00:00
10:18
Bu yıl Hrant Dink pandemi yüzünden canlı olarak ekranlardan anılacak

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in öldürülmesinin üzerinden 14 yıl geçti.

Aradan 14 yıl geçmesine rağmen Hrant Dink cinayeti davası sonuçlandırılmış değil. Davanın 123’üncü duruşması ise 20 Ocak’ta yapılacak.

Uzun yıllardır Agos gazetesinin Genel Yayın Yönetmenliğini üstlenen Yetvart Danzikyan ile her sene Hrant Dink’e yazdığı raporu konuştuk.

Yetvart Danzikyan her yıl gazetedeki köşesinde, geçen bir sene içerisinde yaşananları, olayları ve gelişmeleri Hrant’a aktarmak adına “bir rapor” kaleme alıyor.

Bu sene de raporunu yazdı Danzikyan. İç açıcı gelişmelerin yaşanmadığı 2020’yi anlattı Hrant’a.

Hrant Dink’in anılacağı ölüm yıldönümü bu sene pandemi nedeniyle farklı olacak. Bu yıl her zamanki gibi binlerce kişi yan yana gelip anamayacak. Ancak organizatörler anma etkinliklerini canlı olarak internetten yapma kararı aldılar. İsteyenler 19 Ocak 2121 Salı günü www.hranticinadaleticin.org sitesine girip hem anmayı izleyecekler, hem de “Buradayım Ahparig” diyerek sana sembolik bir çiçek ya da afiş gönderebilecekler.
Bu yıl Hrant Dink pandemi yüzünden canlı olarak ekranlardan anılacak Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in öldürülmesinin üzerinden 14 yıl geçti. Aradan 14 yıl geçmesine rağmen Hrant Dink cinayeti davası sonuçlandırılmış değil. Davanın 123’üncü duruşması ise 20 Ocak’ta yapılacak. Uzun yıllardır Agos gazetesinin Genel Yayın Yönetmenliğini üstlenen Yetvart Danzikyan ile her sene Hrant Dink’e yazdığı raporu konuştuk. Yetvart Danzikyan her yıl gazetedeki köşesinde, geçen bir sene içerisinde yaşananları, olayları ve gelişmeleri Hrant’a aktarmak adına “bir rapor” kaleme alıyor. Bu sene de raporunu yazdı Danzikyan. İç açıcı gelişmelerin yaşanmadığı 2020’yi anlattı Hrant’a. Hrant Dink’in anılacağı ölüm yıldönümü bu sene pandemi nedeniyle farklı olacak. Bu yıl her zamanki gibi binlerce kişi yan yana gelip anamayacak. Ancak organizatörler anma etkinliklerini canlı olarak internetten yapma kararı aldılar. İsteyenler 19 Ocak 2121 Salı günü www.hranticinadaleticin.org sitesine girip hem anmayı izleyecekler, hem de “Buradayım Ahparig” diyerek sana sembolik bir çiçek ya da afiş gönderebilecekler. read more read less

2 years ago #agos, #dink, #hrant