Settings
Light Theme
Dark Theme
Podcast Cover

Przełomowe idee

 • Jak mądrze się uczyć i rozwijać pasje? #4

  7 JUL 2023 · Masz talent! Okazuje się, że to spory skrót myślowy, który w świetle najnowszych badań jest już mało aktualny. Przedstawiamy inne drogi do sukcesu i wyjaśniamy jaką w tym rolę pełni magiczna substancja, mielina. Opowiadamy o uczeniu się nowych rzeczy na przykładzie naszej tenisowej pasji oraz o błędach, które warto popełniać. Do rozmowy zainspirowała nas książka Kod talentu, Daniela Coyl'a. Zapraszamy do posłuchania!
  54m 56s
 • To niesprawiedliwe! O tym dlaczego dotyka nas to uczucie i jak sobie z nim poradzić #3

  7 JUL 2023 · Poczucie niesprawiedliwości to emocja, która wyewoluowała wprost z jaskinii. Otrzymaliśmy ten atawizm po plemiennych przodkach, dla których utrata znaczenia w danej grupie najczęściej oznaczała banicję, a więc śmierć. Dlatego dziś jesteśmy silnie zmotywowani do tego by postrzegać samych siebie w dobrym świetle i zależy nam, aby tak patrzył na nas cały świat. Tymczasem poczucie niesprawiedliwości ogołaca nas z reputacji i często ciągnie poczucie naszej wartości w dół. Jest więc stratą, która czasem powoduje bunt i odpala ogień, dosłownie i w przenośni. Rezultatem tego jest wyższa skłonność np. do oszukiwania, kradzieży czy przemocy, a szerzej to powód protestów, rewolucji i wojen co skrzętnie wykorzystują np.politycy. Czy możemy więc jakoś zapanować nad tą emocją? Czy budowanie świadomych fundamentów pewności siebie może nam tu pomóc? Czy przypadkiem sami nie odbieramy innym znaczenia w codziennym życiu przez nasze zachowanie? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!
  47m 9s
 • O chęci posiadania. Dlaczego wciąż chcemy więcej? #2

  13 JUN 2023 · Czy doczekamy kiedyś czasów, w których konsumpcjonizm zacznie być passe? Deliberujemy o tym jak zostaliśmy wplątani w materialną zachłanność na przestrzeni wieków. Jak się z tego uwolnić, gdzie postawić granice? Inspiracją do nagrania odcinka były dla nas dwa tytuły: książka E.Fromma pt. Mieć czy być oraz Mniej znaczy lepiej J.Hickel'a. Zapisz się na na newsletter: http://przelomoweidee.pl/ - Otrzymasz listę książek, z których korzystamy w podcaście - Będziemy informować Cię o nowych odcinkach
  53m 25s
 • Ludzie. Czy to najlepszy kapitał? O naszych wioskach afiliacyjnych, które świadomie budujemy #1

  20 DEC 2022 · Czy to kim się otaczamy ma dla nas znaczenie? Na czym polega budowanie wiosek afiliacyjnych? Czy nasze relacje wspierają czy ciągną w dół? Wioska afiliacyjna to termin, który stworzyliśmy by opisać nasz krąg wzajemnych, personalnych wpływów. Mieszkańcami wiosek są ludzie, którymi otaczamy się na różnych płaszczyznach, o różnych talentach, doświadczeniach i wieku. Wioska dba o swoich mieszkańców, stawia na ich rozwój, dobre samopoczucie, wspiera, ale też wymaga i jest sprawiedliwa. Naszym zdaniem świadome budowanie relacji to pierwszy krok do lepszego życia. Opowiadamy o tym dlaczego w naszych wioskach dążymy do wzajemnej równowagi i przekonujemy, że to się wszystkim opłaca! Zapisz się na na newsletter: http://przelomoweidee.pl/ - Otrzymasz listę książek, z których korzystamy w każdym odcinku. Pokażemy Ci książki, które warto przeczytać i podpowiemy, co Ci dadzą - Będziemy informować Cię o nowych odcinkach
  1h 6m 6s

Deliberujemy tu o ideach, które wpłynęły na nas i zmieniły nasze postrzeganie świata. Dzielimy się wiedzą na podstawie przeczytanych książek oraz własnych doświadczeń. Prowadzimy swoje firmy i uczymy się skutecznego...

show more
Deliberujemy tu o ideach, które wpłynęły na nas i zmieniły nasze postrzeganie świata. Dzielimy się wiedzą na podstawie przeczytanych książek oraz własnych doświadczeń. Prowadzimy swoje firmy i uczymy się skutecznego zarządzania w zgodzie ze sobą.

Marzena Michalec, znana jako Kobieta w Biegu, inicjatorka największego w Polsce projektu biegowego promującego badania profilaktyczne - Biegu Kobiet Zawsze Pier(w)si. Autorka książki pt. Poradnik o Zdrowiu Kobiet oraz przewodników po górach z serii: Śladami Kobiety w Biegu. Weganka i miłośniczka przyrody ze sportowym zacięciem.

Mateusz Żłobiński, autor jednego z najpopularniejszych w Polsce blogów o diecie roślinnej – Salaterka.pl. Pasjonat tematu odzyskiwania zdrowia. Z wykształcenia informatyk, a z zamiłowania dietetyk. Współautor 4 książek dietetycznych: "Dieta odżywcza" oraz serii 3 książek "Jadłospisy odżywcze", które wydane w modelu self-publishing stały się 7-krotnymi bestsellerami.

Znajdziesz nas na:

https://kobietawbiegu.pl/
https://salaterka.pl/
show less
Contacts
Information

Looks like you don't have any active episode

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Current

Looks like you don't have any episodes in your queue

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Next Up

Episode Cover Episode Cover

It's so quiet here...

Time to discover new episodes!

Discover
Your Library
Search