Settings
Light Theme
Dark Theme
 • Záruba o divném stavu po finálovém gólu: Neumím popsat, co se mi stalo. Výpadek mozku

  28 MAY 2024 · Šéfkomentátor redakce sportu České televize Robert Záruba se v rozhovoru Spotlightu mimo jiné vrací k finálovému zápasu šampionátu se Švýcarskem, který komentoval s bývalým hokejistou Jakubem Voráčkem a popisuje, jak měl jeho kolega málem konflikt se sousedním komentátorským stanovištěm, kde seděli slovenští novináři. "Kubovi se zdálo, že nám málo fandí, tak to chtěl řešit," líčí Záruba.
  33m 40s
 • Že se na školách nešikanuje? Stupidní tvrzení. Některé to i zakrývají, varuje expert

  28 MAY 2024 · "Pokud bude škola dneska tvrdit, že u nich šikanu nemají, tak je to stejně stupidní, jako kdyby tvrdili, že nepotřebujeme penicilin, protože nebudeme nemocní. Je to prostě nesmysl," tvrdí ředitel organizace Aisis Milan Kotík. V Česku se s různou formou šikany setkalo 20 až 40 procent dětí, a to nemusí jít o konečná čísla. V čem se prostředí škol zhoršilo nebo změnilo? A jak šikanu odhalit?
  31m 56s
 • Vymětalíková o zlatě: Od prvního buly bylo vše jinak. Nevěřili jsme, že to jsou Češi

  27 MAY 2024 · Sportovní reportérka České televize Darina Vymětalíková během mistrovství světa zpovídala hokejisty o přestávkách a bezprostředně po zápasech přímo na stadionu. "Od prvního zápasu s Finskem jsem z týmu cítila jinou atmosféru než v minulosti. Češi nebyli ani jednou v krizi," srovnává novinářka rok 2024 s minulými šampionáty.
  20m 29s
 • Táta na rodičovské: Muži mi nadávají, že jsem podpantoflák. Pochvaly píšou do zpráv

  24 MAY 2024 · “Často se některým mužům nelíbí to, že nesplňuju klasický stereotyp, že chlap má vydělávat a ženská se má starat o dítě. Píšou mi, že jsem podpantoflák a nejsem chlap,” popisuje Matěj Červ, který na Instagramu vystupuje jako Táta na rodičovské. Nejvíce pozitivních komentářů dostává od žen, muži píšou jen soukromě.
  12m 57s
 • Bžoch: Lhalo ANO o důchodech? Nebyl to úmysl. Olej do ohně se ale přilévat neměl

  23 MAY 2024 · "Kdo by z toho neměl divný pocit," říká k přestřelkám mezi vládním Spolu, prezidentem a hnutím ANO ohledně důchodové reformy kandidát do Evropského parlamentu za ANO Jaroslav Bžoch. Podle něj by bylo pro Čechy nejlepší, kdyby ani jedna ze stran zbytečně nepřilévala olej do ohně. "Z naší strany to ale nebyl úmysl," brání hnutí expremiéra Babiše, které mělo výhrady k jednání s prezidentem.
  31m 15s
 • Komentátor Dusík: Co dělám, když zapomenu jméno? Vypnu. Stát se přitom může i horší věc

  22 MAY 2024 · “Když sportovní komentátor zapomene na to, že je jen doprovodná záležitost, je to největší průšvih,” říká šéfredaktor sportovní redakce České televize Michal Dusík. Sportovní fanoušci mají přitom letos žně - v těchto dnech mohou sledovat hokejové mistrovství světa, v červnu je čeká fotbalové Euro a vrcholem budou letní olympijské hry v Paříži. 
  31m 29s
 • Rajmont o roli Pavla Novotného: Je to temná bytost, dohrál jsem a musel se osprchovat

  21 MAY 2024 · "Bulvár není nic moc jiného než sociální sítě. Člověka to může začít válcovat, vyčerpat nebo tak otrávit, až zničit," říká herec Filip Rajmont, který v seriálu Iveta o zpěvačce Ivetě Bartošové ztvárnil bývalého bulvárního novináře Pavla Novotného. Jaké zkušenosti má on sám s bulvárem a co pro něj zatím byla největší herecká výzva? A jak tolerantní je podle něj dnešní společnost?
  20m 30s
 • „Jsou odsouzení být v tom na věky.“ Bezmoc Rusů roste, tvrdí rusistka Machoninová

  20 MAY 2024 · “Je důležité, aby lidé, kteří tam zůstali, podali svědectví o tom, co se tam děje i pro budoucnost,” říká o Rusech, kteří nesouhlasí s válkou, ale v zemi přesto stále zůstávají rusistka Alena Machoninová, která letos získala cenu Magnesia litera za román Hella. Sama v Moskvě žila spoustu let a zůstala i po začátku invaze na Ukrajinu. Proč? Jak silná je občanská společnost v Rusku a vrátí se tam?
  30m 32s
 • Nejhorší scénář pro Slováky: Přijít může diktatura, to nejde vyloučit, říká exministr

  17 MAY 2024 · „Nechápu, na co čekají. Až další důchodce vtrhne se samopalem na Úřad vlády a postřílí půlku ministrů? Kdy rezignovat, když ne teď,“ říká na konto slovenského ministra vnitra po útoku na premiéra Roberta Fica bývalý ministr zahraničí Slovenska Rastislav Káčer. Jak moc útok na předsedu vlády zemi změní? Proč je slovenská společnost tak rozdělená a jaké poučení z toho plyne pro Česko? Omlouváme se divákům a posluchačům za technický problém mezi 12. a 14. minutou záznamu.
  26m 52s
Inspirativní rozhovory a témata, která rezonují. Světlana Witowská a Zuzana Tvarůžková na Aktuálně.cz zpovídají osobnosti veřejného života.
Contacts
Information

Looks like you don't have any active episode

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Current

Looks like you don't have any episodes in your queue

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Next Up

Episode Cover Episode Cover

It's so quiet here...

Time to discover new episodes!

Discover
Your Library
Search