Settings
Light Theme
Dark Theme

Перфекціонізм: від ідеалізації до недосконалості (частина 4)

Перфекціонізм: від ідеалізації до недосконалості (частина 4)
Oct 29, 2023 · 35m 46s
У цьому епізоді ми Вітою Ніколаєвою, моєю колегою, психологом та психотерапевтом, спробували обговорити можливості терапії перфекціонізму в кабінеті спеціаліста та в побутовому житті.

Перфекціонізм та депресія

У 1980-ті роки. Блатт, розробляючи типологію депресивних характерів, описав т.зв. інтроективну депресію, на яку характерний т.зв. самокритицизм – постійна критика на власну адресу, зосередженість на проблемах досягнення та перманентне почуття провини. Багато дослідників наголошують на схожості самокритицизму з перфекціонізмом.

Перфекціонізм та порушення харчової поведінки

Змінна «перфекціонізм» є важливою складовою когнітивних теорій, що пояснюють виникнення та хроніфікацію нервової анорексії та булімії. Було висунуто припущення про те, що перфекціонізм (у формі прагнення володіти ідеальною фігурою) і дихотомічне мислення (поляризоване судження про власне тіло – «потворно товстий – ідеально стрункий») можуть породжувати заклопотаність формою тіла і вагою, змушувати дівчат дотримуватися занадто жорстких запускати харчові зриви. Існує гіпотеза у тому, що дотримання дієті служить формою т. зв. позитивного перфекціонізму – дозволяє пацієнткам переживати емоцію успіху, відчуття власної сили та моральної переваги над іншими у життєвих обставинах, які сприймаються ними як недоступні контролю та загалом невдалі.

У деяких чоловіків спостерігається дисморфофобія (їм потрібне тіло як у Шварцнеггера, інші форми не прийнятні).
Information
Author Denis Sokołowski
Website -
Tags

Looks like you don't have any active episode

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Current

Looks like you don't have any episodes in your queue

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Next Up

Episode Cover Episode Cover

It's so quiet here...

Time to discover new episodes!

Discover
Your Library
Search