00:00
68:24
Automat dokonuje selekcji aplikacji? Z kim właściwie rozmawiałem podczas pierwszego kontaktu z firmą? Czy rekrutujący są aż tak leniwi, że zastępuje ich AI? – to tylko niektóre z pytań, które pojawiły się pod moim postem na temat automatyzacji procesów HR, w tym rekrutacji.

O tym w jaki sposób sztuczna inteligencja wspiera proces rekrutacji, jakie są najczęściej wykorzystywane narzędzia, oraz czy ma znaczenie czy w rekrutację zaangażowany jest człowiek, czy bot, i na jakim etapie procesu, w „Skrzydlatym HR” rozmawiam z Jackiem Krajewskim, HR Tech Advisor w elevato.


„Algorytm, czy narzędzie oparte o algorytm, nie zastąpi człowieka, ale człowieka, który wykorzystuje algorytm, sztuczna inteligencja jest w stanie zastąpić. Myślę, że zmierzamy w kierunku Iron Mana, czy też drugiego mózgu Rekrutera, gdzie dopóki ten czynnik białkowy, emocjonalny, ludzki występuje, rzeczy powtarzalne, żmudne, będziemy oddawali sztucznej inteligencji.

Będzie to skutkowało tym, że pojawią się nowe role, które będą połączeniem, taką hybrydą, człowieka z technologią.”

🕙 1:12 – TRENDY TECHNOLOGICZNE NA RYNKU PRACY
📍 transformacja cyfrowa w HR,
📍 w jaki sposób firmy planują sobie radzić z niedoborem pracowników?
📍 wieloletni plan działania i zwinność zmiany,

🕙 10:49 – AI W REKRUTACJI / NARZĘDZIA
📍 Voicebot na tapecie – przykłady zastosowań,
📍 reakcje kandydatów i korzyści jakie niesie ze sobą automatyzacja,
📍 czy Chatbot zastapi człowieka w procesie rekrutacji?
📍 człowiek versus algorytm – komu ufamy bardziej?
📍 avatar, którego stworzył kandydat,

🕙 44:40 – UPRZEDZENIA I ZAGROŻENIA ZWIĄZANE Z AI
📍 czy stosowanie AI w rekrutacji odcina uprzedzenia?
📍 HireVue i zwolnione wizażystki Estee Lauder,
📍 zagrożenia w stosowaniu AI w rekrutacji,
📍 czy zawód Rekrutera jest zawodem przyszłości?
Automat dokonuje selekcji aplikacji? Z kim właściwie rozmawiałem podczas pierwszego kontaktu z firmą? Czy rekrutujący są aż tak leniwi, że zastępuje ich AI? – to tylko niektóre z pytań, które pojawiły się pod moim postem na temat automatyzacji procesów HR, w tym rekrutacji. O tym w jaki sposób sztuczna inteligencja wspiera proces rekrutacji, jakie są najczęściej wykorzystywane narzędzia, oraz czy ma znaczenie czy w rekrutację zaangażowany jest człowiek, czy bot, i na jakim etapie procesu, w „Skrzydlatym HR” rozmawiam z Jackiem Krajewskim, HR Tech Advisor w elevato. „Algorytm, czy narzędzie oparte o algorytm, nie zastąpi człowieka, ale człowieka, który wykorzystuje algorytm, sztuczna inteligencja jest w stanie zastąpić. Myślę, że zmierzamy w kierunku Iron Mana, czy też drugiego mózgu Rekrutera, gdzie dopóki ten czynnik białkowy, emocjonalny, ludzki występuje, rzeczy powtarzalne, żmudne, będziemy oddawali sztucznej inteligencji. Będzie to skutkowało tym, że pojawią się nowe role, które będą połączeniem, taką hybrydą, człowieka z technologią.” 🕙 1:12 – TRENDY TECHNOLOGICZNE NA RYNKU PRACY 📍 transformacja cyfrowa w HR, 📍 w jaki sposób firmy planują sobie radzić z niedoborem pracowników? 📍 wieloletni plan działania i zwinność zmiany, 🕙 10:49 – AI W REKRUTACJI / NARZĘDZIA 📍 Voicebot na tapecie – przykłady zastosowań, 📍 reakcje kandydatów i korzyści jakie niesie ze sobą automatyzacja, 📍 czy Chatbot zastapi człowieka w procesie rekrutacji? 📍 człowiek versus algorytm – komu ufamy bardziej? 📍 avatar, którego stworzył kandydat, 🕙 44:40 – UPRZEDZENIA I ZAGROŻENIA ZWIĄZANE Z AI 📍 czy stosowanie AI w rekrutacji odcina uprzedzenia? 📍 HireVue i zwolnione wizażystki Estee Lauder, 📍 zagrożenia w stosowaniu AI w rekrutacji, 📍 czy zawód Rekrutera jest zawodem przyszłości? read more read less

12 months ago #ai, #chatbox, #hr, #humanresources, #nowetechnologie, #rekrutacja, #sztucznainteligencja, #voicebot