Settings
Light Theme
Dark Theme
Podcast Cover

Психотерапія з акцентом

  • Перфекціонізм: від ідеалізації до недосконалості (частина 4)

    29 OCT 2023 · У цьому епізоді ми Вітою Ніколаєвою, моєю колегою, психологом та психотерапевтом, спробували обговорити можливості терапії перфекціонізму в кабінеті спеціаліста та в побутовому житті. Перфекціонізм та депресія У 1980-ті роки. Блатт, розробляючи типологію депресивних характерів, описав т.зв. інтроективну депресію, на яку характерний т.зв. самокритицизм – постійна критика на власну адресу, зосередженість на проблемах досягнення та перманентне почуття провини. Багато дослідників наголошують на схожості самокритицизму з перфекціонізмом. Перфекціонізм та порушення харчової поведінки Змінна «перфекціонізм» є важливою складовою когнітивних теорій, що пояснюють виникнення та хроніфікацію нервової анорексії та булімії. Було висунуто припущення про те, що перфекціонізм (у формі прагнення володіти ідеальною фігурою) і дихотомічне мислення (поляризоване судження про власне тіло – «потворно товстий – ідеально стрункий») можуть породжувати заклопотаність формою тіла і вагою, змушувати дівчат дотримуватися занадто жорстких запускати харчові зриви. Існує гіпотеза у тому, що дотримання дієті служить формою т. зв. позитивного перфекціонізму – дозволяє пацієнткам переживати емоцію успіху, відчуття власної сили та моральної переваги над іншими у життєвих обставинах, які сприймаються ними як недоступні контролю та загалом невдалі. У деяких чоловіків спостерігається дисморфофобія (їм потрібне тіло як у Шварцнеггера, інші форми не прийнятні).
    35m 46s
  • Первекціонізм: від ідеалізації до недосконалості (частина 3)

    29 OCT 2023 · В цьому епізоді ми з моєю колегою Вітою Ніколаєвою спробували вияснити звідки береться перфекціонізм та як треба "виховувати" дітей, щоб вони мали перфекціонізм у майбутньому? В літературі описано чотири типи раннього досвіду, які роблять внесок у формування перфекціоністського мислення: 1. Надмірно критичні та вимогливі батьки. 2. Батьківські очікування та стандарти надмірно високі; критика у своїй не пряма, а непряма. 3. Батьківське схвалення відсутнє чи непослідовне та умовне. 4. Батьки-перфекціоністи служать моделями для навчання перфекціоністським установкам та формам поведінки. Перфекціоністу властиво бути мотивованим та енергійним. На думку стороннього спостерігача, перфекціоністи завжди щасливі, життєрадісні та сповнені оптимізму. Якщо копнути глибше, виявиться неймовірна внутрішня напруга, яка може призвести до прокрастинації. Що у свою чергу веде до: 1) у кращому разі до занепокоєння, злості, сорому, безпорадності а буває, що і до суїциду; 2) у гіршому до невротичного, тривожно-фобічними, тривожно-уникаючими розладами, ДКР (нав'язливі думки, страхи, ідеї), депресії чи суїциду.
    28m 29s
  • Перфекціонізм: від ідеалізації до недосконалості (частина 2)

    29 OCT 2023 · В цьому епізоді ми разом з Вітою Ніколаєвою, моєю колегою, психологом та позитивним психотерапевтом, продовжили досліджувати тему перфекціонізму, його проявів, як знецінення, раціоналізація та ідеалізація.
    54m 26s
  • Перфекціонізм: від ідеалізації до недосконалості (частина 1)

    3 OCT 2023 · Перфекціонізм – особливість особистості що призводить до того, що людина прагне досконалості. Це люди, які доводять все до пуття, а оточення до істерики. У 1991 році Пол Х'юїтт і Гордон Флетт створили багатовимірну шкалу перфекціонізму. Канадські дослідники висунули альтернативне уявлення про структуру перфекціонізму, що включає 4 параметри: 1. Я-адресований перфекціонізм - "широкий особистісний стиль, в якому співіснують афективні, поведінкові та мотиваційні компоненти" (1990). Включає виснажливо високі стандарти, постійне самооцінювання та цензурування власної поведінки, а також мотив прагнення до досконалості, що варіює за інтенсивністю у різних людей. 2. Перфекціонізм, адресований іншим людям, – «переконання і очікування щодо здібностей інших» (1990). Цей вид перфекціонізму передбачає нереалістичні стандарти для значних людей з близького оточення, очікування людської досконалості та постійне оцінювання інших. Як вважають автори, він породжує часті звинувачення на адресу інших людей, дефіцит довіри та почуття ворожості до людей. 3. Перфекціонізм, адресований до світу загалом, – «переконаність у цьому, що у світі має бути точно, акуратно, правильно, причому всі людські та загальносвітові проблеми мають отримувати правильне і своєчасне рішення» (1990). 4. Соціально пропонований перфекціонізм «відбиває потреба відповідати стандартам і очікуванням інших» [39]. Цей параметр перфекціонізму відображає суб'єктивне переконання в тому, що інші люди нереалістичні у своїх очікуваннях, схильні дуже суворо оцінювати та чинити тиск на індивіда з метою змусити бути досконалим. У 1908 року Роберт Йеркс і Джон Додсон вивели закон, у якому говориться, що досягнення мети потрібен середній рівень мотивації. Перфекціонізм можна розділити на адаптивний (здоровий) та дезадаптивний (невротичний). За здорової форми перфекціоніст бачить різницю між ідеалом і реальністю. Він прагне досконалості наскільки він здатний. Не стрибає вище за голову. Умовно можна виділити 5 пунктів для досягнення мети: бажана мета (прагнення до досконалості або зміни світу), складність досягнення, ресурси, час і можливості. При невротичному перфекціонізмі людина ставить нереалістичні цілі, і може тверезо оцінити інші 5 пунктів.
    49m 22s
  • Міти про психотерапію

    14 SEP 2023 · У цьому ефірі ми з моїм колегою гештальт-терапевтом в процесі навчання Костянтином Заліським розібрали 5 головних міфів щодо психотерапії: 1. Психіатр, психолог, психотерапевт — це одне й теж саме. 2. Навіщо платити гроші, якщо можна за келихом вина на кухні безплатно все обговорити? 3. Психотерапевтом можна стати після 1-місячних курсів біля метро. 4. Психотерапевти в реальному житті ніколи не зриваються, вони самі спокійні та блаженні створення у світі. 5. "Хороші" та "погані" напрямки психотерапії.
    34m 4s
  • Шлях дорослішання хлопчика

    8 SEP 2023 · В цьому епізоді подкасту "Психотерапія з акцентом" ми разом з моїм колегою Тарасом Талімончуком спробували знайти відповіді на наступні питання: Що мають на увазі психологи, коли говорять про «внутрішню дитину» (читай «внутрішнього хлопчика)»? Як ми розуміємо дорослішання чоловіка? Яким тут боком психотерапія? І навіщо взагалі дорослішати чоловікам? (Наче і так гарні) Дорослішання — це десь внутрішній процес, який часто починається саме з внутрішнього хлопчика. Приєднуйтеся до нас і дізнайтеся, як чоловіки працюють над своєю внутрішньою дитиною, і чому це важливо в сучасному світі. Гість епізоду Тарас Талімончук — гештальт-терапевт, ведучий терапевтичних груп для чоловіків, маркетолог.
    1h 9m 43s
Всім привіт, мене звати Денис Соколовський, я гештальт-терапевт в процесі навчання.
Вітаю вас на своєму подкасті про світ психотерапії, де я проводжу розмови про ментальне здоров'я, психологічний розвиток і мистецтво психотерапії зі своїми колегами. Цей подкаст — ваша можливість дізнатися більше про різні підходи до психотерапії та почути від спеціалістів різних шкіл думок.

У світі психотерапії існує безмежна різноманітність підходів і шкіл думок. Це, подібно до мов, де кожна має свій власний акцент, створює різні шляхи сприйняття, розуміння і вираження психологічних проблем та їх вирішення.

Цей підкаст "Психотерапія з Акцентом" створений з ідеї, що, попри різність підходів, всі вони мають спільну мету — допомагати людям у збереженні та поліпшенні свого ментального здоров'я. Це подібно до того, як різні акценти можуть розфарбовувати мову, роблячи її більш виразною і відмінною, але вони все одно спільно сприймають світ слів.
Я запрошую своїх колег — психотерапевтів з різних шкіл і підходів — розповідати про свої досвіди, думки та методи. В нас є можливість послухати їхні акценти в мові психотерапії, щоб ви, дорогі слухачі, могли краще розуміти, як працюють різні терапевтичні школи та як вони можуть вибрати той, який найкраще відповідає саме вашим потребам.


Отже, підкаст "Психотерапія з Акцентом" — це місце, де ми вивчаємо психологічний "словник" разом з різними акцентами, де кожен гість додає свою нотку до загального образу.


Я вірю, що знання — це сила, і спільно ми можемо розширити наше розуміння самих себе та світу навколо нас. Сподіваюсь цей подкаст стане для вас джерелом натхнення, інсайтів та засобом підтримки на вашому шляху розвитку та духовного росту.
Contacts
Information

Looks like you don't have any active episode

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Current

Looks like you don't have any episodes in your queue

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Next Up

Episode Cover Episode Cover

It's so quiet here...

Time to discover new episodes!

Discover
Your Library
Search