Settings
Light Theme
Dark Theme
Podcast Cover

W Kole Pytań

 • O życiu, które nagle się zmieniło- Rozmowa z Katarzyną Ziembicką

  8 NOV 2023 · Zapraszam na kolejny odcinek podcastu "W Kole Pytań" gdzie moją gościnią była Katarzyna Ziembicka. Książkara z profilu na Instagramie @aellirenn_czyta, która od 5 lat choruje na RZS (Reumatoidalne Zapalenie Stawów), a od 4 lat na ME (Encefalopatia Mialgiczna). Rozmawiamy o codziennym funkcjonowaniu z chorobą, o jej stopniowym zaakceptowaniu. O skutkach, jakie za sobą niesie życie z chorobą. O radzeniu sobie z rzeczywistym stanem rzeczy, o odskoczni od choroby. O pasji do książek, o miłości do rodziny, o tęsknocie, o marzeniach i o książkach. Zapraszamy do wysłuchania odcinka i dzielenia się opinią. Najlepiej w postaci gwiazdek, żeby dobre rozmowy szły dalej w eter :)
  Played 52m 19s
 • #15 - Rozmowa z Jackiem Kowalskim o języku migowym

  6 OCT 2023 · Zapraszam do wysłuchania kolejnego odcinka podcastu "W Kole Pytań", gdzie moim gościem był Jacek Kowalski. Tłumacz i wykładowca języka migowego, przewodnik osób głuchoniewidomych, a także lider nieformalnej grupy GŁUCHONIEWIDOMI WIELKOPOLSKA. Zapraszamy do dzielenia się opinią na temat odcinka.
  Played 1h 20m 35s
 • Explicit

  #14- Rozmowa z Martą Lorczyk o niezależności życiowej

  22 AUG 2023 · Witam Was w kolejnym odcinku "W Kole Pytań", gdzie moim gościem była Marta Lorczyk, edukatorka, aktywistka, ekonomistka, samorzeczniczka z dystrofią mięśniową. Współtwórczyni profilu na Instagramie @tacyladni_szkoda, gdzie razem z Pawłem Garstką w zabawny sposób obalają mity dotyczące niepełnosprawności. Rozmawiałyśmy między innymi o tym: - Czym jest dystrofia mięśniowa i jakie są jej konsekwencje? - O procesie akceptacji choroby - O drodze Marty ku pełnej niezależności - O jej przygodzie w modelingu - O kobiecości i postrzeganiu swojego ciała - O działalności aktywistycznej w Fundacji Avalon - O syndromie oszustki Zapraszam do wysłuchania odcinka i podzielenia się opinią w postaci gwiazdek.
  Played 1h 21m 57s
 • #13. Rozmowa z Bartkiem Korbalem- entuzjastą treningu siłowego

  12 JUN 2023 · Zapraszam na kolejny odcinek podcastu "W Kole Pytań", gdzie moim gościem był Bartek Korbal, autor profilu @niepełnoprawnytrenuje. Na swoim profilu pokazuje przede wszystkim swoją pasję do treningu siłowego, dzięki której chce motywować innych również niepełnosprawnych do chodzenia na siłownie. Po zakończeniu rozmowy z Bartkiem poczułam, że ma on w sobie niezwykłą siłę by się rozwijać i by spełniać własne marzenia. Jeśli więc macie jakiekolwiek wątpliwości, rozterki lub niewiarę we własne siły, to moim zdaniem warto byście wysłuchali tej rozmowy. A jeśli już jej wysłuchasz to będzie nam bardzo miło, jak podzielisz się opinią zostawiając komentarz, dając łapkę w górę lub gwiazdkę. Pomoże mi to w dotarciu do większej ilości słuchaczy:) Dziękuję, że poświęcasz swój czas na wysłuchanie odcinka :) To dla mnie mega ważne.
  Played 58m 43s
 • # 12 Dorosła kobieta w spektrum - Rozmowa z Idą Tyminą

  31 MAY 2023 · Witam w kolejnym odcinku podcastu "W Kole Pytań", gdzie moją gościnią była Ida Tymina, autystka, edukatorka, która na swoim profilu @ida_ma_autyzm i podcaście " Ida Rozmawia"przybliża nam tematy związane ze spektrum i ADHD. W tym odcinku zapytałam Idę między innymi o to jak wygląda proces diagnostyczny osób dorosłych. O problemy, z którymi się boryka, o wady i zalety bycia ze spektrum, ale przede wszystkim...obaliłyśmy kilka mitów dotyczących autyzmu. Zapraszam do odsłuchu i wystawienia oceny w postaci gwiazdek, to pomoże mi w dotarciu do większej ilości słuchaczy. Bardzo dziękuję za to, że poświęcasz swój czas, aby wysłuchać tej rozmowy. Do usłyszenia! :)
  Played 34m 55s
 • #11- Rozmowa z autorką pięciu książek-Sylwią Błach

  1 MAR 2023 · Witam Was w kolejnym odcinku podcastu, gdzie moją gościnią odcinka była Sylwia Błach. Od pierwszego pytania można ulec wrażeniu, że będzie to rozmowa skupiająca się głównie na tematach dotyczących niepełnosprawności. Nic bardziej mylnego....bo w tej rozmowie było przede wszystkim o odwadze. O chęci rozwoju, aż wreszcie mam takie wrażenie, o świadomości siebie, swojej wartości i miłości do życia. Posłuchajcie sami. Zapraszamy z Sylwią bardzo serdecznie! Będzie nam bardzo miło, jeśli podzielisz się z nami swoimi wrażeniami na temat odcinka :)
  Played 1h 41m 56s
 • #10- Q&A Odpowiadam na Wasze pytania

  8 JAN 2023 · To będzie nietypowy odcinek, gdzie gościem będę ja. Odpowiadam w nim na Wasze pytania, jak najlepiej umiem. Może odpowiedzi się powtarzają, może, dla niektórych będą one niepełne czy niesatysfakcjonujące, ale są moje. Tak, to czuję, tak to widzę na tym etapie, na którym teraz jestem. Ciągle się uczę....i teraz też mam poczucie....szczere poczucie, że może mogłam na jakieś pytanie od Was odpowiedzieć inaczej, lepiej.., ale też chcę to tak zostawić, jak jest, by wiedzieć z perspektywy czasu, gdzie poczyniłam progres lub z czym miałam największy problem. Słuchajcie, zapraszam i podzielcie się ze mną potem wrażeniami. To dla mnie ważne, dla mojego rozwoju. Dziękuję, za pytania i poświęcenie mi swojego cennego czasu na wysłuchanie tego odcinka. 
  Played 54m 34s
 • Explicit

  #009 - O Seksualności osób niepełnosprawnych- Bez tabu.

  8 NOV 2022 · ODCINEK DOSTĘPNY DLA OSÓB PEŁNOLETNICH ZE WZGLĘDU NA PORUSZANĄ W NIM TREŚĆ. Zapraszam na kolejny odcinek podcastu "W Kole Pytań" gdzie moim i Państwa gościem jest Paweł Garstka. Paweł jest z wykształcenia psychologiem, wspierającym działania związane z seksualnością osób niepełnosprawnych. Paweł Garstka jest ekspertem w projekcie  Sekson organizowanym przez Fundację Avalon. Zapraszamy do wysłuchania i dzielenia się opinią na temat odcinka.
  Played 1h 6m 48s
 • #008- „Uwaga, czujący człowiek!.” - Rozmowa z Beatą Ebert, twórczynią bloga „Pewnym krokiem”.

  16 SEP 2022 · Zapraszam na kolejny odcinek podcastu „W Kole Pytań” , gdzie moją gościnią jest Beata Ebert, twórczyni fanpage „Przez Życie z MPDz-BetiPingwinek" i autorka bloga „Pewnym krokiem”, gdzie w żartobliwy sposób opisuje swoją codzienność. To jest naprawdę naturalny wywiad prowadzony w swoim tempie, gdzie zależało mi przede wszystkim by pokazać postać Beaty, jak najlepiej potrafię. Mam nadzieję, że mi się to udało. Rozmawiałyśmy między innymi o: - tolerancji i akceptacji. - porażeniu mózgowym w różnych aspektach - blogu i działalności internetowej - o ocenianiu innych i wielu, wielu innych. Zapraszam do odsłuchu i dzielenia się wrażeniami :)
  Played 1h 12m 40s
 • #007- Rozmowa z Panem Dawidem Trzuskolasem, autorem "Kulawej Książeczki", asystentem osób z niepełnosprawnościami w Fundacji im. Piotra Jana

  15 AUG 2022 ·  Z Panem Dawidem Trzuskolasem, autorem "Kulawej Książeczki", asystentem osób z niepełnosprawnościami w Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka "Podaj Dalej" w Koninie, rozmawiamy o jego debiutanckiej "Kulawej Książeczce" i o tym jak wygląda praca asystenta osób z niepełnosprawnościami. Zapraszamy do słuchania i dzielenia się opiniami na temat odcinka.
  Played 57m 53s
Natalia prezentuje podcast o niepełnosprawności i wszystkim co z nią związane.
Contacts
Information

Looks like you don't have any active episode

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Current

Podcast Cover

Looks like you don't have any episodes in your queue

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Next Up

Episode Cover Episode Cover

It's so quiet here...

Time to discover new episodes!

Discover
Your Library
Search