00:00
34:05
Podczas ostatniego odcinka podcastu rozmawialiśmy o tym kiedy warto rozważać architekturę opartą o mikroserwisy. Tym razem skupiliśmy się jednak na problemach i błędach z którymi mieliśmy styczność podczas pracy z mirkoserwisami. Niestety ale często swoje nawyki wynikające z tworzenia większych, monolitowych projektów przenosimy, taka nasza natura – wykorzystujemy znane nam rozwiązania.

Staramy się wypunktować najpowszechniejsze problemy, a dokładniej – problemy występujące w zespołach, które po raz pierwszy starają się stworzyć oprogramowanie oparte o mikroserwisy.

W jaki sposób podchodzić do komunikacji pomiędzy mikroserwisami?
To tylko jeden z przykładów poruszanych podczas rozmowy. Elementów wartych uwagi i przemyślenia natomiast jest znacznie więcej i dokładnie o nich rozmawiamy w tym odcinku.

Gotowy na podzielenie się swoimi spostrzeżeniami? Zatem:

➡️ Jak radziłeś sobie z problemami komunikacyjnymi w mikroserwiach?
➡️ Jak dobrze podejść do wyznaczania Bounded Contextu?
➡️ Co Tobie przeszkadzało w pracy z mikroserwisami?

Zachęcam Cię do pozostawienia swojej odpowiedzi w komentarzu – dziękuję 👍
Podczas ostatniego odcinka podcastu rozmawialiśmy o tym kiedy warto rozważać architekturę opartą o mikroserwisy. Tym razem skupiliśmy się jednak na problemach i błędach z którymi mieliśmy styczność podczas pracy z mirkoserwisami. Niestety ale często swoje nawyki wynikające z tworzenia większych, monolitowych projektów przenosimy, taka nasza natura – wykorzystujemy znane nam rozwiązania. Staramy się wypunktować najpowszechniejsze problemy, a dokładniej – problemy występujące w zespołach, które po raz pierwszy starają się stworzyć oprogramowanie oparte o mikroserwisy. W jaki sposób podchodzić do komunikacji pomiędzy mikroserwisami? To tylko jeden z przykładów poruszanych podczas rozmowy. Elementów wartych uwagi i przemyślenia natomiast jest znacznie więcej i dokładnie o nich rozmawiamy w tym odcinku. Gotowy na podzielenie się swoimi spostrzeżeniami? Zatem: ➡️ Jak radziłeś sobie z problemami komunikacyjnymi w mikroserwiach? ➡️ Jak dobrze podejść do wyznaczania Bounded Contextu? ➡️ Co Tobie przeszkadzało w pracy z mikroserwisami? Zachęcam Cię do pozostawienia swojej odpowiedzi w komentarzu – dziękuję 👍 read more read less

4 years ago #development, #graphql, #javascript, #microservices, #nodejs, #rest, #software