Settings
Light Theme
Dark Theme
 • Reportaż: Fiszka na globusie

  18 JUN 2024 · Istnieje wiele sposobów na dobre spędzenie urlopu. Jedni wybiorą RODOS- rodzinne ogródki działkowe, inni wczasy all-inclusive na które zbierali czasami cały rok. Jest też niemała grupa osób, które podróżują rowerem, pociągiem, stopem etc. Dziś poznamy rodzinę, która wybrała jako środek lokomocji samochód. Było to jeszcze długo przed pandemią, kiedy to ten sposób wypoczynku stał się popularny. W wycinek swoich podróży zabiorą nas Magda, Krzysztof, Dominik i Radek Hanarzowie ... Reportaż "Fiszka na globusie w wersji audio" autorstwa Jadwigi Woźnikowskiej w realizacji dźwiękowej Jacka Kurkowskiego. 
  18m 8s
 • Reportaż: Pod dobrym aniołem

  17 JUN 2024 · Dzielą się miłością i pasją do podróżowania. Gdy w czasie wyjazdu na wakacje spłonął ich leciwy autokar, internauci zorganizowali zbiórkę na nowy. I znowu mogą jeździć po całym kraju. Aż trudno uwierzyć, że mowa o domu dziecka - Rodzinnym Domu Dziecka "Pod dobrym aniołem". Taki jest też tytuł dzisiejszego reportażu. "Pod dobrym aniołem" - reportaż W.Skowrońskiego w realizacji K.Hyrii.
  17m 7s
 • Reportaż: Hobby horsing

  13 JUN 2024 · Zapraszamy teraz na opowieść o wyjątkowej aktywności jeździeckiej, która w ostatnim czasie zdobywa coraz szersze grono zwolenników. Polega ona na ujeżdżaniu atrapy konia, a właściwie głowy konia na drewnianym kiju. Nowa, śmiało można już powiedzieć, dyscyplina sportowa, choć nadal zdarza się, że budzi kontrowersje, przez pasjonatów traktowana jest naprawdę poważnie. Hobby Horsing - to już nawet oficjalna i międzynarodowa nazwa, bowiem, jak się okazuje, na całym świecie organizowane są profesjonalne zawody w tej dziedzinie. Sport zawitał także do Będzina, gdzie zajęcia prowadzi Marta Zawadzka, nauczyciel współorganizujący kształcenie integracyjne i instruktor hipoterapii z Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 w Sosnowcu, prywatnie wielka miłośniczka koni... "Hobby horsing" to reportaż Katarzyny Herbuś w realizacji dźwiękowej Jacka Kurkowskiego.
  13m
 • Reportaż: Wyszliśmy z piwnic

  11 JUN 2024 · Trenuje boks prawie 60 lat, w międzyczasie poczuł powołanie kapłańskie i został księdzem, ale ze swojej pasji nie zrezygnował. Wręcz przeciwnie, założył Klub Bokserski San Paulo Masłońskie, bowiem posługę kapłańską sprawuje w Domu Rekolekcyjnym Paulistów w Masłońskim, 25 km od Częstochowy. Ks. Zbigniew Dudek jest znanym i szanowanym trenerem w Polsce, a jego podopieczni mają na swoim koncie sukcesy na arenie krajowej. Najważniejsze dla ks. jest jednak wychowanie młodych ludzi.
  17m 45s
 • Reportaż: Dorotka na rogu

  10 JUN 2024 · Ten sklep działał na rogu ulic Plebiscytowej i Ligonia w Katowicach od blisko 50 lat. Jego właściciele znali prawie wszystkich swoich klientów. Niektórym nawet pomagali zanosząc zakupy, czy pompując rower. Nic więc dziwnego, że w dniu zamknięcia sklepu na rogu wspomnianych ulic pojawił się tłum ludzi. Po co? By podziękować. Takich sklepów już nie ma.
  14m 14s
 • Reportaż: Ptasie panaceum

  6 JUN 2024 · Zapraszamy Państwa na wędrówkę wraz z doktorem Andrzejem Bulandrą - chirurgiem dziecięcym, kierującym Centrum Urazowym w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Jego praca w dziecięcym Szpitalnym Oddziale Ratunkowym dostarcza potężnej dawki adrenaliny i może wywołać skrajne emocje u osób postronnych. Jednak zespół katowickiego SOR-u pracuje profesjonalnie, metodycznie - nawet, gdy podejmuje się ratowania dzieci ciężko poparzonych, pobitych, czy z wieloma urazami po wypadkach. Można sobie tylko wyobrazić, jak czuje się nawet zawodowiec po maratonach pełnych dziecięcego bólu i cierpienia. I wtedy nadchodzi czas wolny... o którym w reportażu Jadwigi Woźnikowskiej w realizacji dźwiękowej Jacka Kurkowskiego.
  16m 43s
 • Reportaż: Sztuka ze złomowca

  16 MAY 2024 · Ciężkie, metalowe elementy, które inni wyrzucają jego inspirują do tworzenia wyjątkowych dzieł. Adam Gut z Piekar Śląskich materiałów do swoich prac szuka na złomowisku. Jego twórczość dzięki temu jest niepowtarzalna i zachwyca innych. W realizowaniu pasji wspiera go żona Klaudia.  Reportaż Doroty Stabik "Sztuka ze złomowca" w realizacji dźwiękowej Jacka Kurkowskiego.
  17m 43s
 • Reportaż: Wiatr nad Sanem

  14 MAY 2024 · Zapraszamy do wysłuchania historii o wyjątkowej, zupełnie innej niż wszystkie, relacji kobiety i mężczyzny. Z okazji dnia kobiet ogłosiliśmy konkurs polegający na stworzeniu tekstu piosenki o kobiecie, który wyrażałby uznanie, wdzięczność czy podziw. Pan Piotr z Rybnika napisał tekst, który tak poruszył serce wokalisty Piotra Kupichy z zespołu Feel, że ten postanowił napisać muzykę i utwór wykonać. Piosenka jest adresowana do pani Moniki z Bytomia, która sama pisze wiersze. Reportaż Agnieszki Loch zatytułowany "Wiatr nad Sanem" w realizacji Jacka Kurkowskiego.
  18m 12s
 • Reportaż: Spodek

  9 MAY 2024 · Hala Widowiskowo-Sportowa "Spodek" to perła architektury modernistycznej w Polsce oraz wyjątkowy symbol miasta, który od 53 lat przyciąga fanów muzyki, sportu i rozrywki. Mimo upływu czasu hala ma bardzo duży potencjał, aby być nie tylko ikoną Katowic, ale jednym z generatorów aktywności społecznej i gospodarczej miasta. To jeden z pierwszych w skali światowej obiektów z dachem zrealizowanym w koncepcji tensegrity. Ważąca 300 ton stalowa konstrukcja kopuły połączona jest z zewnętrznym stalowym pierścieniem za pomocą 120 lin nośnych w formie prętowo-cięgnowych kratownic, na których osadzone jest pokrycie dachowe. Na opowieść o Spodku zapraszają: Ewelina Kosałka-Passia i Dariusz Schmidt.
  7m 49s
 • Reportaż: Pnioki, Krzoki, Ptoki

  7 MAY 2024 · Od lat angażuje się w rozwój edukacji na wsi ,podtrzymywanie śląskiej tradycji, kultury i gwary. Jest pomysłodawczynią i organizatorką wielu konkursów, biesiad czy wieczorów kolędowych. To Łucja Krutak - bohaterka reportażu Anny Juśkiewicz "Pnioki, Korzoki i Ptoki", w realizacji dźwiękowej Jacka Kurkowskiego.
  13m 16s

Reporterzy Polskiego Radia Katowice, którzy codziennie są najbliżej mieszkańców naszego regionu, zapraszają na cykl reportaży. Intymne opowieści z czasów kwarantanny. Opowiadamy o państwa uczuciach, obawach, małych radościach, chęci niesienia pomocy...

show more
Reporterzy Polskiego Radia Katowice, którzy codziennie są najbliżej mieszkańców naszego regionu, zapraszają na cykl reportaży. Intymne opowieści z czasów kwarantanny. Opowiadamy o państwa uczuciach, obawach, małych radościach, chęci niesienia pomocy i szukamy odpowiedzi kiedy to wszystko się skończy. Wszyscy jesteśmy od siebie oddzieleni a tak bardzo potrzebujemy bliskości. Reportażyści szukają sposobów opowiadania o świecie w czasach gdy intymna rozmowa w cztery oczy jest praktycznie niemożliwa. Kontakt utrzymywać możemy tylko przez telefon albo media społecznościowe.
show less
Information
Author Radio Katowice S.A.
Categories Documentary
Website -
Email -

Looks like you don't have any active episode

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Current

Looks like you don't have any episodes in your queue

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Next Up

Episode Cover Episode Cover

It's so quiet here...

Time to discover new episodes!

Discover
Your Library
Search