Settings
Light Theme
Dark Theme

#010 Maciej Stryjecki - Dyrektor Zarządzający ASE Offshore oraz Prezes Fundacji Na Rzecz Energetyki Zrównoważonej (FNEZ)

#010 Maciej Stryjecki - Dyrektor Zarządzający ASE Offshore oraz Prezes Fundacji Na Rzecz Energetyki Zrównoważonej (FNEZ)
Dec 4, 2023 · 1h 1m 43s

Rozmawiam z Maciejem Stryjeckim, Dyrektorem Zarządzającym ASE Offshore oraz Prezesem Fundacji Na Rzecz Energetyki Zrównoważonej (FNEZ). Pewnie wiesz, że Maciej to człowiek-instytucja w branży. Ma niezwykłą ciekawą i długą historię...

show more
Rozmawiam z Maciejem Stryjeckim, Dyrektorem Zarządzającym ASE Offshore oraz Prezesem Fundacji Na Rzecz Energetyki Zrównoważonej (FNEZ).

Pewnie wiesz, że Maciej to człowiek-instytucja w branży. Ma niezwykłą ciekawą i długą historię związana energetyką wiatrową, w tym MEW.

Porozmawiamy o:
  • początkach przyznawania pierwszych pozwoleń na wznoszenie sztucznych wysp,
  • tym jak doszło do jego współpracy z Polenergią, a także o przygodach z tym związanych, w tym – swoistych pierwszych przeprawach ze stawiającą pierwsze kroki w tej dziedzinie administracją publiczną;
  • współpracy Polenergii i Equinoru w ramach 3 dużych bałtyckich projektów i roli Macieja jako menadżera w tych projektach;
A na końcu tych przygód, co jednak z szacunkiem podkreśla Maciej, pojawia się pierwsze pozwolenie na budowę uzyskane przez BalticPower i mocno zaawansowany projekt JV Orlenu i Notrhland Power, który wyprzedził konkurencję i jednocześnie przetarł urzędowe szlaki.

Maciej przedstawi również aktualne wyzwania i projekty, które współtworzy w ramach grup doradczych SMDI i ASE. Łącznie z działaniami, które mają na celu świadczenie kompleksowych i spójnych usług doradczych i o tym, jak powstała koncepcja ASE Offshore, czyli hub’u koordynującego prace różnych konsultantów.

Wreszcie, porozmawiamy też o:
  • możliwych sposobach podniesienia poziomy polskiego local content w łańcuchu dostaw i potrzebie wyciągnięcia konstruktywnych wniosków z I fazy budowy MEW;
  • wyraźnych sygnałach dla nowej władzy i konieczności myślenia strategicznego, promocji polskich firm, wsparcia Państwa w systemie gwarancyjnym, czy miękkiego wymuszania działań offsetowych przez zagranicznych inwestorów.
Zapraszam i do usłyszenia wkrótce!

adw. Patryk Zbroja
show less
Information
Author Patryk Zbroja
Website -
Tags
-

Looks like you don't have any active episode

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Current

Looks like you don't have any episodes in your queue

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Next Up

Episode Cover Episode Cover

It's so quiet here...

Time to discover new episodes!

Discover
Your Library
Search