Settings
Light Theme
Dark Theme
Podcast Cover

Praca w Chmurach... i nie tylko!

 • 04 | Nowoczesne hurtownie danych w chmurze / Piotr Kalinowski

  25 NOV 2022 · 🧑‍💻 Piotr Kalinowski - Cloud Data Engineer & Consultant w firmie Chmurowisko. Współpracował z największymi instytucjami finansowymi w Polsce, zajmując się architekturą i tworząc zaawansowane systemy przetwarzania danych. W swoim dorobku posiada wiele projektów z obszaru Fintech, Machine Learning czy AI z wykorzystaniem technologii tj. Amazon Web Services, Microsoft Azure, czy Alibaba Cloud. Trener Szkoły Chmury. Prywatnie bloger, tancerz i “głowa rodziny”. 💡 Big data, Machine Learning, Data Science, Data Warehouse... To nie tylko buzzwordy, ale rozwiązania przynoszące wymierne korzyści organizacjom. Z Piotrem, który ma na swoim koncie wiele projektów w tych technologiach próbowaliśmy nieco odczarować te pojęcia przytaczając doświadczenia mojego Gościa z pracy z nowoczesnymi hurtowniami danych. Materiały i linki: ▪️Zerknijcie na Instagram Piotrka -> https://www.instagram.com/piotrkalinowski_dev/ ▪️ Azure Synapse Analytics -> https://azure.microsoft.com/en-us/services/synapse-analytics/ ▪️ Redshift -> https://aws.amazon.com/redshift/ ▪️ ETL -> https://pl.wikipedia.org/wiki/ETL ▪️ ELT -> https://en.wikipedia.org/wiki/Extract,_load,_transform ▪️ Apache Spark -> https://spark.apache.org/ ▪️ Polecany kanał YouTube dot. Databricks -> https://www.youtube.com/c/AdvancingAnalytics ▪️ Polecany serwis Silicon Angle -> https://siliconangle.com ▪️ Mini kurs mailowy Piotra nt. Apache Spark -> https://piotrkalinowski.dev/spark/ Pozdrawiam, Krzysztof Kopieczek - znajdziesz mnie TT @kopieczek_dev oraz na LinkedIn Miłego słuchania!
  43m 16s
 • 03 | O pracy freelancera / Grzegorz Kotfis

  21 OCT 2022 · Grzegorz Kotfis - pasjonat programowania sprawnie poruszający się w ekosystemie .NET. Na przestrzeni wielu lat pracował przy projektach w takich dziedzinach jak: CCTV, ERP, MRP, WMS i Computer Aided Engineering. W polskim środowisku IT znany jako bloger, pregelent, podcaster oraz osoba, która jak trzeba skrzyknie społeczność programistyczną. Technicznie: .NET (C#), .NET Core, Web development, Angular 2+, Azure CI/CD, DevOps Culture W tym odcinku rozmawialiśmy o tym jakie korzyści i zagrożenia niesie za sobą praca freelancera. Jak wygląda codzienność w pracy na swoim i z jakimi wyzwaniami musi się mierzyć freelancer. Przeszliśmy również przez tematy związane z budowaniem własnej działalności i umiejętnościach jakie trzeba nabyć. Wspomnieliśmy również o różnego rodzaju narzędziach, które mogą pomóc w tej ekscytującej podróży. Materiały i linki: ▪️John Skeet (użytkownik z najwyższą reputacją na Stack Overflow) https://stackoverflow.blog/2018/01/15/thanks-million-jon-skeet/) ▪️Job board-y: fiverr (https://www.fiverr.com), upwork (https://www.upwork.com), toptal (https://www.toptal.com), X-Team (https://x-team.com/remote-programming-jobs/) ▪️Twitter Grzegorza: https://twitter.com/gkotfis ▪️ Podcast Dev Session: http://devsession.pl ▪️ Polecenia filmów: The Last Dance (https://www.netflix.com/title/80203144), Drive to Survive (https://www.netflix.com/title/80204890) Pozdrawiam, Krzysztof Kopieczek - znajdziesz mnie TT @kopieczek_dev oraz na LinkedIn Miłego słuchania!
  59m 36s
 • 02 | O Business Intelligence w Power BI / Krzysztof Warzecha

  16 SEP 2022 · Krzysztof Warzecha doświadczony BI Developer pracujący od paru lat w Chmurowisku. Doświadczenie w pracy z danymi zdobywał w projektach IoT dla polskich i zagranicznych firm produkcyjnych i przemysłowych. W drugim odcinku nowego sezonu rozmawialiśmy o tym jak wygląda praca BI developera oraz czym jest, a czym nie jest Business Intelligence. Opowiedzieliśmy nieco o możliwościach i pracy w Power Platform oraz o rozwiązaniu Power BI. Materiały do odcinka: ▪️ Raport: https://nofluffjobs.com/insights/raport-rynek-pracy-it-2021/ ▪️ Polecany odcinek nt. pracy Data Engineer: https://open.spotify.com/episode/67GYaIEebyxNHwWygzZYLE ▪️ Link do Power Platform: https://powerplatform.microsoft.com/pl-pl/ ▪️ Link do Power BI: https://powerbi.microsoft.com/pl-pl/ ▪️ Rekomendacja od Gościa: https://www.youtube.com/c/Bushcraftowy Miłego słuchania!
  47m 10s
 • 01 | O roli DevOps-a / Tomasz Cholewa

  9 AUG 2022 · Tomasz Cholewa znany w środowisku IT jako @cloudowski, twórca podcastu @Rozchmurzony. Autor dwóch ebooków oraz (co najważniejsze) specjalista i pasjonat obszaru DevOps. W pierwszym odcinku nowego sezonu rozmawialiśmy o roli DevOps-a w organizacji, która dla wielu (ba! nawet dla samych organizacji) pozostaje nadal zagadką. O tym jakie zadania, umiejętności i legendy dotyczą samych DevOpsów posłuchasz właśnie w tym odcinku. Materiały do odcinka: ▪️ Link do darmowego ebooka Tomka: https://cloudowski.com/chmurowisko-darmowy-k8s ▪️ Kanał cloudowski na YouTube: https://www.youtube.com/cloudowski ▪️ Raport o DevOps robiony przez DORA: https://www.devops-research.com/research.html https://www.hava.io/blog/cattle-vs-pets-devops-explained ▪️ Kurs K8s dla początkujących: https://blog.cloudowski.com/kubernetes-po-polsku/ ▪️ https://lubimyczytac.pl/ksiazka/116364/drive-kompletnie-nowe-spojrzenie-na-motywacje ▪️ https://marketplace.visualstudio.com/items?itemName=asciidoctor.asciidoctor-vscode Miłego słuchania!
  48m 31s

Cześć! Z tej strony Krzysiek Kopieczek 👨‍💻 Witam Cię w podcaście „Praca w Chmurach… i nie tylko”, czyli podcaście dla developerów, architektów i pasjonatów tematyki chmurowej. Spodziewaj się wielu merytorycznych...

show more
Cześć! Z tej strony Krzysiek Kopieczek 👨‍💻
Witam Cię w podcaście „Praca w Chmurach… i nie tylko”, czyli podcaście dla developerów, architektów i pasjonatów tematyki chmurowej.

Spodziewaj się wielu merytorycznych rozmów, ciekawych Gości i przede wszystkim... sporej dawki wiedzy na temat technologii ☁️

Masz do mnie pytania? Dołącz do mojej sieci Linkedin: @krzysztof-kopieczek


Zaczynamy! 🏁
show less
Contacts
Information

Looks like you don't have any active episode

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Current

Looks like you don't have any episodes in your queue

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Next Up

Episode Cover Episode Cover

It's so quiet here...

Time to discover new episodes!

Discover
Your Library
Search