00:00
41:40
„This is a man’s world?’ śpiewa James Brown, a ja i moja gościni w podcaście „Skrzydlaty HR” - Maria Janiszewska, Country Manager w RITS oraz jedna z założycielek Women’s Indian Chamber of Commerce and Industry, zastanawiamy się czy słowa tej piosenki należałoby odnieść do branży IT.

Jaki jest próg wejścia do branży? Czy wykształcenie techniczne to „must have”? Czy pracodawcy IT są zainteresowani, aby budować różnorodne zespoły? Jednak to co wybrzmiewa w tej rozmowie najgłośniej to ogromne wsparcie i zachęta dla dziewczyn, kobiet, aby z odwagą sięgać po interesujące je tematy i stawiać sobie ambitne cele.

„Na konferencji Women in Tech Summit podchodzi do mnie dziewczyna. Mówi, że jest pielęgniarką, chociaż kocha matematykę i chciałaby pójść w stronę IT, ale całe życie mówiono jej, że ona się do tego nie nadaje, że nie powinna interesować się silnikami, informatyką, technicznymi przedmiotami, bo to jest dla chłopców. Ona słyszała to od własnych nauczycieli. Jak dziewczyna może później podjąć, ten odważny dla niej bardzo krok, porzucić przypisaną jej rolę i pójść w upragnionym kierunku?

Dlatego ja ciągle próbuję tym dziewczynom mówić - nie bójcie się, próbujcie, cokolwiek byście teraz nie robiły, zawsze można się przeskillować. A jeżeli stwierdzicie, że to jest błąd, to możecie wrócić do pierwotnego planu. Bądźcie odważne, bo nie będzie lepszych czasów na to, żeby wejść do IT”

Zapraszam do podróży po świecie IT, do którego jak się okazuje, stoją szeroko otwarte drzwi.

🕙 00:32 – BRANŻA IT W POLSCE / TRENDY
📍 luka kompetencji versus rosnące wynagrodzenia,
📍 juniorzy pukający do drzwi pracodawców,
📍 developerzy na ścieżce menedżerskiej,
📍 inwestycje w talenty,

🕙 15:00 – REKRUTACJA W IT
📍 ewaluacja kompetencji twardych i miękkich,
📍 najistotniejsze kompetencje miękkie,
📍 motywacja do zmiany pracy,

🕙 22:37 – KOBIETY W IT
📍 wsparcie kobiet w procesie przebranżowienia,
📍 kierunki i obszary technicznego rozwoju kobiet,
📍 czy brak wykształcenia technicznego zamyka drzwi?
📍 wynagrodzenia kobiet w IT,
📍 w jaki sposób zwiększyć udział kobiet w debacie publicznej?
„This is a man’s world?’ śpiewa James Brown, a ja i moja gościni w podcaście „Skrzydlaty HR” - Maria Janiszewska, Country Manager w RITS oraz jedna z założycielek Women’s Indian Chamber of Commerce and Industry, zastanawiamy się czy słowa tej piosenki należałoby odnieść do branży IT. Jaki jest próg wejścia do branży? Czy wykształcenie techniczne to „must have”? Czy pracodawcy IT są zainteresowani, aby budować różnorodne zespoły? Jednak to co wybrzmiewa w tej rozmowie najgłośniej to ogromne wsparcie i zachęta dla dziewczyn, kobiet, aby z odwagą sięgać po interesujące je tematy i stawiać sobie ambitne cele. „Na konferencji Women in Tech Summit podchodzi do mnie dziewczyna. Mówi, że jest pielęgniarką, chociaż kocha matematykę i chciałaby pójść w stronę IT, ale całe życie mówiono jej, że ona się do tego nie nadaje, że nie powinna interesować się silnikami, informatyką, technicznymi przedmiotami, bo to jest dla chłopców. Ona słyszała to od własnych nauczycieli. Jak dziewczyna może później podjąć, ten odważny dla niej bardzo krok, porzucić przypisaną jej rolę i pójść w upragnionym kierunku? Dlatego ja ciągle próbuję tym dziewczynom mówić - nie bójcie się, próbujcie, cokolwiek byście teraz nie robiły, zawsze można się przeskillować. A jeżeli stwierdzicie, że to jest błąd, to możecie wrócić do pierwotnego planu. Bądźcie odważne, bo nie będzie lepszych czasów na to, żeby wejść do IT” Zapraszam do podróży po świecie IT, do którego jak się okazuje, stoją szeroko otwarte drzwi. 🕙 00:32 – BRANŻA IT W POLSCE / TRENDY 📍 luka kompetencji versus rosnące wynagrodzenia, 📍 juniorzy pukający do drzwi pracodawców, 📍 developerzy na ścieżce menedżerskiej, 📍 inwestycje w talenty, 🕙 15:00 – REKRUTACJA W IT 📍 ewaluacja kompetencji twardych i miękkich, 📍 najistotniejsze kompetencje miękkie, 📍 motywacja do zmiany pracy, 🕙 22:37 – KOBIETY W IT 📍 wsparcie kobiet w procesie przebranżowienia, 📍 kierunki i obszary technicznego rozwoju kobiet, 📍 czy brak wykształcenia technicznego zamyka drzwi? 📍 wynagrodzenia kobiet w IT, 📍 w jaki sposób zwiększyć udział kobiet w debacie publicznej? read more read less

about 1 year ago #empowerment, #it, #ithiring, #kariera, #karierawit, #kobieta, #kobiety, #nowetechnologie, #rekrutacja