Settings
Light Theme
Dark Theme
Podcast Cover

Tomasz Jeżewski - ZawałOFFcy

 • Czy fityniany są antyodżywcze i szkodliwe_ #zdrowie, #dieta, #dietaroślinna

  16 JUN 2024 · Pojawiają się publikacje, które odradzają stosowanie diety roślinnej, ponieważ w roślinach zawarte są składniki antyodżywcze. Jest to koncepcja szkodliwa. Kropka. Skąd biorą się tego typu teorie, czy związki takie, jak fityniany są szkodliwe i czy jest to realny problem, dowiecie się z nagrania.
  Played 22m 14s
 • Czy warto zapłacić więcej za żywność ekologiczną?

  26 MAY 2024 · Zapraszam na bardzo interesującą rozmowę z publicystką i badaczką zjawiska alergii - Żanetą Geltz. Trudno w jednym zdaniu ująć wszystkie wątki, które poruszyliśmy. Ale najkrócej mówiąc, rozmawialiśmy o zmianie. Zmianie stylu życia, nawyków, diety i wpływie tych zmian na zdrowie, problemy alergiczne, choroby autoimmunologiczne
  Played 44m 18s
 • Czy dieta leczy nowotwory? Część I

  19 MAY 2024 · Czy wiecie, że WHO przewiduje wzrost zachorowań na nowotwory o 77% do 2050 roku? W internecie znajdziecie ogrom treści, dotyczących profilaktyki albo leczenia. Przy czym mnóstwo tych treści jest wręcz szkodliwa, a dezinformacja pogarsza sytuację pacjenta, bo opóźnia podjęcie prawidłowego leczenia. Dlatego uważajcie na to, z jakich źródeł czerpiecie wiedzę. Jak zwykle, wraz z Marta Michalska Wosztyl, staraliśmy się przygotować dla Was wartościowy materiał, oparty na najnowszych wynikach badań. Dowiecie się m.in.: - Czym właściwie jest nowotwór i dlaczego jego leczenie jest takie trudne?  - Dlaczego stwierdzenie, że jeden schemat diety/leczenia może pomóc wielu pacjentom, to manipulacja? - Jakie są czynniki zwiększające ryzyko choroby nowotworowej?
  Played 25m 38s
 • Męska płodność a styl życia

  5 MAY 2024 · Czy planując ciążę tylko przyszła mama powinna się do niej przygotować? Czy mężczyzna ma wpływ na poziom swojej płodności? Co wspomaga sprawność seksualną, a co jest dla niej prawdziwym killerem? Tego wszystkiego dowiecie się z odcinka.
  Played 34m 9s
 • Czym jest zakwaszenie organizmu?

  21 APR 2024 · Czym jest zakwaszenie organizmu i jak wykorzystać badanie moczu jako testera metabolicznego? O tym i wielu innych zagadnieniach związanych z kwasowością moczu. . Z odcinka dowiecie się m.in. Czym jest zakwaszenie organizmu? Jakie produkty spożywcze zakwaszają organizm?  Jak wykorzystać badanie moczu jako testera metabolicznego?
  Played 11m 15s
 • Czy istnieje zdrowa dawka alkoholu?

  7 APR 2024 · Czy istnieje zdrowa dawka alkoholu? W najnowszym odcinku podcastu odpowiem na to pytanie. Oprócz tego będzie jeszcze mnóstwo innych porad i ciekawostek, dotyczących spożywania alkoholu. Polecam zarówno spożywającym, jak i tym, którzy nie piją. 
  Played 32m 23s
 • Udary mózgu - co pomaga a co szkodzi? - cz.2

  24 MAR 2024 · W najnowszym odcinku kontynuujemy temat udarów. Przygotowałem dla Was całą masę ciekawostek o produktach, które zwiększają lub zmniejszają ryzyko wystąpienia udarów. Warto przesłuchać, aby wiedzieć jak uniknąć choroby. Na końcu powiem Wam jak zmniejszyć ryzyko udaru w 4 krokach.
  Played 28m 44s
 • Czy strofantyna to przełom w leczeniu schorzeń kardiologicznych?

  17 MAR 2024 · W internecie można kupić chyba wszystko. Na pewno różne leki i suplementy, reklamowane jako rewolucyjne. Jedną z takich substancji jest strofantyna. Czym jest, co leczy według jej sprzedawców i czy warto im wierzyć - o tym opowiem w nagraniu.
  Played 8m 24s
 • Udar czym jest i jak go uniknąć cz. 1

  10 MAR 2024 · Co 6 minut w Polsce ktoś dostaje udaru. To przerażająca statystyka. W tym odcinku wyjaśnię czym jest udar i jakie są jego objawy, czy styl życia ma wpływ na ryzyko wystąpienia udaru czy tylko geny, jaka jest strategia antyudarowa?
  Played 29m 20s
 • Czy warto pić ocet owocowy? I co na to nauka?

  25 FEB 2024 · Raz na jakiś czas pojawia się jakiś produkt, który okazuje się przebojem i już nie można bez niego żyć. Przynajmniej tak twierdzą internetowi 'eksperci' od zdrowia. I ostatnio takim przebojowym produktem jest ocet jabłkowy. Wystarczy go pić, by chudnąć! Czy to naprawdę tak działa? Czy warto pić ocet owocowy? I co na to nauka? Opowiem Wam w tym odcinku podcastu
  Played 14m 53s

ZawałOFFcy to podcast dla wszystkich zainteresowanych zagadnieniami zdrowego stylu życia. Jak minimalizować ryzyko wystąpienia u mnie chorób przewlekłych, nadciśnienia, cukrzycy? Jak być zawało i udaro-odpornym? Znajdziesz tutaj informacje dotyczące zdrowej...

show more
ZawałOFFcy to podcast dla wszystkich zainteresowanych zagadnieniami zdrowego stylu życia. Jak minimalizować ryzyko wystąpienia u mnie chorób przewlekłych, nadciśnienia, cukrzycy? Jak być zawało i udaro-odpornym? Znajdziesz tutaj informacje dotyczące zdrowej diety, prozdrowotnej roli aktywności fizycznej, metod regeneracji Twojego organizmu, rozładowywania stresu i dbania o właściwy sen. W odcinkach znajdują się przygotowane przeze mnie, w mojej opinii ciekawe tematy ale również odpowiedzi na pytania zadawane przez członków mojego Klubu Zdrowia - a więc tak naprawdę wiele poruszanych tematów to zagadnienia po prostu Was aktualnie interesujące. Korzystaj z podawanych przeze mnie informacji bezpłatnie w tym podcaście. Jeżeli jednak spodoba Ci się ta tematyka zachęcam do wejścia w poczet klubowiczów Klubu Zdrowia (link poniżej). Znajdziesz tam Podcasty Premium, przygotowane przeze mnie kursy, moje jadłospisy, praktyczne przepisy i porady. Zostań ZawałOFFcem !!!

https://www.tomaszjezewski.pl/

Moja strona : www.tomaszjezewski.pl
Profil FB : https://www.facebook.com/drtomaszjezewski
Konto na Instagram: https://www.instagram.com/tomaszjezewski.pl/
show less
Contacts
Information

Looks like you don't have any active episode

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Current

Podcast Cover

Looks like you don't have any episodes in your queue

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Next Up

Episode Cover Episode Cover

It's so quiet here...

Time to discover new episodes!

Discover
Your Library
Search