Settings
Light Theme
Dark Theme
Podcast Cover

Z prądem pod prąd

 • Gościem kolejnego podcastu orpa.pl „Z prądem pod prąd”, jest Stanisław Dojs, PR Menedżer Volvo Car Poland

  31 DEC 2021 · Gościem kolejnego podcastu orpa.pl „Z prądem pod prąd”, jest Stanisław Dojs, PR Menedżer Volvo Car Poland. Maciej Gis dowie się m.in., dlaczego jesteśmy ostatnim wagonikiem w pociągu zwanym elektromobilność i dokąd nim zmierzamy. Rozmówca pochwali się też osiągnięciami koncernu ze Skandynawii w segmencie sprzedaży aut nisko i zeroemisyjnych w Polsce i Europie i opowie o planach producenta na najbliższą przyszłość. Dowiemy się też, dlaczego elektryki z drugiej ręki, staną się już niebawem atrakcyjną ofertą dla klientów.
  27m 3s
 • Gość ORPA – Hubert Niedzielski, PR Menedżer marki Volkswagen

  3 DEC 2021 · W kolejnym odcinku podcastu orpa.pl „Z prądem pod prąd”, Maciej Gis rozmawia z Hubertem Niedzielskim, PR Menadżerem Volkswagena. Gość mówi m.in. o rozwoju elektromobilności w Polsce o tym, dlaczego nie możemy osiąść na laurach i co trzeba zrobić, by zdynamizować rynek elektryków. Przedstawiciel niemieckiego producenta radzi też w jaki sposób prawidłowo ładować baterie, podkreśla rolę recyklingu w produkcji aut a także wyjaśnia, dlaczego Volkswagen nie podpisał deklaracji COP26.
  28m 44s
 • Rozmowa Macieja Gisa z Robertem Antczakiem - General Manager Arval Service Lease Polska

  15 OCT 2021 · W kolejnym odcinku podcastu ORPA.PL pt.: „Z prądem pod prąd” gościmy Roberta Antczaka - General Menadżera firmy ARVAL. Rozmówca Macieja Gisa opowie m.in. o kryzysie w biznesie wywołanym pandemią, który miał zakończyć się w 2020 roku, a dość niespodziewanie przedłużył się na rok bieżący. Turbulencje w postaci niedoboru półprzewodników i co za tym idzie zakłócenia w dostawach aut od producentów, odczujemy zdaniem naszego gościa jeszcze w roku 2022. Robert Antczak podzieli się też przemyśleniami i opowie m.in. o tym jak na kryzys zareagowała firma, którą reprezentuje, jak zmienia się polityka flotowa klientów, jakie napędy są dziś preferowane i czy diesle i benzyniaki rzeczywiście odchodzą do lamusa. Nie zabraknie też oczywiście tematów związanych z elektromobilnością i transformacją w transporcie.
  22m 16s
 • Rozmowa z Piotrem Saneckiem, Dyrektorem Generalnym Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego

  16 SEP 2021 · Podcast z „Z prądem pod prąd” gości tym razem Piotra Saneckiego, Dyrektora Generalnego Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego. Rozmówca Macieja Gisa odnosi sią do kryzysu branży, który miał miejsce za sprawą pandemii i który przemysł oponiarski ma już za sobą. Niestety pojawił się na horyzoncie kolejny, tym razem związany z przestojami fabryk produkujących auta ze względu na niedobór półprzewodników na rynku. Gość powie też m.in., dlaczego na nowe opony należy poczekać dłużej niż zwykle i czym się różnią opony dedykowane autom elektrycznym od tych na których poruszają się samochody z silnikami spalinowymi.
  24m 38s
 • Rozmowa Macieja Gisa z Andrzejem Jaszczakiem, przedstawicielem Piaggio Group

  24 AUG 2021 · W kolejnym odcinku podcastu orpa.pl „Z prądem pod prąd”, gość Macieja Gisa, Andrzej Jaszczak, przedstawiciel Piaggio Group mówi o rynku jednośladów w kontekście m.in. polskiego klimatu i wzrastającej popularności tego rodzaju pojazdów oraz nadziejach i ambicjach sprzedażowych włoskich producentów. Gość odnosi się również do zjawiska elektryfikacji, które nie ominęło kultowych marek takich jak właśnie Piaggo, czy wchodzącej w skład Grupy marki Vespa.
  19m 23s
 • Rozmowa z Witoldem Wcisło, Prezesem Inchcape Polska

  11 AUG 2021 · W kolejnej odsłonie podcastu „Z prądem pod prąd”, Maciej Gis przepyta Witolda Wcisło, Prezesa firmy Inchcape Polska, przedstawiciela na nasz kraj marek premium: BMW i Land Rover. Gość orpa.pl podzieli się spostrzeżeniami na temat segmentu aut premium, który w dzisiejszych dziwnych covidowych czasach jest w zadziwiająco dobrej kondycji oraz opowie m.in. o rynku motoryzacyjnym i zmianach jakie na nim zaszły w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy. Nie zabraknie też oczywiście wątku dotyczącego elektromobilności, czyli przyszłości motoryzacji, której rozkwit widać po wynikach sprzedaży, zarówno aut w pełni elektrycznych aut, jak też tych hybrydowych.
  19m 48s

Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych (orpa.pl) jest platformą informacyjną powołaną do życia z inicjatywy Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych (PSPA). W podcastach pt.: „Z prądem pod prąd”, będziemy poruszali zagadnienia związane m.in....

show more
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych (orpa.pl) jest platformą informacyjną powołaną do życia z inicjatywy Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych (PSPA).

W podcastach pt.: „Z prądem pod prąd”, będziemy poruszali zagadnienia związane m.in. z alternatywnymi paliwami i napędami, elektromobilnością, odnawialnymi źródłami energii, redukcją emisji substancji szkodliwych, inwestycjami w zrównoważony transport, ekologią oraz badaniami na rzecz ochrony środowiska naturalnego.

Gośćmi redakcji orpa.pl są m.in. przedstawiciele biznesu, organizacji pozarządowych, rządu, samorządów, instytutów badawczych i kół naukowych, oraz ci wszyscy, którzy w sposób pośredni lub bezpośredni przyczyniają się do poprawy jakości życia człowieka oraz stanu środowiska naturalnego.

Gospodarzem podcastu jest Maciej Gis.
show less
Contacts
Information

Looks like you don't have any active episode

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Current

Looks like you don't have any episodes in your queue

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Next Up

Episode Cover Episode Cover

It's so quiet here...

Time to discover new episodes!

Discover
Your Library
Search