00:00
35:53
Chcesz z nami porozmawiać? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku - zapraszamy do grupy Między Drzewami Podcast: https://www.facebook.com/groups/200577924563446

Na rowerze. Na hulajnodze. Na nogach. Na biegówkach. Na saniach. Z zaprzęgiem. Z kijkami. Z psem. Na... koniu. Jazda konna, choć niegdyś podstawowa umiejętność ludzi, obecnie jest traktowana głównie jako sposób na rekreację. A nie ma nic lepszego, jak obserwować las z siodła.

O koniach wie wszystko. Paulina Adamska z Nadleśnictwa Spychowo na co dzień w pracy zajmuje się ochroną przyrody i ekosystemami leśnymi. A w domu czekają na nią konie. Paulina wychowała się wśród nich i nie wyobraża sobie bez nich życia.

O pasji, łączeniu jej z pracą, wyzwaniach i możliwościach związanych z rozwojem turystyki konnej w Polsce, w tym w polskich lasach, rozmawia z Pauliną Król.

Jeśli jesteś jeźdźcem konnym, pamiętaj, że dla miłośników wypoczynku w siodle Lasy Państwowe wyznaczyły niemal 7 tysięcy kilometrów tras konnych.
Zgodnie z ustawą o lasach z 28.09.1991 ruch konny na terenach zarządzanych przez LP może się odbywać wyłącznie wyznaczonymi przez nadleśniczego drogami leśnymi.

Jeżeli w naszej okolicy brakuje szlaków konnych, możemy zgłosić się do nadleśnictwa z prośbą o ich wyznaczenie. Warto, by taki wniosek poparła większa grupa miłośników tego rodzaju rekreacji.

Każde nadleśnictwo, które wyznacza szlaki konne, tworzy także regulamin poruszania się po nich – warto go przeczytać przed wyruszeniem na trasę. Poza zasadami poruszania się, przedstawione są w nich także oznaczenia szlaków. Podstawowe to pomarańczowe koło na białym tle oznaczające sam szlak oraz pomarańczowe koło z czarną obwódką oznaczające jego początek i koniec. Czasami stosuje się też inne oznaczenia, np. zieloną podkowę na białym tle.

Nowe odcinki podcastu "Między Drzewami" są publikowane w każdy czwartek o 19:00 na YouTube na kanale Lasów Państwowych oraz we wszystkich serwisach streamingowych z podcastami (Spotify, Google Podcasts, Deezer, Apple Podcasts, iTunes, Lecton, EmpikGo, Spreaker i wielu innych). Zasubskrybuj, by nie przegapić!

Prowadzenie: Paulina Król, Centrum Informacyjne Lasów Państwowych
Gość: Paulina Adamska, Nadleśnictwo Spychowo
Produkcja: Centrum Informacyjne Lasów Państwowych 2021
Chcesz z nami porozmawiać? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku - zapraszamy do grupy Między Drzewami Podcast: https://www.facebook.com/groups/200577924563446 Na rowerze. Na hulajnodze. Na nogach. Na biegówkach. Na saniach. Z zaprzęgiem. Z kijkami. Z psem. Na... koniu. Jazda konna, choć niegdyś podstawowa umiejętność ludzi, obecnie jest traktowana głównie jako sposób na rekreację. A nie ma nic lepszego, jak obserwować las z siodła. O koniach wie wszystko. Paulina Adamska z Nadleśnictwa Spychowo na co dzień w pracy zajmuje się ochroną przyrody i ekosystemami leśnymi. A w domu czekają na nią konie. Paulina wychowała się wśród nich i nie wyobraża sobie bez nich życia. O pasji, łączeniu jej z pracą, wyzwaniach i możliwościach związanych z rozwojem turystyki konnej w Polsce, w tym w polskich lasach, rozmawia z Pauliną Król. Jeśli jesteś jeźdźcem konnym, pamiętaj, że dla miłośników wypoczynku w siodle Lasy Państwowe wyznaczyły niemal 7 tysięcy kilometrów tras konnych. Zgodnie z ustawą o lasach z 28.09.1991 ruch konny na terenach zarządzanych przez LP może się odbywać wyłącznie wyznaczonymi przez nadleśniczego drogami leśnymi. Jeżeli w naszej okolicy brakuje szlaków konnych, możemy zgłosić się do nadleśnictwa z prośbą o ich wyznaczenie. Warto, by taki wniosek poparła większa grupa miłośników tego rodzaju rekreacji. Każde nadleśnictwo, które wyznacza szlaki konne, tworzy także regulamin poruszania się po nich – warto go przeczytać przed wyruszeniem na trasę. Poza zasadami poruszania się, przedstawione są w nich także oznaczenia szlaków. Podstawowe to pomarańczowe koło na białym tle oznaczające sam szlak oraz pomarańczowe koło z czarną obwódką oznaczające jego początek i koniec. Czasami stosuje się też inne oznaczenia, np. zieloną podkowę na białym tle. Nowe odcinki podcastu "Między Drzewami" są publikowane w każdy czwartek o 19:00 na YouTube na kanale Lasów Państwowych oraz we wszystkich serwisach streamingowych z podcastami (Spotify, Google Podcasts, Deezer, Apple Podcasts, iTunes, Lecton, EmpikGo, Spreaker i wielu innych). Zasubskrybuj, by nie przegapić! Prowadzenie: Paulina Król, Centrum Informacyjne Lasów Państwowych Gość: Paulina Adamska, Nadleśnictwo Spychowo Produkcja: Centrum Informacyjne Lasów Państwowych 2021 read more read less

2 years ago #-, #chcesz, #do, #dołącz, #drzewami, #facebooku, #grupy, #https://www.facebook.com/group, #hulajnodze., #między, #na, #nami, #naszej, #podcast:, #porozmawiać?, #rowerze., #społeczności, #z, #zapraszamy