Settings
Light Theme
Dark Theme
Podcast Cover

Wealth Advisory -AMP

 • NO 84. Gdzie warto założyć FUNDACJĘ RODZINNĄ w 2024? | Anna Maria Panasiuk

  19 JUN 2024 · Gdzie warto założyć fundację rodzinną w 2024? Słowo “gdzie” nie jest tu przypadkowe, bo wielu z Was nie chce tego robić w Polsce i szuka opcji za granicą. Przez ostatni rok przećwiczyłam z moimi klientami różne scenariusze “europejskie”, dlatego dziś chcę opowiedzieć o tym, jak wygląda w praktyce zakładanie fundacji rodzinnej poza Polską. Z odcinka dowiesz się jakie były nasze działania i dlaczego pierwsze kroki zaniosły nas do Szwajcarii. Usłyszysz czym różni się tamtejsza fundacja rodzinna od polskiej wersji, czym skutkuje nielegalna fundacja, jak wygląda opodatkowanie i jaki jest najlepszy instrument sukcesyjny w Szwajcarii. Następnie przeniesiemy się do Austrii oraz do Liechtensteinu, aby na końcu wyłonić najlepsze miejsce do założenia fundacji rodzinnej. Zapraszam.
  Played 6m 58s
 • NO 83. SERIA EKSPERCKA: Czy warto inwestować w NIERUCHOMOŚCI za GRANICĄ? Maria Kobryń | Anna Maria Panasiuk

  18 JUN 2024 · Czy warto inwestować w nieruchomości za granicą? Na ten temat porozmawiam z Marią Kobryń, doradcą w inwestycjach w nieruchomości, partnerem kancelarii Blueshell Legal. Z tego odcinka dowiesz się jak wygląda inwestowanie w nieruchomości za granicą i czym ten proces różni się od tego “polskiego”. Usłyszysz, które kraje Europy są dobre do rezydencji oraz jak kształtują się w nich ceny nieruchomości. Maria doradzi gdzie zainwestować w deweloperkę oraz w jakie nieruchomości ulokować 2 mln euro. Na koniec porozmawiamy o tym, na co zwrócić uwagę przeprowadzając się za granicę. Oczywiście to nie wszystko, dlatego zapraszam do wysłuchania całej rozmowy.
  Played 29m 36s
 • NO 82. Gdzie ZAMIESZKAĆ inwestując w KRYPTOWALUTY? Bitcoin a podatki | Anna Maria Panasiuk

  4 JUN 2024 · Dziś powiem o tym, gdzie zamieszkać inwestując w kryptowaluty. Usłyszysz nie tylko o relacji: bitcoin - podatki, bowiem podejdę do tematu kryptowalut kompleksowo i przedstawię 4 elementy, na które warto zwrócić uwagę, rozważając nowe miejsce zamieszkania. Nie wszystkie będą dotyczyły pieniędzy, dlatego oglądaj do końca, jeśli chcesz wiedzieć jak mądrze wybrać miejsce do zamieszkania ze swoimi kryptowalutami.
  Played 6m 46s
 • NO 81. Czy DUBAJ to dobre miejsce dla KRYPTOWALUT? Nowe podatki w Emiratach Arabskich | Anna Maria Panasiuk

  27 MAY 2024 · Czy Dubaj to dobre miejsce dla kryptowalut? Jeszcze do niedawna w Dubaju (Zjednoczonych Emiratach Arabskich) nie było żadnych podatków, od tego roku sytuacja się zmieniła. Stąd dostaję od Was pytania o to, jak ten system będzie teraz funkcjonował. Co ciekawe, coraz częściej Waszą motywacją do przeprowadzki są kryptowaluty. Usiądź zatem wygodnie, bo w te niecałe 6 minut wyjaśnię Ci jakie zaszły zmiany w podatkach w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i czy Dubaj to nadal przyjazna lokalizacja dla kryptowalut. Zapraszam.
  Played 5m 37s
 • NO 80. Jak założyć SPÓŁKĘ na Cyprze Północnym? | Anna Maria Panasiuk

  23 MAY 2024 · Jak założyć spółkę na Cyprze? Nagrałam ten odcinek, ponieważ, jak pokazują Wasze pytania, w tym roku coraz częściej chcecie wyprowadzić się ze swoim biznesem poza Europę, Unię Europejską, ale niektórzy z Was nie są jeszcze gotowi na Azję czy Amerykę Południową. Stąd pytania o Cypr Północny. Dziś opowiem, o co tak naprawdę chodzi z tym krajem i jaka jest jego geneza. Dowiecie się również czy to dobre miejsce do prowadzenia biznesu, jak tam założyć spółkę i na co uważać. Zapraszam.
  Played 6m 48s
 • NO 79. SERIA EKSPERCKA: RYNKI FINANSOWE 2024. Wybory w USA, geopolityka, FED, złoto, recesja | Adam Drozdowski & Piotr Bujko

  6 MAY 2024 · Jak będą wyglądać rynki finansowe w 2024? O tym porozmawiam z moimi gośćmi, którymi są: Adam Drozdowski i Piotr Bujko, zarządzający funduszami InValue Multi-Asset.Poruszymy wiele tematów, które są skorelowane z rynkami finansowymi, a mianowicie będą to: wybory w USA, geopolityka, FED, złoto, recesja i wiele innych. Nie zabraknie również podsumowania sytuacji na rynkach finansowych w 2023 i predykcji na 2024. Zatem, jeśli interesują Cię rynki finansowe, to zapraszam serdecznie do wysłuchania tej interesującej rozmowy. 
  Played 36m 51s
 • NO 78. Czy warto założyć KONTO BANKOWE za granicą - w Szwajcarii? Jak to zrobić? | Anna Maria Panasiuk

  16 APR 2024 · Jak założyć konto bankowe za granicą? Czy warto mieć konto w banku w Szwajcarii? W jakim banku konkretnie? Takie pytania zadajecie mi, chcąc zabezpieczyć swoje aktywa oraz przyszłość rodziny. Dlatego w tym odcinku opowiem, jak przygotować się do takiego procesu i z czym wiąże się założenie rachunku bankowego za granicą.  Wyjaśnię kiedy i przy jakiej kwocie zgromadzonych środków warto otworzyć konto bankowe w Szwajcarii. Usłyszycie także jak wygląda proces weryfikacji przez bank oraz czym różni się procedura otwarcia rachunku w zależności od tego, kto go zakłada. Przedstawię 3 przypadki:  - osoby, która posiada płynne aktywa i interesuje się usługą zarządzania majątku,  - pracownika pobierającego wynagrodzenie, - spółki.  Na koniec przedstawię moją opinię na temat tego, czy warto założyć konto bankowe za granicą, a konkretnie w Szwajcarii.  Zapraszam. 
  Played 8m 6s
 • NO 77. Jak realnie wygląda polska FUNDACJA RODZINNA po wprowadzeniu ustawy? | Anna Maria Panasiuk

  28 MAR 2024 · Jak wygląda polska Fundacja Rodzinna po miesiącach od wprowadzenia ustawy? W Polsce powstaje coraz więcej fundacji rodzinnych, jest już ich ponad 400, problem w tym, że nie wiemy jeszcze czy to sprawdzony wehikuł w kontekście wprowadzonej ustawy oraz jak on dokładnie działa. Dlatego dziś przyjrzę się bliżej temu instrumentowi. W tym odcinku omówię trzy obszary w jakich Polacy najczęściej wykorzystują fundację rodzinną, będą to: - sukcesja - inwestycje - transakcje Podam również praktyczne przykłady wykorzystania fundacji oraz powiem o ryzykach. Zapraszam do obejrzenia odcinka.
  Played 8m 15s
 • NO 76. INWESTOWANIE w KRYPTOWALUTY | Regulacje i fundusze inwestycyjne na Świecie | Anna Maria Panasiuk

  13 MAR 2024 · Prawie połowa Waszych zapytań od początku 2024 roku dotyczy krypto! Spodziewacie się wzrostu wartości kryptoaktywów. Obawiacie się o przyszłość uregulowania rynku krypto. Opracowaliśmy dla Was kilka rozwiązań i podsumowałam kierunki, w które możecie się udać jeśli zależy Wam na zarządzaniu portfelem kryptowalut lub po prostu na inwestowaniu na rynku krypto! Zapraszam.
  Played 8m 10s
 • NO 75. POWRÓT DO POLSKI - jakie formalności na Ciebie czekają? | Zmiana rezydencji podatkowej

  6 MAR 2024 · Rozważasz powrót do Polski? Wiesz, że zmiana rezydencji podatkowej to wcale nie jest taka łatwa sprawa? Jeśli na oba pytania odpowiedziałeś/aś twierdząco to posłuchaj tego odcinka, bo powiem Ci jak zrobić to dobrze i jakie formalności na Ciebie czekają. Wyjaśnię Ci dokładnie na co zwrócić szczególną uwagę decydując się na powrót do Polski, na przykładzie historii przeprowadzki mojego klienta. Dowiesz się także czy będą przysługiwać Ci ulgi podatkowe oraz co stanie się z Twoim zagranicznym majątkiem po powrocie do Polski.
  Played 8m 10s
Information
Author Anna Maria Panasiuk
Categories Management
Website -
Email -

Looks like you don't have any active episode

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Current

Podcast Cover

Looks like you don't have any episodes in your queue

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Next Up

Episode Cover Episode Cover

It's so quiet here...

Time to discover new episodes!

Discover
Your Library
Search