Settings
Light Theme
Dark Theme
Podcast Cover

Zbrodniarz i kara

 • Brutalne morderstwo listonosza z Gdańska. Na rozwiązanie zagadki czekaliśmy trzy dekady. ZBRODNIARZ I KARA

  12 JUL 2023 · Na rozwikłanie tej zagadki trzeba było czekać prawie trzy dekady. Policjanci z pomorskiego Archiwum X, współpracując z prokuratorem z Prokuratury Regionalnej w Gdańsku, rozwikłali zbrodnię sprzed 26 lat. Kryminalni z udziałem policyjnych kontrterrorystów zatrzymali 52- letniego mężczyznę podejrzanego o zabójstwo gdańskiego listonosza. Jak doszło do tej zbrodni?
  Played 5m 57s
 • Zabił ich przed domem. Sprawca nadal na wolności? ZBRODNIARZ I KARA

  7 JUN 2023 · We wrześniu 1994 roku w podwarszawskim Milanówku giną od strzałów tuż przed swoim domem Kamila i Adam Krawczykowie. Morderca do dziś pozostaje nieznany, a prokuratura umorzyła śledztwo w kwietniu 2023 roku. Dziwnym zbiegiem okoliczności, sprawa wiąże się z Piotrem B., przeciwko któremu toczy się w tej chwili proces związany ze zniknięciem innego małżeństwa z Milanówka, i podżeganiem do zabójstwa ich synów.
  Played 6m 5s
 • Zwłoki Zygmunta K znalezione po latach! Kto dokonał bestialskiego mordu? ZBRODNIARZ I KARA

  31 MAY 2023 · Zwłoki Zygmunta K. znaleźli w sierpniu 2014 roku archeolodzy z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Nie stało się to przypadkiem. Szukali ich w lesie na zlecenie toruńskiej prokuratury, miała już podejrzanych o zabójstwo tego mężczyzny. Ponoć zapomnieli, gdzie zakopali ciało, a od tamtego czasu minęło wiele lat. A skazanie sprawców, bez ciała może być czasami trudne. Zygmunt K. widziany był ostatni raz w czerwcu 2005 roku. 43-letni wówczas mieszkaniec toruńskiego Rubinkowa, wyszedł z domu w jednej z podtoruńskich miejscowości, gdzie akurat przebywał, i nikomu nie powiedział, dokąd wychodzi.
  Played 6m 48s
 • Gwałcił, zabijał i dokonywał okrucieństw. Kim jest Andrzej G? ZBRODNIARZ I KARA

  25 MAY 2023 · Ten seryjny morderca działał na terenie dwóch miast, a biegli określili go mianem Sadysty seksualnego. Prawdziwa liczba jego zbrodni wyszła na jaw kiedy przebywał już w więzieniu. Teraz seryjny morderca Andrzej G. będzie sądzony za kolejne zbrodnie. Historia Andrzeja G. jest wyjątkowo przerażająca. Siał postrach, zabijał i gwałcił. Nie bez powodu śledczy w jego przypadku używają sformuowania "seryjny zabójca". Jego lista przestępstw jest bardzo długa. W akcie oskarżenia przygotowanym przez Prokuraturę Okręgową w Toruniu jest mowa o zabójstwach ze szczególnym okrucieństwem, a także gwałtach, usiłowaniach zabójstw i rozbojach. Mężczyzna był szczególnie okrutny.
  Played 4m 53s
 • Bogdan Arnold mordował prostytutki w Katowicach. Teraz jego mieszkanie można... wynająć. ZBRODNIARZ I KARA

  17 MAY 2023 · Kiedyś w mieszkaniu przy Dąbrowskiego żył morderca, teraz turyści mogą wynająć apartament obok w Katowicach. To idealna gratka dla fanów mocnych wrażeń. Jednak co się działo w mieszkaniu o numerze 9? Kto tam mieszkał? Mordował prostytutki. Związywał, gwałcił i zabijał. W latach 80. XX wieku na terenie Katowic w niewyjaśnionych okolicznościach zaczęły znikać pracownice seksualne.
  Played 7m 51s
 • Brutalny mord na księdzu! Wiejski proboszcz był nie na rękę komunistom? ZBRODNIARZ I KARA

  10 MAY 2023 · Ksiądz Tadeusz Stokowski nie był typowym wiejskim proboszczem. Jego działalność porywała ludzi, i na pewno przez lata nie była na rękę władzom komunistycznym. Czy to sprawiło, że został bestialsko zamordowany? Czy też stał się ofiarą pospolitych bandytów?
  Played 7m 40s
 • Rodzeństwo Faszczewskich zamordowane przypadkowo? Kto był niewygodnym świadkiem? ZBRODNIARZ I KARA

  4 MAY 2023 · 23 października 1989 r. to niewątpliwie jeden z najczarniejszych dni w polskiej, powojennej kryminalistyki. W miejscowości Jeńki na Podlasiu, w niewielkim zagajniku, brutalnie zamordowano dwójkę dzieci – rodzeństwo Faszczewskich: Monikę i Janusza. Zabójstwo dziewczynki miało podłoże seksualne, natomiast chłopiec zginął jako przypadkowy, niewygodny świadek zbrodni. Kto był ich mordercą?
  Played 12m 27s
 • Zabili małżeństwo dla 300 euro! Czy to morderstwo bylo przypadkowe? ZBRODNIARZ I KARA

  26 APR 2023 · To morderstwo wstrząsnęło Wielkopolską. Zabili leśniczego i Jego żonę dla 200 euro i 100 dolarów, a ślady zbrodni próbowali zacierać ogniem. Trzecią ofiarą tej zbrodni ostatecznie stał się też syn zamordowanej pary, a czwartą bogu ducha winny człowiek obarczony winą. Jak doszło do tej zbrodni?
  Played 6m 8s
 • Brutalny mord na małżeństwie z Suchego Dworu! Co wydarzyło się na miejscu zbrodni? ZBRODNIARZ I KARA

  19 APR 2023 · 8 marca 2022 roku. Jesteśmy w Suchym Dworze, to w gminie Kosakowo powiat pucki. Małżeństwo mieszkało w domu z piątką dzieci, w tym 18-letnim synem. Trójka starszego rodzeństwa mieszkała już samodzielnie. Dwoje z nich od 9 marca 2022 roku próbowało bezskutecznie skontaktować się z rodzicami oraz młodszym rodzeństwem. 11 marca 2022 roku powiadomili oni policję.
  Played 4m 59s
 • Satanistyczny mord w Rudzie Śląskiej. To był ostatni mord rytualny, do którego doszło w Polsce. ZBRODNIARZ I KARA

  12 APR 2023 · Pod koniec lat 90 tą sprawą żyła cała Polska. W imię szatana zamordowali dwie osoby. Mijają 24 lata od tej makabrycznej zbrodni, w bunkrze w Rudzie Śląskiej. Ukryte w lesie pomieszczenie posłużyło satanistom, którzy postanowili odprawić straszny rytuały na swoich znajomych.
  Played 5m 25s

Zbrodniarz i kara - podcast, w którym poznajemy historię największych zbrodniarzy świata. To właśnie oni zmienili oblicze naszego globu przez swoje decyzje, które bardzo często skutkowały wybuchem wojny światowej, lub...

show more
Zbrodniarz i kara - podcast, w którym poznajemy historię największych zbrodniarzy świata. To właśnie oni zmienili oblicze naszego globu przez swoje decyzje, które bardzo często skutkowały wybuchem wojny światowej, lub wojny domowej. W podcaście przyjrzymy się jak rodził się nazizm, stalinizm, hitleryzm, a także gdzie na świecie są państwa, którymi rządzą bezwględni dyktatorzy.
show less
Contacts
Information

Looks like you don't have any active episode

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Current

Podcast Cover

Looks like you don't have any episodes in your queue

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Next Up

Episode Cover Episode Cover

It's so quiet here...

Time to discover new episodes!

Discover
Your Library
Search