Settings
Light Theme
Dark Theme
  • Miejsce pracy i zrównoważony rozwój okiem Młodych Dorosłych – Dorota Peretiatkowicz, Michał Kot

    7 JUN 2024 · Rozmawiając o pokoleniach często rozmawiamy o nich przez pryzmat różnic między pokoleniami BB, X, Y czy Z. 👉 Kim są zatem Młodzi Dorośli? Jak bardzo różnią się, a może podobni do siebie sobą obecni 18, 25 czy 30-latkowie? 👉 Jak postrzegają kwestie zrównoważonego rozwoju, czym dla nich jest? 👉 Jak przekłada się to na ich zachowania konsumenckie i zachowania w pracy? 👉Jak przekłada się to na ich oczekiwania względem firm i pracodawców? 👉 W kim pokładają największe oczekiwania, od kogo oczekują działań na rzecz zrównoważonego rozwoju? 👉 I w końcu – jaką rolę odegrają w zrównoważonej transformacji, w ESG? O tym rozmawiam z Dorotą Peretiatkowicz (socjolozki.pl) oraz Michałem Kotem (IRCenter), autorami raportu o Młodych Dorosłych – KRYZYS DOBROSTANU.
    1h 11s
  • Social Washing, Green Washing, Pink Washing i inne odmiany fałszywego ESG – Michał Kot

    22 APR 2024 · Tym odcinkiem, razem z IRCenter otwieramy serię "ESG Social Navi – ESG w HR", w której wspólnie z ekspertkami i ekspertami przyglądać się będziemy temu, w jaki sposób ESG wpłynie i już wpływa na zrównoważoną transformację HR. Ruszamy też z nową formułą – każdy podcast poprzedzać będzie Live w serwisie LinkedIn, także jeśli chcecie wziąć udział w nagraniach, zadać pytania – zachęcam do śledzenia moich kanałów i kanałów IRCenter. W tym odcinku z Michałem Kotem, Partnerem w IRCenter przyglądamy się zjawisku social washingu, green washingu i innych odmian fałszywej komunikacji ESG. To jest podcast SooCulture™Talks, odcinek 4, zaczynamy.
    1h 6m 42s
  • Bieganie, zdrowie, kultura i ESG w Nationale-Nederlanden – Agnieszka Maciejewska, Marta Pokutycka-Mądrala

    21 MAR 2024 · W momencie nagrywania odcinka jesteśmy na 5 dni przed startem 18. Nationale Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego. Jednak co to ma wspólnego z z kulturą organizacyjną, HR czy zrównoważonym rozwojem? Moimi gościniami, tym razem dwiema, są Marta Pokutycka Mądrala, Dyrektor Komunikacji Korpoarcyjnej i Agnieszka Maciejewska Ekspertka ds. Komunikacji i CSR w Nationale Nederlanden, które jest sponsorem tytularnym wspomnianego biegu. Rozmawiamy więc o organizacji, w której bieganie i zdrowie to znacznie więcej niż sponsoring. To DNA firmy, które przenika kulturę organizacyjną, strategię HR, społeczną odpowiedzialność, współpracę z organizacjami pozarządowymi i strategię zrównoważonego rozwoju organizacji. W rozmowie poruszyliśmy tak wiele wątków, że zdecydowanie szkoda zabierać więcej czasu na wstęp, więc Ja się nazywam Bartosz Furtak, to jest podcast SooCulture Talks, odcinek 3, zaczynamy!
    44m 6s
  • Transparentność (nie tylko) wynagrodzeń – Anika Osmólska, TRAFFIT

    7 MAR 2024 · Z Aniką Osmólską, Head of People&Culture w firmie TRAFFIT spotkaliśmy się, wyjściowo, żeby porozmawiać o jawnych wynagrodzeniach, jednak słowa jawność i transparentność odmieniliśmy w jej trakcie na przez przypadków. Rozmawiamy o kulturze organizacyjnej budowanej na transparentności, o jej wpływie na rekrutację i utrzymanie pracowników, na ich motywację, o jawnych wynagrodzeniach, ścieżkach karier, nielimitowanych urlopach i innych procesach, tworzących wyjątkową kulturę TRAFFIT. W końcu rozmawiamy o tym, jak ta jawność przekłada się na biznes i takiej kulturze, w której pracownicy czują na niego realny wpływ. Każdy, bez wyjątku. Przed spotkaniem ustaliliśmy z Aniką, że zgodnie z wartościami TRAFFIT rozmawiamy 'no-bullshit', i tak też było 🙂 Jest więc mnóstwo konkretów i wskazówek, jak do takiego 'odkrywania' się przygotować, na konkretnych lekcjach z życia Aniki i TRAFFIT.
    56m 14s
  • Miejsce pracy przyjazne neuroróżnorodności – Kaja Gryciak

    21 FEB 2024 · Z Kają Joanną Gryciak, ekspertką od budowania kultury organizacyjnej i employer brandingu rozmawiam o tworzeniu miejsca pracy przyjaznego neuroróżnorodności. ➡️ Czym neuroróżnorodność jest i w jaki sposób wiąże się ze zrównoważonym rozwojem w HR? ➡️ W jaki sposób potrzeby osób neuroatypowych mogą różnić się w pracy od osób neurotypowych, i czy na pewno neuroróżnorodność jest jedynym kryterium, przez które powinniśmy patrzeć na kwestie potrzeb i specyfiki pracy? ➡️ Jak badać w organizacji kwestie związane z neuroróżnorodnością, jak dowiedzieć się o specyficznych potrzebach tak, aby dostosować nasze miejsce pracy do realnych potrzeb? ➡️ I w końcu w jaki sposób możemy tworzyć miejsce, które będzie rozwijało potencjał płynący z neuroróżnorodności? W tej rozmowie nie pogłębiamy wątków związanych stricte z neuroatypowością, takich jak diagnostyka czy bezpośrednie wsparcie. Jeśli czujesz jednak, czy poczujesz po tej rozmowie, że takiego wsparcia potrzebujesz, odsyłamy do rzetelnych i polecanych przez nas miejsc poniżej. Aby wiedzieć więcej: Neurodydaktyka - neurofakty i neuromity http://docplayer.pl/28836320-Neurodydaktyka-neurofakty-i-neuromity-1.html?fbclid=IwAR3X32M98rtfmu6AJwLyaUxxHA1O3Dy_MgmeuCPppaB9v5fZa6zucvqmoAo Neuroróżnorodni w biurze to pierwszy raport o projektowaniu neuroinkluzywnych prestrzeni pracy: https://neuroinclusive.design/wp-content/uploads/2023/04/Neuroroznorodni-w-biurze_2023?fbclid=IwAR3UwnBaGip-5nxLB7DSLEtbe1JLO0d__K_I4IKJQOJ_H3Qd-hebOHcKX74 Podcast PsychiatraPlus: https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fopen.spotify.com%2Fshow%2F2WI0U5sKLzXTIW9I68YXiu%3Fsi%3DXc2N5dLkRuG1ZV9V2I0HOQ%26fbclid%3DIwAR1iGCO9NRAEAADf8akpUf7hbsyYPd21JBumgk1asfZOCy7eZDfaqIyK9nI&h=AT2JNPRJplJ3DU2Q3u6ganf1czmuHLRPD444ijiU6-EcHYqrlj3XzADaIstveCGNtzB_T8oMQkkpNC-6gcVBummMKVLZJ9Keu6NeqCA-20XmuN39H3R54Lg9oiWXs96lSRVF9YgFnJg6hICUuMN81AugqxI Jeśli jednak chodzi o diagnostykę i dalsze specjalistyczne wsparcie – nie ma lepszego miejsca niż gabinet psychologa czy psychiatry specjalizującego się w neuroróżnorodności. Jeśli możemy coś poradzić – unikaj dignozy na własną rękę, korzystając samodzielnie z dostępnych testów chyba, że jedynie w formie ciekawostki czy przyjrzenia się sobie. Diagnostyka czy to spektrum autyzmu czy ADHD to zdecydowanie proces, który powinien przeprowadzić specjalista w tym zakresie.
    1h 6m 10s
  • Czy HRowcy potrzebują kolejnego podcastu?

    7 FEB 2024 · Odcinek, który po wielu namysłach nazwałem "Czy HRowcy potrzebują kolejnego podcastu?", bo właśnie to pytanie wydaje mi się jednym z najbardziej zasadnych podejmując decyzję o wystartowaniu tego formatu. W tym odcinku chcę przywitać się z Wami, opowiedzieć trochę o tym formacie i odpowiedzieć na kilka pytań: 1. Czy potrzebujemy kolejnego podcastu dla HR? 2. Czym jest i jak rozumiem zrównoważony rozwój? 3. Dlaczego zrównoważony rozwój w HR? 4. Kogo zapraszam do rozmów? 5. O czym i jak rozmawiamy? 6. Jak będzie wyglądał, czy lepiej – brzmiał, ten format? SooCulture™Talks wydają Ci się interesujące? Koniecznie zasubskrybuj ten program, żeby być na bierząco z najnowszymi rozmowami!
    11m 45s

Z moimi gościniami i gośćmi rozmawiamy o zrównoważonym i odpowiedzialnym budowaniu kultury organizacyjnej. Co oznacza 'zrównoważony'? To taki, który jednocześnie realizuje cele biznesowe, z zachowaniem troski i odpowiedzialności za ludzi...

show more
Z moimi gościniami i gośćmi rozmawiamy o zrównoważonym i odpowiedzialnym budowaniu kultury organizacyjnej. Co oznacza 'zrównoważony'? To taki, który jednocześnie realizuje cele biznesowe, z zachowaniem troski i odpowiedzialności za ludzi czy jakość zarządzania. Rozmawiam z ekspertami i ekspertkami z konkretnych firm, omawiamy konkretne przykłady wdrożeń projektów, procesów czy strategii. Wyciągamy z tego lekcje dla innych – czy i jak wdrażać dane rozwiązania w innych organizacjach. Znasz osobę, z którą warto, żebym porozmawiał w kolejnym odcinku? Koniecznie odezwij się do mnie!
show less
Contacts
Information
Author Bartosz Furtak
Categories Business
Website www.spreaker.com
Email -

Looks like you don't have any active episode

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Current

Looks like you don't have any episodes in your queue

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Next Up

Episode Cover Episode Cover

It's so quiet here...

Time to discover new episodes!

Discover
Your Library
Search