Settings
Light Theme
Dark Theme
 • Zátiší 22/5/2024: Zdeněk Blaha a Ivana Formanová

  24 MAY 2024 · Které dokumentární filmy z poslední doby patří do kategorie “ty musíte vidět“? Na jakých netradičních místech se aktuálně promítají? Jakými tématy se daří tvůrcům oslovovat diváky? Ve kterých zemích se v poslední době natáčejí ty nejzajímavější a nejoceňovanější snímky? Co je to KineDok, Ex Oriente Film či East Doc Platform?   Nejen o tom se v Zátiší na Radiu 1 budeme bavit se Zdeňkem Blahou, programovým ředitelem Institutu dokumentárního filmu, a Ivanou Formanovou, manažerkou mezinárodní projektu KineDok zaměřeného na promítání evropských autorských dokumentárních filmů na zajímavých místech.
  48m 51s
 • Zátiší 8/5/2024: Kateřina Šafaříková o eurovolbách

  10 MAY 2024 · Proč má smysl jít k eurovolbám? Co lze jedním hlasem ze středu Evropy vůbec ovlivnit? V unii jsme právě dvacet let - co nám členství přineslo? A co se naopak moc nepovedlo? Jak chutná život v Bruselu, třeba ve srovnání s Prahou? A jak je těžké být zahraničním novinářem v době sociálních sítí a všeobecného informačního zahlcení? O tom jsme se v Zátiší bavili s Kateřinou Šafaříkovou, dlouholetou zpravodajskou v Bruselu, píšící nyní pro Aktuálně.cz a Hospodářské noviny.
  49m 33s
 • Zátiší 24/4/2024: Marek Jukl a Červený kříž

  25 APR 2024 · Před 105 lety byl založen Československý červený kříž. Jakou roli při jeho vzniku hrála Alice Masaryková? Jak funguje spolupráce v rámci Mezinárodního červeného kříže? O čem konkrétně pojednávají Ženevské úmluvy? Je humanitární právo porušováno v aktuálních konfliktech více než třeba v době studené války? Jak konkrétně funguje Červený kříž ve válečných oblastech? A jaké aktivity zaměstnávají jeho členy a dobrovolníky v Česku? O tom se v Zátiší na Radiu 1 budeme bavit s prezidentem https://www.facebook.com/cervenykriz?__tn__=-]K*F Markem Juklem. moderuje Aleš Vojíř
  52m 33s
 • Zátiší 10/4/2024: klimatolog Pavel Zahradníček

  25 APR 2024 · Jak nedávná vlna veder souvisí se změnou klimatu? Co je klima? Co je počasí? Budou přibývat požáry podobné těm v Českém Švýcarsku? Budeme v Česku ještě někdy lyžovat? Jak se bránit vlnám veder ve městech? O klimatu a počasí se v Zátiší na Radiu 1 budeme bavit s Pavlem Zahradníčkem, klimatologem z https://www.facebook.com/CzechGlobe?__tn__=-]K*F. moderuje Aleš Vojíř
  45m 36s
 • Zátiší 20/3/2024: Kamila Fialová a Milan Mařík

  10 APR 2024 · Jak hospodaří české domácnosti s penězi? Jak se změnila jejich finanční situace poté, co se Českem přehnala vlna zdražování? Komu nestačí příjmy k pokrytí běžných měsíčních výdajů? Za co nejčastěji utrácejí muži a ženy? Jaké příjmy či výdaje před sebou partneři tají? O Indexu finančního zdraví Česka se v Zátiší na Radiu 1 budeme bavit s Kamilou Fialovou, ekonomkou ze https://www.facebook.com/Sociologicky.ustav.AVCR?__tn__=-]K*F, a Milanem Maříkem, analytikem datového portálu https://www.facebook.com/evropavdatech?__tn__=-]K*F.
  50m 37s
 • Zátiší 13/3/2024: Václav Němec

  14 MAR 2024 · S filosofem Václavem Němcem se dnes večer zamyslíme nad postojem a prohlášeními papeže Františka k ruské agresi na Ukrajině a také nad letošním globálním volebním rokem. V USA si zvolí prezidenta, celostátní volby proběhnou v 64 zemích, kde žije 49 % světové populace. Letos se bude rozhodovat o směřování světa, o budoucnosti demokracie a mezinárodního práva.
  50m 42s
 • Zátiší 28/2/2024: Zuzana Ramajzlová

  14 MAR 2024 · Jak se žije v Česku uprchlíkům z Ukrajiny? Kolik jich nyní přichází? Roste počet těch, kteří se navracejí zpět domů? S jakými problémy se v Česku potýkají? Co nejvíc trápí ukrajinské děti a náctileté? Jakou mají budoucnost? O životě ukrajinských uprchlíků v Česku přijdou do Zátiší na Radiu 1 pohovořit Zuzana Ramajzlová, vedoucí SOS Ukrajina pro ČR v organizaci https://www.facebook.com/clovekvtisni?__tn__=-]K*F, a psycholožka Olena Stelmashenko.
  45m 25s
 • Zátiší 21/2/2024: Michal Koleček

  26 FEB 2024 · Proč je jedním z velkých témat současného světového umění zahradničení? Je to téma dostatečně hluboké a vznešené? Proč italský umělec Hannes Egger vystavil jako umělecké dílo sklenici bramboračky? A co má podle jihoafrických výtvarníků společné Ústí nad Labem s Johannesburgem? To jsou některé z otázek, na které odpovídá profesor Michal Koleček, ředitel a hlavní kurátor nově rekonstruovaného Domu umění Ústí nad Labem, jedné z nejzajímavějších galerií současného umění u nás.
  54m 38s
 • Zátiší 7/2/2024: Viktor Mravčík

  8 FEB 2024 · Češi jsou jedni z největších konzumentů alkoholů na světě. Vláda po otravách dětí narychlo řeší, zda zakázat prodej cukrovinek s HHC. Diskutuje se přístup ke kratomu či ayahuasce. Řeší se velmi tvrdé tresty pro lidi, kteří si vypěstovali jen několik rostlin marihuany. S jakými drogami má Česko aktuálně skutečně největší problém? Jak by k nim měl přistupovat stát? Je lepší liberalizace, nebo represe? O tom se v Zátiší na Radiu 1 budeme bavit s adiktologem Viktorem Mravčíkem, který je mezinárodně uznávaným expertem v oblasti závislostí a dvě desítky let vedl Národní monitorovací středisko pro drogy a závislosti.
  48m 36s
 • Zátiší 24/1/2024: Jan Kozák

  26 JAN 2024 · Po čase navazujeme na rozhovor o hlubším významu konspirací. Tentokrát se budeme s religionistou a překladatelem Janem Kozákem v Zátiší věnovat historii konspirací. Ale také souvislostem mezi konspiracismem a postmodernou, popkulturou i ezoterikou.
  1h 3m 10s
Diskusní pořad na různá společenská témata. Moderují: Jeroným Janíček, Ondřej Formánek a Aleš Vojíř.
Information
Author Radio 1
Categories Society & Culture
Website -
Email -

Looks like you don't have any active episode

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Current

Looks like you don't have any episodes in your queue

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Next Up

Episode Cover Episode Cover

It's so quiet here...

Time to discover new episodes!

Discover
Your Library
Search