Settings
Light Theme
Dark Theme
Podcast Cover

SardynkiBiznesu.pl

 • 63 Magiczny 1%. Prosta metoda by ruszyć z kopyta z marketing i zwiększyć efekty o 1000%

  28 APR 2023 · Dziś o banalnie prostej metodzie, która powinna stać się podstawą w podejściu do marketingu małej firmy. Daje KOLOSALNĄ przewagę, kiedy sobie uświadomimy, jaka siła tkwi w jej prostocie. Metoda 1% w marketingu polega na ciągłym ulepszaniu marketingu, poprzez wykonywanie mikrodziałań. Czyli robisz niedużo, małym nakładem sił, ale jak najczęściej. Kluczowa jest systematyczność i powtarzalność. Jak osiołek. Krok po kroku. Do przodu. Jedno zdanie. Jedna podstrona. Jedno zdjęcie. Jedna relacja. Jeden post. Jeden telefon. Jedna aktualizacja. Jeden wpis. Jeden e-mail. Jeden film. Wszystko jak najprościej. I jak najczęściej. Szczegóły? W nagraniu!
  18m 6s
 • 62 Sekrety nagrywania idealnych rolek i relacji dla początkujących. Jak tworzyć filmy na social media, które pokochają odbiorcy i algorytmy

  27 MAR 2023 · Jak tworzyć krótkie filmy na social media, które zachwycą odbiorców i pomogą dotrzeć do Twojej wymarzonej grupy docelowej? Zebraliśmy w jednym miejscu najważniejsze porady, które musi znać każdy początkujący twórca, który chce budować zasięgi, nagrywając filmy na Facebooka, TikToka, Instagram lub YouTube. Marcin Staszewski - wideoczłowiek Renesansu. Kim jest mój gość? Marcin "STASZ" Staszewski jest montażystą, kamerzystą, operatorem drona i filmowym człowiekiem Renesansu. Związany z branżą filmową od 15 lat. Marcin skupia się na wideo marketingu. Pomaga w realizacji nagrań, układa strategie marketingowe oparte o filmy oraz doradza firmom zainteresowanym nowoczesnym marketingiem wideo.
  58m 14s
 • 61 Jak stworzyć solidną umowę, która ochroni Twoją firmę i interesy? Żelazne zasady, które musi znać każdy przedsiębiorca

  26 MAR 2023 · Podcast, który powinien przesłuchać KAŻDY przedsiębiorca prowadzący małą firmę. Żelazne zasady tworzenia umów, które musisz znać! Odpowiedzi na pytania, które zawsze każdy właściciel firmy chciał zadać, ale nigdy na to nie miał czasu. Nie masz wiedzy prawniczej? Świetnie się składa! Ten podcast jest WŁAŚNIE DLA CIEBIE! Odpowiadamy na pytania, które warto zadać: - Czy umowa wysłana skanem jest ważna tak samo jak wydrukowana i podpisana? - Czy w związku ze sporem KRS sądy działają? - Co musi się znaleźć w dobrze przygotowanej umowie? - Dlaczego warto podpisywać umowy? - Na co zwrócić uwagę, gdy znajdujesz wzór umowy w internecie? - Czy e-mail z ustaleniem co trzeba zrobić może zastąpić umowę? - Czy umowa "na gębę" też jest ważna? - Czy jeżeli kontrahent nie płaci, nie ma pieniędzy, warto iść do sądu? I wiele, wiele więcej!
  1h 7m 29s
 • 60 Wojna - jak pokonać strach, niepokój i niepewność? Czy zachowywać się "normalnie", gdy tuż obok giną ludzie?

  6 MAR 2022 · Możesz się nie interesować polityką… ale polityka prędzej czy później zainteresuje się Tobą. Od ponad tygodnia żyjemy w rzeczywistości, której nikt z nas się nie spodziewał. Dla ogromnej większości z nas to nowa sytuacja, która rodzi strach i wyzwala wiele dylematów moralnej natury. Co robić? Jak się zachować? Jak sobie radzić z uczuciami niepokoju i niepewności? Czy wypada i jest etycznie „żyć jak dawniej”, gdy obok, za granicą toczy się wojna? Chciałbym na ten temat spojrzeć ze swojej perspektywy. Wylać parę myśli, które kołaczą się po głowie. Dlatego, że w rozmowach z innymi przedsiębiorcami i wiadomościach jakie otrzymuję w newsletterach często przewija się ta sama gama problemów: Nie umiem się na niczym skupić Ciągle o tym myślę Mam wyrzuty sumienia, że chcę "żyć normalnie" Cała ta sytuacja mnie „walnęła”, nie umiem się pozbierać Czy teraz wypada bym odpalił „wesołą” kampanię reklamową? Jak mam zająć się trywialnymi rzeczami, kiedy na Ukrainie ludzie są mordowani? Jak mam zachęcać ludzi do zakupów – są ważniejsze potrzeby! Trzeba pomóc innym! Wszystkie ręce na pokład! Jak sobie z tym radzić? Jak postępować? Czekać, aż się uspokoi? Rzucać w wir pomocy bez opamiętania? A co jeżeli wybuchnie III Wojna Światowa? Co jest etyczne, a co nie? O tym opowiem w tym odcinku.
  1h 34m 27s
 • 59 Jak przygotować się na hejt i krytykę? O czym MUSISZ pamiętać? | Sześcioksiąg hejterski 2/6

  5 DEC 2021 · Zanim zabierzemy się do skutecznego zmierzenia się z krytyką i hejtem, musimy sobie wszystko, na chłodno i spokojnie w głowie poukładać. Tak by wiedzieć jak podejść do negatywnych emocji, jak sobie z nimi poradzić, by konfrontację rozegrać niczym rasowy szachista. I o przygotowaniu do takowego zimnego i profesjonalnego podejścia opowiemy sobie w drugiej części sześcioksiągu hejterskiego.
  1h 20m 10s
 • 58 Hejt, krytyka, negatywne komentarze i opinie - czym jest hejt i wprowadzenie do serii "Sześcioksiąg hejterski" Część 1/6

  10 NOV 2021 · Jeżeli prowadzisz małą firmę lub tworzysz treści w internecie (blog, kanał YouTube, konto na Facebooku) i zastanawiasz się jak rozwiązać sprawę negatywnych komentarzy i opinii - to zasiądź wygodnie i przesłuchaj ten podcast. Znajdziesz w nim sporo podpowiedzi, które pomogą Ci uporządkować w głowie ten temat. Pierwsza część otwiera całą serię. Znajdziesz tu streszczenie kolejnych odcinków. Oprócz tego położymy mocne podwaliny pod koncept tego czym jest i jak działa hejt? Trochę podywagujemy, trochę pofilozofujemy, trochę się pozżymamy. Będzie sporo osobistych, niespecjalnie łatwych i miłych przemyśleń.
  1h 12m 1s
 • 57 Co zrobić, by kontrahenci płacili nam faktury na czas? Część 2/2

  2 NOV 2021 · Druga część serii podcastów poświęconych terminowemu regulowaniu faktur przez kontrahentów. Tutaj kontynuujemy temat i zastanawiamy się co zrobić, gdy kontrahent mimo naszych zabiegów dalej "zapomina" o płatności. Znajdziesz tu też instrukcję krok po kroku, co zrobić i jakich metod użyć, gdy termin płatności minął, a jeszcze nie chcesz wysyłać wezwania do zapłaty.
  52m 31s
 • 56 Co zrobić, by kontrahenci płacili nam faktury na czas? Część 1/2

  21 OCT 2021 · Według danych Krajowego Rejestru Długów z sierpnia 2021 wynika, że zadłużenie małych polskich firm wynosi ponad 6,2 miliarda (!) złotych, a średni dług jednoosobowej działalności gospodarczej to 34 230 zł. Natomiast w związku z pandemią i niepewną sytuacją na świecie co trzecia firma obawia się bankructwa. Jak zatem, gdy prowadzimy małą firmę, zabezpieczyć płatności ze strony kontrahenta, tak by przelewał nam środki za wystawione faktury terminowo? Odcinek ten pomoże Ci poukładać kwestię wystawiania faktur, finansów, podpowie co zrobić, by kontrahenci płacili na czas i grali na Twoich zasadach. Pokaże też co zrobić i jak zaplanować sobie działania, gdy kontrahent ociąga się z płatnością. Mecenasem odcinka jest program FakturaXL.
  1h 13m 21s
 • 55 Jak zacząć się ruszać, gdy wiecznie nie masz czasu i dużo pracujesz?

  5 OCT 2021 · Dużo pracujesz? Wiecznie nie masz czasu na ćwiczenia? Odkładasz treningi na później? Czujesz, że za dużo czasu spędzasz w pozycji siedzącej i chcesz zacząć się regularnie i aktywnie ruszać? Masz wyrzuty sumienia, bo wiesz, że trzeba się ruszyć, ale nie ma kiedy? W tym odcinku podpowiemy Ci jak łatwo i szybko zacząć być aktywnym, nawet gdy masz mało czasu i kilka (a nawet kilkanaście) godzin dziennie spędzasz przy komputerze lub w jednej pozycji. Przesłuchaj koniecznie!
  1h 30m 48s
 • 54 Jak być dobrym szefem? Część 5: finanse, rozliczenia i ważne zasady na koniec

  25 SEP 2021 · Piąta (i ostatnia) część z pięciu części serii podcastów dotyczących tego jak być dobrym szefem. Dziś omawiamy kwestię rozliczeń, finansów, wypłat, premii i pieniędzy. Do tego dodamy kwestię szanowania czasu (swojego i pracowników) oraz kilka ważnych zasad (w tym jedną KLUCZOWĄ na koniec, o których warto pamiętać w kontekście wszystkich odcinków. 
  1h 23m 5s

Podcast dedykowany dla właścicieli małych lokalnych firm i freelancerów pracujących w domu, prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Sardynkom przyświecają dwie główne idee – oszczędność czasu i pieniędzy. Wierzę, że dostarczę Ci...

show more
Podcast dedykowany dla właścicieli małych lokalnych firm i freelancerów pracujących w domu, prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą.

Sardynkom przyświecają dwie główne idee – oszczędność czasu i pieniędzy. Wierzę, że dostarczę Ci pomysły i podpowiedzi, dzięki którym Twoja firma będzie stale się rozwijać, przynosić większy dochód, a Ty zyskasz spokój i pasję prowadzenia biznesu. I dużo więcej czasu na hobby, przyjemności i spędzanie czasu z rodziną oraz przyjaciółmi.

Znajdziesz u mnie praktyczne porady dotyczące prowadzenia, zarządzania i marketingu w firmie (w wersji szybkich, praktycznych, tanich i łatwych do wdrożenia pomysłów), prawa, recenzje produktów, programów, aplikacji i książek związanych z prowadzeniem biznesu
show less
Contacts
Information

Looks like you don't have any active episode

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Current

Looks like you don't have any episodes in your queue

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Next Up

Episode Cover Episode Cover

It's so quiet here...

Time to discover new episodes!

Discover
Your Library
Search