00:00
51:55
Witam w sto osiemdziesiątym piątym odcinku podcastu „Porozmawiajmy o IT”. Tematem dzisiejszej rozmowy jest framework Qt.

Dziś moim gościem jest Łukasz Kosiński – wieloletni ekspert i entuzjasta frameworka Qt. Ma doświadczenie w pracy nad cross-platformowymi projektami Qt dla branży medycznej, motoryzacyjnej, a także z obszaru elektroniki konsumenckiej i obronności. Sam siebie opisuj jako specjalistę w Qt i QML z silną znajomością C++. Założyciel Scythe Studio – firmy świadczącej usługi w zakresie programowania Qt.
W tym odcinku o Qt rozmawiamy w następujących kontekstach:
  • czym jest framework Qt?
  • jaka jest historia jego powstania i rozwoju?
  • z jakich modułów się składa?
  • w jakich branżach jest używany?
  • czym jest język QML i czy można go mieszczać z C++?
  • jak Qt wypada w porównaniu do takich rozwiązań jak Flutter czy React Native?
  • w jaki sposób i z jakich źródeł uczyć się Qt?
  • jak wygląda rynek pracy związany z tym frameworkiem?

Subskrypcja podcastu:
Linki:
Wsparcie:
Jeśli masz jakieś pytania lub komentarze, pisz do mnie śmiało na krzysztof@porozmawiajmyoit.pl

https://porozmawiajmyoit.pl/185
Witam w sto osiemdziesiątym piątym odcinku podcastu „Porozmawiajmy o IT”. Tematem dzisiejszej rozmowy jest framework Qt. Dziś moim gościem jest Łukasz Kosiński – wieloletni ekspert i entuzjasta frameworka Qt. Ma doświadczenie w pracy nad cross-platformowymi projektami Qt dla branży medycznej, motoryzacyjnej, a także z obszaru elektroniki konsumenckiej i obronności. Sam siebie opisuj jako specjalistę w Qt i QML z silną znajomością C++. Założyciel Scythe Studio – firmy świadczącej usługi w zakresie programowania Qt. W tym odcinku o Qt rozmawiamy w następujących kontekstach: czym jest framework Qt? jaka jest historia jego powstania i rozwoju? z jakich modułów się składa? w jakich branżach jest używany? czym jest język QML i czy można go mieszczać z C++? jak Qt wypada w porównaniu do takich rozwiązań jak Flutter czy React Native? w jaki sposób i z jakich źródeł uczyć się Qt? jak wygląda rynek pracy związany z tym frameworkiem? Subskrypcja podcastu: zasubskrybuj w Apple Podcasts , Google Podcasts , Spreaker , Sticher , Spotify , przez RSS , lub Twoją ulubioną aplikację do podcastów na smartphonie (wyszukaj frazę „Porozmawiajmy o IT”) poproszę Cię też o polubienie fanpage na Facebooku Linki: Profil Łukasza na LinkedIn – https://www.linkedin.com/in/lukasz-kosinski-developer/ Blog Łukasza – https://binarnie.pl/ Scythe Studio – https://scythe-studio.com/pl SOLID.Jobs – https://solid.jobs/ Wsparcie: Wesprzyj podcast na platformie Patronite - https://patronite.pl/porozmawiajmyoit/ Jeśli masz jakieś pytania lub komentarze, pisz do mnie śmiało na krzysztof@porozmawiajmyoit.pl https://porozmawiajmyoit.pl/185 read more read less

10 months ago #c++, #framework, #gui, #it, #podcast, #porozmawiajmy o it, #programowanie, #qml, #qt