00:00
51:51
Odcinek 72 podcastu Z Warsztatu Lidera „Motywacja wewnętrzna – potrzeba władzy” to rozmowa z Ewą Jochheim, która wprowadziła do Polski narzędzie Reiss Motivation Profile służące do badania wewnętrznych potrzeb człowieka. Ewa jest współautorką koncepcji Management by Individualisation opartej na konieczności indywidualnego podejścia do pracownika, zespołów oraz całych organizacji (koncepcja została opisana w książce Chcieć. Móc. Potrafić. Dlaczego ludzie nie robią tego, co powinni?).

Reiss Motivation Profile to narzędzie psychometryczne, które precyzyjnie pokazuje, co napędza człowieka i wpływa na jego zachowania. Profil motywacyjny RMP to niepowtarzalna kombinacja 16 potrzeb o różnej skali natężenia.

72 odcinek podcastu jest kontynuacją serii o RMP i skupia się na pierwszym badanym motywatorze – potrzebie władzy. Motywator Władzy opisuje potrzebę przywództwa i wywierania wpływu. Osoby o dużym nasileniu tej potrzeby z łatwością podejmują decyzje i biorą z nie odpowiedzialność, lubią przyjmować role przywódcze i chętnie udzielają rad. Ludzie o małym nasileniu motywatora władzy często preferują zadaniowy styl pracy, nie mają też potrzeby wywierania wpływu na innych, czy udzielania wskazówek.

Jak poziom motywatora władzy wpływa na życie i pracę lidera? Czym charakteryzują się liderzy posiadający małą, średnią i dużą potrzebę władzy?

Zapraszamy do wysłuchania 72 odcinka podcastu, w którym Ewa Jochheim dzieli się swoim wieloletnim doświadczeniem wspierania liderów w oparciu o Reiss Motivation Profile, a także na konkretnych przykładach tłumaczy jak nasilenie motywatora władzy wpływa na pracę lidera.TEN PODCAST ODPOWIADA NA NASTĘPUJĄCE PYTANIA:
  • W jaki sposób Reiss Motivation Profile wspiera rozwój i pracę liderów?

  • Czym jest potrzeba władzy i jak się objawia?

  • Czym charakteryzują się liderzy odznaczający się małą, średnią i silną potrzebą władzy?

  • W jaki sposób motywator władzy wpływa na preferowany styl przywództwa?

  • Czy liderzy powinni mieć wysoką potrzebę władzy?

  • Jak zaspokoić potrzebą władzy w prywatnym i zawodowym życiu?


Strona podcastu:
https://leadersisland.com/podcast-menedzera-lidera/motywacja-wewnetrzna-potrzeba-wladzy-ewa-jochheim-leaders-island-podcast-72/
Odcinek 72 podcastu Z Warsztatu Lidera „Motywacja wewnętrzna – potrzeba władzy” to rozmowa z Ewą Jochheim , która wprowadziła do Polski narzędzie Reiss Motivation Profile służące do badania wewnętrznych potrzeb człowieka. Ewa jest współautorką koncepcji Management by Individualisation opartej na konieczności indywidualnego podejścia do pracownika, zespołów oraz całych organizacji (koncepcja została opisana w książce Chcieć. Móc. Potrafić. Dlaczego ludzie nie robią tego, co powinni? ). Reiss Motivation Profile to narzędzie psychometryczne, które precyzyjnie pokazuje, co napędza człowieka i wpływa na jego zachowania. Profil motywacyjny RMP to niepowtarzalna kombinacja 16 potrzeb o różnej skali natężenia. 72 odcinek podcastu jest kontynuacją serii o RMP i skupia się na pierwszym badanym motywatorze – potrzebie władzy. Motywator Władzy opisuje potrzebę przywództwa i wywierania wpływu. Osoby o dużym nasileniu tej potrzeby z łatwością podejmują decyzje i biorą z nie odpowiedzialność, lubią przyjmować role przywódcze i chętnie udzielają rad. Ludzie o małym nasileniu motywatora władzy często preferują zadaniowy styl pracy, nie mają też potrzeby wywierania wpływu na innych, czy udzielania wskazówek. Jak poziom motywatora władzy wpływa na życie i pracę lidera? Czym charakteryzują się liderzy posiadający małą, średnią i dużą potrzebę władzy? Zapraszamy do wysłuchania 72 odcinka podcastu, w którym Ewa Jochheim dzieli się swoim wieloletnim doświadczeniem wspierania liderów w oparciu o Reiss Motivation Profile, a także na konkretnych przykładach tłumaczy jak nasilenie motywatora władzy wpływa na pracę lidera. TEN PODCAST ODPOWIADA NA NASTĘPUJĄCE PYTANIA: W jaki sposób Reiss Motivation Profile wspiera rozwój i pracę liderów? Czym jest potrzeba władzy i jak się objawia? Czym charakteryzują się liderzy odznaczający się małą, średnią i silną potrzebą władzy? W jaki sposób motywator władzy wpływa na preferowany styl przywództwa? Czy liderzy powinni mieć wysoką potrzebę władzy? Jak zaspokoić potrzebą władzy w prywatnym i zawodowym życiu? Strona podcastu: https://leadersisland.com/podcast-menedzera-lidera/motywacja-wewnetrzna-potrzeba-wladzy-ewa-jochheim-leaders-island-podcast-72/ read more read less

11 months ago #influence, #leadership, #leadersislandpodcast, #lider, #motywacja, #power, #reissmotivationprofile, #rmp, #rozwój, #teamwork, #władza, #zespół, #zwarsztatulidera