00:00
59:12
Dosyć długo zbierałam się do nagrania tego odcinka, ale z uwagi na coraz większe zainteresowanie dietą ketogenną i powstałych w związku z tym różnych teorii (wielokrotnie nieprawdziwych) postanowiłam trochę naprostować te informacje i wyjaśnić:
- na czym polega dieta ketogeniczna,
- dlaczego ja stosowałam się do jej zasad,
- ile czasu zajmuje ketoadaptacja,
- co suplementować na diecie ketogenicznej

Nie jestem fanatykiem diety keto, nie uważam, że to lek na wszystkie dolegliwości tego świata. Nie uważam też, że jest totalnym złem. Jest dla mnie po prostu narzędziem, które może być pomocne w osiągnięciu Twojego celu, jakim może być redukcja masy ciała, lepsze samopoczucie czy poprawa koncentracji. Podobnie jak z użyciem młotka - albo wbijesz nim gwóźdź, albo zrobisz komuś krzywdę. W obydwu przypadkach z tego narzędzia trzeba korzystać umiejętnie i właśnie w tym odcinku tłumaczę jak to zrobić (odnośnie diety, nie młotka :)) Zapraszam do słuchania.

Jeżeli podobał Ci się ten odcinek albo masz jakieś uwagi, pytania bądź chcesz zaproponować temat odcinka napisz na malgorzata@pielichowska.pl

Korzystałam z publikacji:
1. Volek J.S., Phinney S.D., The Art and Science of Low Carbohydrate Living. An Expert Guide to Making the Life-Saving Benefits of Carbohydrate Restriction Sustainable and Enjoyable, Beyond Obesity (2011), LLC.
2. https://dietetycy.org.pl/dieta-ketogeniczna-w-ciazy-czy-bezpieczna/
3. Puchalska P., Crawford P.A., Multi-dimensional Roles of Ketone Bodies in Fuel Metabolism, Signalling, and Therapeutics. Cell Metabolism (2017) 25: 262.
4. Augustin K., Khabbush A., Williams S., Mechanisms of action for the medium-chain triglyceride ketogenic diet in neurological and metabolic disorders. Lancet Neurol (2018) 17: 84-93.
5. Wilson J., Lowery R., The Ketogenic Bible. The Authoritative Guide to Ketosis. Victory Belt Publishing Inc. Canada, 2017.
6. https://pielichowska.pl/skad-sie-wziela-dieta-ketogenna/

Odwiedź moją stronę: https://pielichowska.pl
Odwiedź mojego Facebooka: https://www.facebook.com/pielichowska.dietetyk
Odwiedź mojego Instagrama: https://www.instagram.com/diet.and.mindfulness/
Dosyć długo zbierałam się do nagrania tego odcinka, ale z uwagi na coraz większe zainteresowanie dietą ketogenną i powstałych w związku z tym różnych teorii (wielokrotnie nieprawdziwych) postanowiłam trochę naprostować te informacje i wyjaśnić: - na czym polega dieta ketogeniczna, - dlaczego ja stosowałam się do jej zasad, - ile czasu zajmuje ketoadaptacja, - co suplementować na diecie ketogenicznej Nie jestem fanatykiem diety keto, nie uważam, że to lek na wszystkie dolegliwości tego świata. Nie uważam też, że jest totalnym złem. Jest dla mnie po prostu narzędziem, które może być pomocne w osiągnięciu Twojego celu, jakim może być redukcja masy ciała, lepsze samopoczucie czy poprawa koncentracji. Podobnie jak z użyciem młotka - albo wbijesz nim gwóźdź, albo zrobisz komuś krzywdę. W obydwu przypadkach z tego narzędzia trzeba korzystać umiejętnie i właśnie w tym odcinku tłumaczę jak to zrobić (odnośnie diety, nie młotka :)) Zapraszam do słuchania. Jeżeli podobał Ci się ten odcinek albo masz jakieś uwagi, pytania bądź chcesz zaproponować temat odcinka napisz na malgorzata@pielichowska.pl Korzystałam z publikacji: 1. Volek J.S., Phinney S.D., The Art and Science of Low Carbohydrate Living. An Expert Guide to Making the Life-Saving Benefits of Carbohydrate Restriction Sustainable and Enjoyable, Beyond Obesity (2011), LLC. 2. https://dietetycy.org.pl/dieta-ketogeniczna-w-ciazy-czy-bezpieczna/ 3. Puchalska P., Crawford P.A., Multi-dimensional Roles of Ketone Bodies in Fuel Metabolism, Signalling, and Therapeutics. Cell Metabolism (2017) 25: 262. 4. Augustin K., Khabbush A., Williams S., Mechanisms of action for the medium-chain triglyceride ketogenic diet in neurological and metabolic disorders. Lancet Neurol (2018) 17: 84-93. 5. Wilson J., Lowery R., The Ketogenic Bible. The Authoritative Guide to Ketosis. Victory Belt Publishing Inc. Canada, 2017. 6. https://pielichowska.pl/skad-sie-wziela-dieta-ketogenna/ Odwiedź moją stronę: https://pielichowska.pl Odwiedź mojego Facebooka: https://www.facebook.com/pielichowska.dietetyk Odwiedź mojego Instagrama: https://www.instagram.com/diet.and.mindfulness/ read more read less

3 years ago #diet, #dieta, #dietaketo, #dietetyk, #dietetyka, #keto, #ketogenic, #ketogeniczna, #najlepszepodcasty, #najlepszepolskiepodcasty, #odzywianie, #podcast, #polskiepodcasty, #psychodietetyk, #zdrowejedzenie, #zdrowie