Settings
Light Theme
Dark Theme

#009 Mariusz Batura - Prezes GOTECH

#009 Mariusz Batura - Prezes GOTECH
Nov 27, 2023 · 1h 4m 29s

Zapraszam do rozmowy z Mariuszem Baturą, Prezesem Zarządu spółki GOTECH. Mariusz to bardzo doświadczony przedsiębiorca. Firma GOTECH, którą prowadzi, wywodzi się z Gorzowa Wlkp. A to miasto też jest mi...

show more
Zapraszam do rozmowy z Mariuszem Baturą, Prezesem Zarządu spółki GOTECH.

Mariusz to bardzo doświadczony przedsiębiorca. Firma GOTECH, którą prowadzi, wywodzi się z Gorzowa Wlkp. A to miasto też jest mi bardzo bliskie, bo na początku wieku 20 lat temu odbywałem tam aplikację adwokacką.

W każdym razie porozmawiamy o rozwoju Gotechu, od drobnych montaży i remontów kotłowni, przez UWAGA! modernizację bloków węglowych w podszczecińskiej Elektrowni Dolna Odra, aż po udział firmy w międzynarodowym łańcuchu dostaw dla MEW.
Co ciekawe, spółka Gotech brała udział w łańcuchu dostaw offshore wind zanim, może z drobnymi wyjątkami, jeszcze ktokolwiek w Polsce myślał poważnie o tej branży.

Mariusz podzieli się również swoimi spostrzeżeniami:
  • co do wysokich wymogów, jakie stawiane są przed podmiotami zainteresowanymi MEW i o tym, że warto być na liście kwalifikowanych dostawców,
  • co w jego ocenie jest niezbędne dla rozwoju polskiego łańcucha dostaw (w tym roli państwa i jego instytucji dla programów operacyjnych, systemu wsparcia finansowego oraz budowy niezbędnej infrastruktury),
  • odnośnie wyzwań stojących przed polskim rynkiem pracy i jego potrzebie racjonalnego otwarcia dla pracowników zagranicznych.
Przede wszystkim, bo mamy tutaj pełną zgodność, będziemy rozmawiać o potrzebie zbudowania porządnej strategii i systemowych rozwiązań dla rozwoju MEW w Polsce. Co można traktować również jako poważny postulat dla nowego rządu.

Zapraszam i do usłyczenia wkrótce!

adw. Patryk Zbroja
show less
Information
Author Patryk Zbroja
Website -
Tags
-

Looks like you don't have any active episode

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Current

Looks like you don't have any episodes in your queue

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Next Up

Episode Cover Episode Cover

It's so quiet here...

Time to discover new episodes!

Discover
Your Library
Search