Settings
Light Theme
Dark Theme
Podcast Cover

Rozmowy na Zapleczu | Ecommerce i Marketing | Sklep Internetowy Sprzedaż Online Biznes

 • 102. Skuteczna strategia w ecommerce - jak ją zbudować? - Michał Burda - estru.pl

  21 MAY 2024 · Cześć! Dzisiaj moim gościem jest Michał Burda, ekspert w dziedzinie strategii biznesowej, marek, komunikacji i sprzedaży w e-commerce. Michał podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem na temat tworzenia skutecznych strategii biznesowych.W tym odcinku porozmawiamy o tym, dlaczego strategia biznesowa jest kluczowa dla sukcesu e-commerce, jak ją zbudować i wdrożyć oraz jak unikać najczęstszych błędów. Michał przedstawi również praktyczne wskazówki dotyczące analizy rynku, rozumienia klientów i bycia adekwatnym kulturowo. Zapraszam Was do posłuchania! W dzisiejszym odcinku dowiesz się między innymi: - Dlaczego strategia biznesowa jest niezbędna w e-commerce? - Jakie są kluczowe elementy skutecznej strategii? - Jakie modele i metody można wykorzystać do tworzenia strategii? - Dlaczego warto być adekwatnym kulturowo i jak to osiągnąć? - Jak strategia może pomóc w priorytetyzacji projektów i działań? - Jakie są największe wyzwania w e-commerce w nadchodzącym roku? O Michale Burdzie: CEO agencji e-commerce estru i wykładowca akademicki na Akademii Leona Koźminskiego, specjalizujący się w markach, strategii biznesowej, komunikacji i sprzedaży w e-commerce. Od 15 lat w branży e-commerce. Ex web-developer, designer i specjalista do spraw e-marketingu. Na przestrzeni lat współwłaściciel kilku ecommerców – praktyk i doradca biznesowy.   Zapraszam do posłuchania!
  Played 1h 32m 38s
 • 101. Czy studia z ecommerce mają sens? - Karolina Małagocka, Tymoteusz Doligalski

  9 APR 2024 · Cześć! Dzisiaj goszczę nie jedną, a aż dwie osoby: Karolinę Małagocką z Akademii L. Koźmińskiego oraz Tymoteusza Doligalskiego z SGH. Oboje mają ogromne doświadczenie w ecommerce i marketingu, dlatego zaprosiłem ich, aby podzielili się wiedzą, co dają studia podyplomowe z ecommerce? Czy jest sens je robić czy może lepiej zainwestować w inne formy edukacji? Co można wynieść i czego nauczyć się z takich studiów? Właśnie o tym rozmawiamy w tym odcinku. Zapraszam Was do posłuchania!  W dzisiejszym odcinku dowiesz się między innymi: - Ile kosztują czasu i pieniędzy studia podyplomowe? - Czy studia w branży e-commerce są przestarzałe? - Jak wyglądają zajęcia na studiach podyplomowych z e-commerce? - Ile trzeba się uczyć na studiach z ecommerce? - Jakie są minusy studiowania? - Kursy internetowe czy jednak studia na uczelni - co lepsze? Zapraszam do posłuchania! O Tymoteuszu Doligalskim Pracownik badawczo-dydaktyczny w Zakładzie e-Biznesu SGH. Zajmuje się badaniem funkcjonowania firm internetowych, w szczególności platform, z perspektywy modeli biznesu oraz zarządzania relacjami z klientami. Twórca Studiów Podyplomowych SGH Marketing Internetowy. Wyniki badań publikuje na blogu: http://doligalski.net/ O dr Karolinie Małagockiej Badaczka, wykładowczyni i kierowniczka studiów z marketingu cyfrowego oraz koordynatorka merytoryczna studiów podyplomowych z handlu elektronicznego, cyfrowej transformacji w Akademii Leona Koźmińskiego. Prowadzi zajęcia z cyfrowej transformacji, roli danych i technologii w zarządzaniu i marketingu oraz rozwoju nowych modeli biznesowych. Na co dzień zajmuje się tworzeniem i realizacją strategii marketingowych dla rozwiązań z zakresu zabezpieczeń urządzeń mobilnych, tożsamości w sieci i Internetu Rzeczy.
  Played 58m 34s
 • 100. Czy warto jeszcze prowadzić podcast? - Grzegorz Frątczak - Convertis

  26 MAR 2024 · Cześć! Dzisiaj wyjątkowy, bo jubileuszowy setny odcinek podcastu Rozmowy na Zapleczu. Z tej okazji przygotowałem mały występ solo, aby opowiedzieć Ci, jak to właściwie wszystko się zaczęło, skąd pomysł na ten podcast? Ale także jak podcast wpłynął na moją firmę Convertis? Ilu klientów dzięki niemu wpadło? Czy podcast sprawdzi się w Twojej branży jako wabik dla klientów?  W dzisiejszym odcinku dowiesz się między innymi: - Kiedy i dlaczego powstał pomysł na podcast do promowania Convertis? - Co było przed podcastem, od czego zaczynałem? - Czy podcast w ecommerce ma sens? - Jak się zmienił rynek e-commerce przez ostatnie 4 lata? - Moja psychika i wyjście do ludzi - gdzie spotkacie mnie w 2024? Zapraszam do posłuchania!
  Played 16m 42s
 • 99. Błędy w ecommerce, czyli co się nie sprawdza - Oskar Lipiński - Daag

  27 FEB 2024 · Cześć! Dzisiaj goszczę Oskara Lipińskiego, który jest co-ownerem i dyrektorem e-commerce w DAAG, czyli najszybciej rozwijającej się marki fashion w kategorii torebki skórzane w Polsce. Wyskalował sprzedaż swojej marki od 30 zamówień do kilku tysięcy miesięcznie przy użyciu głównie social mediów. Jakie błędy popełnił na swojej drodze do stworzenia tak dochodowego ecommerce? Które działania były najbardziej efektywne, a które totalnym niewypałem? Jak sobie poradził z tym psychicznie? O tym porozmawiamy w tym odcinku. W dzisiejszym odcinku dowiesz się między innymi: - Jakie błędy popełnił Oskar w drodze do budowania popularnej marki? - Jak sprzedawać w social mediach?Które social media najlepiej sprzedają? - Jak angażować fanów w social mediach? Czy grupy na Facebooku mają sens? - Jak nie kanibalizować swoich działań i kiedy unikać market place’ów? - Na co uważać przy współpracy z agencjami marketingowymi? - Jak udźwignąć to wszystko psychicznie? Zapraszam do posłuchania! O Oskarze Lipińskim Co-owner i dyrektor e-commerce rodzinnego brandu DAAG - najszybciej rozwijającej się marki fashion w kategorii torebki skórzane w Polsce. W ostatnich latach dzięki nieszablonowym działaniom Customer Experience, Performance Influencer Marketing oraz Buidling Brand Community wyskalował sprzedaż swojej marki od 30 zamówień do kilku tysięcy miesięcznie. Praktyk e-commerce, niskobudżetowe działania i maksymalizacja rentowności sklepów.
  Played 54m 29s
 • 98. Skuteczny marketing w ecommerce - fundamenty, bez których nie ruszysz - Wojciech Bizub

  23 JAN 2024 · Cześć! Dzisiaj goszczę Wojciecha Bizuba, który jest ekspertem od marketingu. Na co dzień buduje agencję marketingu internetowego WBIZNES. Tworzy strategie, kreuje marki i pomaga firmom w marketingu, a do tego wykłada marketing na studiach MBA i prowadzi podcast Skuteczny marketing. W tym odcinku porozmawiamy o marketingu, a dokładniej - jak go robić mądrze, aby sprzedawać i zarabiać. Skupimy się głównie na sklepach internetowych, ale myślę, że pozostałe branże również wyciągną coś dla siebie z tej rozmowy. Zapraszam do posłuchania! W dzisiejszym odcinku dowiesz się między innymi: - Jak zrobić viral i czy rzeczywiście jest Ci on potrzeby w sprzedaży? - Dlaczego dobry marketing jest drogi? - Czy Twój marketing jest dopasowany do Twojej firmy i branży? - Ilość vs jakość, czyli na czym oprzeć swoje działania marketingowe? - Fundamenty - o co musisz zadbać w swoim marketingu, aby nie przepalić kasy i nie wypaść z rynku? - Gdzie szukać przewag, aby się wyróżnić od konkurencji? O Wojciechu Bizubie Właściciel agencji marketingu internetowego WBIZNES. Tworzy strategie, kreuje marki i zapewnia firmom marketing, na jaki zasługują. Wykłada marketing na studiach MBAwystępuje na konferencji I ❤️ Marketing, jest autorem 3 książek o marketingu oraz prowadzi podcast Skuteczny marketing.
  Played 54m 53s
 • 97. Jak zwalczyć przepracowanie? - Marcin Kwieciński z Ogarnij Chaos

  9 JAN 2024 · Cześć! Dzisiaj ponownie goszczę Marcina Kwiecińskiego, który pomaga przepracowanym specjalistom, menedżerom i przedsiębiorcom wyjść z przemęczenia czy wypalenia. W poprzednim odcinku rozmawialiśmy, jak rozpoznać u siebie przepracowanie, a dzisiaj odpowiemy sobie na pytanie: jak wyjść z przepracowania? I to tak, aby nie zatoczyć błędnego koła i ponownie w nie nie wpaść. Czujesz, że wziąłeś na siebie zbyt dużo, nie dowozisz, utknąłeś w natłoku obowiązków? Nie wiesz, jak z tego wybrnąć? Ten odcinek jest dla Ciebie! Zapraszam do posłuchania! W dzisiejszym odcinku dowiesz się między innymi: - Jak wyjść z przepracowania? - O co chodzi z inwentaryzacją obowiązków i jak ją zrobić? - Przegląd tygodniowy - w czym może Ci pomóc? - Jak rozmawiać z szefem, gdy czujesz się przepracowany? - Techniki produktywnościowe - jak poradzić sobie z namiarem obowiązków bez obciążania organizmu? O Marcinie Kwiecińskim Specjalizuje się w nowoczesnych metodach organizacji pracy. Pomaga przepracowanym specjalistom, menedżerom i przedsiębiorcom wyjść z przepracowania, by mogli cieszyć się życiem którego pragną. Jest autorem projektu „Ogarnij Chaos®” – 4 etapowej formuły wychodzenia z przepracowania. Od ponad 12 lat prowadzi konsultacje indywidualne, zespołowe, warsztaty oraz wykłady dla osób, które w swojej karierze doszły do miejsca „gdzie praca zajmuje zbyt dużo miejsca w ich życiu”. Optymalizował sposoby pracy menedżerów m.in w: Asseco, Bayer, Beko, Citibank, Deloitte, Enea, Euvic, Innogy, Instytut Kardiologii, Johnson&Johnson, mBank, Microsoft, Making Waves, Orange, Predica, Play, PLL LOT, PKP SA., PwC, Wavemaker. Wykładowca przedmiotu „Zarządzanie strumieniem zadań w cyfrowym świecie” na studiach podyplomowych „Agile Leadership” na Uniwersytecie SWPS.
  Played 1h 12m 1s
 • 96. Przepracowanie w biznesie - jak sobie z nim poradzić? - Marcin Kwieciński...

  12 DEC 2023 · Cześć! Dzisiaj goszczę Marcina Kwiecińskiego, który specjalizuje się w nowoczesnych metodach organizacji pracy. Pomaga przepracowanym specjalistom, menedżerom i przedsiębiorcom wyjść z przepracowania. W tym odcinku porozmawiamy właśnie o przepracowaniu - skąd się bierze, czym się objawia i wreszcie - jak z niego wyjść, jak sobie poradzić, by nie utknąć w błędnym kole. Czujesz, że wziąłeś na siebie zbyt dużo, nie dowozisz, utknąłeś w natłoku obowiązków? Ten odcinek jest dla Ciebie! Zapraszam do posłuchania! W dzisiejszym odcinku dowiesz się między innymi: - Jakie są przyczyny przepracowania i jak sobie z nim radzić? - Jak pracować NAD firmą, w nie W firmie? - Kiedy myślenie o pracy jest szkodliwe? - Co zrobić, gdy czujesz, że tracisz kontrolę? - Jakie są konsekwencje przepracowania? - Jaki wpływ ma przepracowanie na zespół i Twoją firmę? O Marcinie Kwiecińskim Specjalizuje się w nowoczesnych metodach organizacji pracy. Pomaga przepracowanym specjalistom, menedżerom i przedsiębiorcom wyjść z przepracowania, by mogli cieszyć się życiem którego pragną. Jest autorem projektu „Ogarnij Chaos®” – 4 etapowej formuły wychodzenia z przepracowania. Od ponad 12 lat prowadzi konsultacje indywidualne, zespołowe, warsztaty oraz wykłady dla osób, które w swojej karierze doszły do miejsca „gdzie praca zajmuje zbyt dużo miejsca w ich życiu”. Optymalizował sposoby pracy menedżerów m.in w: Asseco, Bayer, Beko, Citibank, Deloitte, Enea, Euvic, Innogy, Instytut Kardiologii, Johnson&Johnson, mBank, Microsoft, Making Waves, Orange, Predica, Play, PLL LOT, PKP SA., PwC, Wavemaker. Wykładowca przedmiotu „Zarządzanie strumieniem zadań w cyfrowym świecie” na studiach podyplomowych „Agile Leadership” na Uniwersytecie SWPS.
  Played 49m 58s
 • 95. Co zrobić, gdy spada rentowność w ecommerce? - Przemysław Durczak, Paweł Szymoniak

  28 NOV 2023 · Cześć! W tym odcinku goszczę Przemysława Durczaka i Pawła Szymoniaka ze Strategic Mind, gdzie zajmują się wsparciem firm na każdym etapie rozwoju sprzedaży internetowej poprzez audyt eCommerce. W tym odcinku porozmawiamy o rentowności. Odpowiemy na pytania o przyczyny spadku rentowności, jak sobie z nimi poradzić, jak ustalać marżę? Co zrobić, gdy mamy duże obroty, ale za to rentowność jest kiepska? Jakie błędy są najczęściej popełniane z zatowarowaniem? O te i wiele innych aspektów wypytam dzisiaj Przemka i Pawła. Zapraszam do posłuchania! W dzisiejszym odcinku dowiesz się między innymi: - Jaki są przyczyny spadku rentowności sklepu? - Jak rozwiązywać problemy z rentownością w sklepie? - Dlaczego marża jest decydująca? - Co zrobić, gdy masz duże obroty, a problemy z rentownością? - Jaka jest rola szefa lub managera w firmie? - Jakich błędów związanych z zatowarowaniem nie popełniać? - Kiedy odpuścić sobie prowadzenie sklepu internetowego? O Pawle Szymoniaku CEO Strategic Mind i eCommerce Growth Consultant z ponad 15-letnim doświadczeniem w branży internetowej. Konsultował i pomagał w rozwoju ponad 50 sklepów internetowych – zarówno retail B2C oraz marki DTC. Medalista ogólnopolskich zawodów w brazylijskim jiu-jitsu. O Przemysławie Durczaku E-commerce’owy ekspert z ponad 11-letnim doświadczeniem i ponad 50 projektami w portfolio. Budował m.in. sukces największego polskiego sklepu z prezentami spersonalizowanymi, gdzie pomagał osiągać ponad 50% wzrostu rocznie. Fan fotografii i podróży po południu Europy.
  Played 1h 4m 12s
 • 94. Jak dobrze zarządzać projektami w marketingu i ecommerce - Mariusz Kapusta

  7 NOV 2023 · Cześć! W tym odcinku goszczę Mariusza Kapustę - eksperta od zarządzania projektami, właściciela firmy szkoleniowo-doradczej Leadership-Center założonej w 2008r. Z Mariuszem porozmawiamy o tym, jak skutecznie zarządzać projektami marketingowymi i ecommerce, chociaż myślę, że ta wiedza przyda Wam się również w innych dziedzinach. Pogadamy o tym, dlaczego większość projektów kończy się porażką? Jak poprowadzić projekt, jakie zbudować fundamenty, aby dowieźć go z sukcesem do końca? Na te i wiele innych pytań odpowiemy sobie w dzisiejszym odcinku. Zapraszam do posłuchania! W dzisiejszym odcinku dowiesz się między innymi: - Jakie są przyczyny porażek projektów? - Jakie przyjąć założenia i fundamenty w marketingu? - Jaka jest różnica między projektami, a działaniami operacyjnymi? - 12 pytań, które musisz sobie zadać przed startem projektu - Jak powinna wyglądać Twoja karta i opis projektu? - Jaka jest rola celów strategicznych? - Jak wybierać projekty do realizacji? - Jak monitorować projekty i dowozić je do końca? O Mariuszu Kapuście Ekspert, praktyk i pasjonat zarządzania projektami. Właściciel firmy szkoleniowo-doradczej Leadership-Center założonej w 2008r. Twórca metody 12 pytań KISS PM®, dzięki której zarządzanie projektami nie jest trudne. Wykładowca zarządzania projektami według standardu PMBOK® na PolitechniceWarszawskiej, studiach podyplomowych HRBP na Akademii Leona Koźmińskiego oraz na studiach MBA na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.Przedsiębiorca. Prowadzi działalność doradczą dla właścicieli i zarządów firm, mentor. Prowadzi kanał na YouTube Zarządzanie Projektami – Mariusz Kapusta, bloga, kanał z podcastami.
  Played 1h 9m 48s
 • 93. Jak skalować e-commerce za granicą - Damian Kuczyński

  17 OCT 2023 · Cześć! Dzisiaj goszczę Damiana Kuczyńskiego - eksperta od wychodzenia ecommerców za granicę i skalowania. Będziemy rozmawiać o tym, jak wyjść ze swoim sklepem internetowym na rynki zagraniczne. Który kraj do ekspansji wybrać i czym się kierować przy wyborze? Czy stać Cię, aby wyjść za granicę ze swoją marką? Jakich błędów nie popełnić?Na te i wiele innych pytań odpowie Damian w tym odcinku. Zapraszam do posłuchania! W dzisiejszym odcinku dowiesz się między innymi: - Jak wybrać rynek na który chcemy wejść? - Ile pieniędzy potrzeba na wyjście za granicę? - Jakie są pierwsze kroki i częste błędy w podbijaniu nowych rynków? O Damianie Kuczyńskim Co-owner w Salesupply Poland, które jest częścią Niemiecko-Holenderskiej Salesupply Group. Od 10 lat pomaga wychodzić za granicę sklepom internetowym, skalować e-commerce oraz dostarczyć lepsze doświadczenie klienta niż lokalna konkurencja poprzez outsourcowanie obsługi klienta. Pasjonat ekspansji międzynarodowej. W Salesupply Group odpowiedzialny za obszar CEE.
  Played 49m 4s

Posiadasz lub prowadzisz sklep internetowy? Dołącz do Rozmów na Zapleczu - podcastu, w którym szczerze wymieniamy się doświadczeniami z e-commerce z właścicielami i managerami e-sklepów o prowadzeniu biznesu. Bez ściemy...

show more
Posiadasz lub prowadzisz sklep internetowy? Dołącz do Rozmów na Zapleczu - podcastu, w którym szczerze wymieniamy się doświadczeniami z e-commerce z właścicielami i managerami e-sklepów o prowadzeniu biznesu. Bez ściemy i po ludzku. Bo to ludzie sprzedają, ludzie kupują i ludzie pracują, żeby to wszystko sprawnie działało. Jeśli szukasz konkretów i autentycznych case’ów z branży e-commerce - jesteś w dobrym miejscu.

A gospodarzem jestem ja - Grzegorz Frątczak - właściciel firmy Convertis, zajmującej się tworzeniem i rozwijaniem sklepów internetowych na PrestaShop przyjaznych człowiekowi.
show less
Contacts
Information

Looks like you don't have any active episode

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Current

Podcast Cover

Looks like you don't have any episodes in your queue

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Next Up

Episode Cover Episode Cover

It's so quiet here...

Time to discover new episodes!

Discover
Your Library
Search