Settings
Light Theme
Dark Theme
Podcast Cover

Ranní brífink

 • Pohled ze školky: Vláda by se měla hlavně starat o spravedlnost

  22 MAY 2024 · Ranní brífink Jakuba Troníčka: Jak vidí současné dění dětské oči? Co si myslí zástupce nejmladší generace Alfa o spravedlnosti, politice, zemědělství nebo třeba elektromobilitě? „Volit se chodí, aby se vybrala ta správná vláda. A volit by se mělo podle spravedlnosti,“ přibližuje v Ranním brífinku šestiletý Vojta.
  7m 32s
 • Chceme, aby se k českému brandu hlásili i mladí podnikatelé. Není to v exportu snadné, ale pomůže to všem, říká Kadlecová

  21 MAY 2024 · Ranní brífink Jaroslava Maška: Dozvuky byznysového summitu reVize Česka, který včera hledal další strategii pro tuzemskou ekonomiku, zhodnotila signatářka 2. ekonomické transformace a majitelka společnosti USSPA Kateřina Kadlecová spolu s šéfredaktorem Hospodářských novin Jaroslavem Maškem.
  9m 17s
 • Jak nakopnout českou ekonomiku? Potřebujeme silné značky i kapitál a rozvíjet mladé talenty

  20 MAY 2024 · Ranní brífink Tomáše Lysoňka: Jak dostat českou ekonomiku z evropského průměru na špici? Nejen to budou v pondělí řešit špičky tuzemského byznysu na setkání reVize Česka, které pořádají Hospodářské noviny a Druhá ekonomická transformace. „Základním faktorem pro úspěch české ekonomiky je budování českých značek, českého kapitálu, které budou mít globální ambice,“ připomíná hlavní ekonom České spořitelny David Navrátil, který je součástí týmu, jenž připravuje Index prosperity a finančního zdraví. Také díky jeho datům vznikají recepty, jak vytáhnout Česko na špici. „Společnost musí být otevřená vůči tomu, aby se lidé mohli díky vzdělávání dostat na vyšší pozice a probudit svoje talenty, také je ale potřeba lákat talenty ze zahraničí,“ dodává Navrátil v Ranním brífinku.
  16m 57s
 • Útokem na Roberta Fica to nekončí, říká politolog Malý

  17 MAY 2024 · Ranní brífink Julie Hrstkové: Atentát na slovenského premiéra Roberta Fica otřásl Slovenskem. Fico byl ve středu v Handlové tři krát postřelen a ve vážném stavu byl vrtulníkem transportován do nemocnice. Atentátníkem má být jednasedmdesátiletý spisovatel a básník Juraj Cintula.Co všechno bude atentát znamenat pro slovenskou politiků? Rozpadne se tamní koalice, pokud bude Robert Fico dlouhodobě v nemocnici? Jaký může mít vliv atentát na česko slovenské vztahy? A máme se bát rostoucího počtu vlků samotářů, kteří se rozhodnou vzít změnu politiky do vlastních rukou? O tom všem jsme se bavili s politologem Michalem Malým z Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy.
  12m 13s
 • Kam kráčí Slovensko? Po atentátu spíš k další radikalizaci než k usmíření, říká analytik

  16 MAY 2024 · Ranní brífink Jakuba Troníčka: Slovensko se probudilo do nové politické reality. Po atentátu na premiéra Roberta Fica mluví představitelé vládního Směru o vyhlášení války demokratické opozici i liberálním médiím. Co se to děje na Slovensku? A co to hlavně znamená pro jeho budoucí vývoj? V Ranním brífinku o tom mluví hlavní analytik Hospodářských novin a expert na oblast střední Evropy Martin Ehl.
  14m 36s
 • Vyhazov Novotného z ODS. Je to dobrý nápad, blbý nápad, nebo jaký je to nápad?

  15 MAY 2024 · Ranní brífink Petra Honzejka: Dnes se podíváme na zdánlivou marginálii. Chystaný vyhazov starosty Prahy Řeporyje Pavla Novotného z ODS. Záležitost má totiž docela přesah. Nejenže testuje hranice přípustného vyjadřování v politice, ale nasvěcuje i roli stranických vlčáků, které si pěstuje nebo pěstovala nejen ODS, ale vlastně všechny relevantní strany. Já jsem Petr Honzejk a poznámku na téma nabídnu hned po několika ekonomických zprávách.
  8m 47s
 • Kam přesunout peníze ze „spořáků“ a jak nejlépe investovat na penzi. Poradí nový speciál HN Rentiér

  14 MAY 2024 · Ranní brífink Tomáše Lysoňka: Doba štědrých úrokových sazeb na spořicích účtech je už pryč, stále ale existuje řada alternativ, kam je možné přesunout peníze a dosáhnout na solidní zhodnocení. Jejich podrobný přehled přináší aktuální vydání speciálu HN Rentiér, které vychází v úterý 14. května. Důkladně se zabývá také srovnáním spoření na penzi, poradí, komu se vyplatí předčasně splatit hypotéku, a nejen o penězích mluví ve velkých rozhovorech Michal Šnobr a David Marek. Více o hlavních tématech a investičních tipech prozradí v Ranním brífinku byznysový redaktor Hospodářek David Busta.
  18m 50s
 • Česko je pořád hokejová velmoc. Ale zajímá to ještě někoho dalšího?

  13 MAY 2024 · Ranní brífink Jana Beránka: Premiér Petr Fiala startuje týden poledním odletem do Itálie, kde by měl jednat s premiérkou Giorgiou Meloniovou, statistický úřad dneska zase zveřejní dubnové údaje o obchodní bilanci a taky o inflaci. A můžete si vsadit, že si vás během dne najdou i nějaké zprávy o hokeji – národní tým večer na domácím šampionátu odehraje třetí zápas základní skupiny se Švýcarskem.
  15m 2s
 • Bude stát dotovat uhelné elektrárny? Pokud ano, vybere si jen některé

  10 MAY 2024 · Ranní brífink Ondřeje Housky: Uhelné elektrárny prostě vypneme a Česko nebude mít dost elektřiny, hrozí minimálně někteří provozovatelé. Bude je stát muset dotovat? A pokud ano, tak které? Odpovíme v dnešním Ranním brífinku HN.
  8m 29s
 • Jediné, jak si TOP09 může zachovat existenci, je uvnitř koalice spolu

  9 MAY 2024 · Ranní brífink Julie Hrstkové: Výměna ministryně Langšádlové nebyla nutná, jen prokázala špatný odhad šéfky strany Markéty Pekarové Adamové. Cílem bylo dát straně nějaký impils a drajv před evropskými volbami, nakonec došlo k pravému opaku a stal se z toho propadák roku. Nakolik je strana personálně vyprázdněná a jaký má odhad vedení této politické strany? Nejen o tom se v Ranním brífinku bavíme s politickým komentátorem Hospodářských novin Petrem Honzejkem.
  14m 30s

První denní byznysový podcast na českém trhu. To nejdůležitější ze světa ekonomiky a peněz v deseti minutách. Každý všední den v 6.45 ve vašich aplikacích nebo na HN.cz.

show more
První denní byznysový podcast na českém trhu. To nejdůležitější ze světa ekonomiky a peněz v deseti minutách. Každý všední den v 6.45 ve vašich aplikacích nebo na HN.cz.
show less
Contacts
Information

Looks like you don't have any active episode

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Current

Looks like you don't have any episodes in your queue

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Next Up

Episode Cover Episode Cover

It's so quiet here...

Time to discover new episodes!

Discover
Your Library
Search