że temat omówię kompleksowo.W artykule poruszyłam kwestię wpływu regularnego jedzenia na funkcjonowanie organizmu, zwracając uwagę między innymi na rytm dobowy i synchronizację/desynchronizację zegarów biologicznych.

Wyjaśniłam także, dlaczego przerwa na jedzenie powinna być zarezerwowana tylko na jedzenie :) czyli bez telefonu, czytania maili etc.

Z artykułu dowiesz się także, co jeść jeżeli masz pracę siedzącą (i potrzebujesz wsparcia pracy mózgu) albo pracę fizyczną (i potrzebujesz wsparcia pracy mięśni) :)

Zapraszam serdecznie do lektury e-booka - możliwy jest do pobrania pod tym linkiem: https://smartlunch.me/3AcTJXODziękuję serdecznie za zaproszenie do współtworzenia tej publikacji :)

Moim dzisiejszym gościem jest Mateusz Tałpasz - założyciel i CEO firmy SmartLunch - platformy, dzięki której pracownicy mogą zamawiać posiłki z dofinansowaniem pracodawcy. SmartLunch kompleksowo zajmuje się całym procesem wyżywienia, począwszy od składania zamówień, aż po rozliczenia kadrowe. Z mojej perspektywy, dietetyka, takie rozwiązanie jest korzystne z kilku powodów: pracownik nie musi przejmować się gotowaniem w domu, otrzymuje urozmaicone i dobre jakościowo posiłki w atrakcyjnej cenie, wprowadza regularność spożywanych posiłków. Rozmawiamy o tym, czym jest SmartLunch, czy pracodawcy chętnie korzystają z tego rozwiązania, ile to kosztuje, a także jakie dania cieszą się największą popularnością.

Zapraszam do słuchania.

Jeżeli masz pytania do tego odcinka napisz do mnie na malgorzata@pielichowska.pl
Odwiedź moją stronę: https://pielichowska.pl/blog
Zapisz się do newslettera: https://pielichowska.pl/podcast (na dole strony)
Zostań moim Patronem: https://patronite.pl/pielichowska
Odwiedź mojego Facebooka: https://www.facebook.com/pielichowska.dietetyk
Odwiedź mojego Instagrama: https://www.instagram.com/gosia.pielichowska/
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/pielichowska
#53. Mateusz Tałpasz - SmartLunch, czyli jak odżywić 60 tysięcy pracowników. Opis: Mówiąc "jedzenie w pracy" pierwszym skojarzeniem może być propozycja lunchboxa do zjedzenia w czasie przerwy. Temat jednak zaczyna nabierać innego znaczenia gdy uświadomimy sobie, że przecież w pracy spędzamy około 1/3 doby. Nie sposób zatem zignorować tematu odżywiania lub ograniczyć do kwestii "co zjeść na lunch". Dlatego też, gdy firma SmartLunch zaproponowała mi przygotowanie artykułu do ich najnowszego e-booka na temat kultury jedzenia w pracy postanowiłam, że temat omówię kompleksowo.W artykule poruszyłam kwestię wpływu regularnego jedzenia na funkcjonowanie organizmu, zwracając uwagę między innymi na rytm dobowy i synchronizację/desynchronizację zegarów biologicznych. Wyjaśniłam także, dlaczego przerwa na jedzenie powinna być zarezerwowana tylko na jedzenie :) czyli bez telefonu, czytania maili etc. Z artykułu dowiesz się także, co jeść jeżeli masz pracę siedzącą (i potrzebujesz wsparcia pracy mózgu) albo pracę fizyczną (i potrzebujesz wsparcia pracy mięśni) :) Zapraszam serdecznie do lektury e-booka - możliwy jest do pobrania pod tym linkiem: https://smartlunch.me/3AcTJXODziękuję serdecznie za zaproszenie do współtworzenia tej publikacji :) Moim dzisiejszym gościem jest Mateusz Tałpasz - założyciel i CEO firmy SmartLunch - platformy, dzięki której pracownicy mogą zamawiać posiłki z dofinansowaniem pracodawcy. SmartLunch kompleksowo zajmuje się całym procesem wyżywienia, począwszy od składania zamówień, aż po rozliczenia kadrowe. Z mojej perspektywy, dietetyka, takie rozwiązanie jest korzystne z kilku powodów: pracownik nie musi przejmować się gotowaniem w domu, otrzymuje urozmaicone i dobre jakościowo posiłki w atrakcyjnej cenie, wprowadza regularność spożywanych posiłków. Rozmawiamy o tym, czym jest SmartLunch, czy pracodawcy chętnie korzystają z tego rozwiązania, ile to kosztuje, a także jakie dania cieszą się największą popularnością. Zapraszam do słuchania. Jeżeli masz pytania do tego odcinka napisz do mnie na malgorzata@pielichowska.pl Odwiedź moją stronę: https://pielichowska.pl/blog Zapisz się do newslettera: https://pielichowska.pl/podcast (na dole strony) Zostań moim Patronem: https://patronite.pl/pielichowska Odwiedź mojego Facebooka: https://www.facebook.com/pielichowska.dietetyk Odwiedź mojego Instagrama: https://www.instagram.com/gosia.pielichowska/ LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/pielichowska read more read less

2 years ago #business, #dieta, #dietetyk, #firma, #hr, #pielichowska, #psychodietetyk, #smartlunch, #wellbeing, #wywiad, #zywienie