Settings
Light Theme
Dark Theme
Podcast Cover

Poranna kawa z Prezesem

 • #71 - Za co kochamy Stranger Things

  17 SEP 2021 · No tak, lata 80-te wydają się fajne, dzieciaki tworzą zgraną ekipę - no ale co w tym tak naprawdę fajnego i jaki ma to związek z Supermanem? Blog: https://prezesolczyk.pl Linki wszelakie: https://linktr.ee/prezes.olczyk Instagram: https://www.instagram.com/prezes.olczyk/ Poprzednie odcinki znajdziesz poniżej (oraz na Apple Podcasts i Spotify): https://www.spreaker.com/show/poranna-kawa-z-prezesem Zapraszam do kontaktu: prezes.olczyk (na) posteo.eu oraz na LinkedIn: http://linkedin.com/in/lukaszolczyk/ A w razie wątpliwości, zrób 5 przysiadów!
  9m 1s
 • #70 - Polska Szkoła Zarządzania

  14 SEP 2021 · Rzecz o "polskiej szkole zarządzania" - folwarcznym podejściu do ludzi i organizacji. Skąd się wzięła, dlaczego komuna nie jest jedynym winowajcą, jakie podejścia są lepsze i co zrobić gdy nie da się nic zrobić. Oraz o tym, że firmy które w tym trwają zasługują na śmierć w duchu Ziemi Obiecanej ("gałganów diabli wezmą"). Wspomniany odcinek #32 o małpach i drabinie: https://www.spreaker.com/user/12333821/5-malp-i-ty Blog: https://prezesolczyk.pl Linki wszelakie: https://linktr.ee/prezes.olczyk Instagram: https://www.instagram.com/prezes.olczyk/ Poprzednie odcinki znajdziesz poniżej (oraz na Apple Podcasts i Spotify): https://www.spreaker.com/show/poranna-kawa-z-prezesem Zapraszam do kontaktu: prezes.olczyk (na) posteo.eu oraz na LinkedIn: http://linkedin.com/in/lukaszolczyk/ A w razie wątpliwości, zrób 5 przysiadów!
  16m 25s
 • #69 - Cyfrowy Minimalizm

  30 AUG 2021 · Coś w rodzaju recenzji książki "Cyfrowy Minimalizm" Cala Newporta. Dlaczego coś w rodzaju? Bo o ile szczerze i zapalczywie zachęcam do przeczytania jej, tym razem skupiłem się na konkretnych akcjach, które możesz podjąć by radykalnie podnieść jakość swojego życia. Linki wszelakie: https://linktr.ee/prezes.olczyk Mój Instagram: https://www.instagram.com/prezes.olczyk/ Kanał YT Dave'a (Bushradical): https://www.youtube.com/c/Bushradical Mudita, czyli nie-smartfon dla zen hipsterów: https://mudita.com Poprzednie odcinki znajdziesz poniżej (oraz na Apple Podcasts i Spotify): https://www.spreaker.com/show/poranna-kawa-z-prezesem Zapraszam do kontaktu: prezes.olczyk (na) posteo.eu oraz na LinkedIn: http://linkedin.com/in/lukaszolczyk/ A w razie wątpliwości, zrób 5 przysiadów!
  26m 9s
 • #68 - Jak oswoić poniedziałki

  28 APR 2021 · Dlaczego czujemy niechęć (delikatnie mówiąc) do poniedziałków i co można zrobić by z tym skończyć - bez zmieniania pracy ;-) Poprzednie odcinki znajdziesz poniżej (oraz na Apple Podcasts i Spotify): https://www.spreaker.com/show/poranna-kawa-z-prezesem Zapraszam do kontaktu: prezes.olczyk (na) posteo.eu oraz na LinkedIn: http://linkedin.com/in/lukaszolczyk/ A w razie wątpliwości, zrób 5 przysiadów!
  12m 46s
 • #67 - Jak zdobyć przewagę na rynku pracy, czyli "Praca głęboka"

  18 APR 2021 · Dziś o książce "Praca głęboka" Cala Newporta - czyli (mocno skrótowo) o podejściu, które pozwoli Ci zdobyć przewagę na rynku pracy. Od czego zacząć? Od odcięcia się od wszelkich rozpraszaczy, minimalizacji głupich i bezwartościowych zadań oraz - chyba najważniejsze - lektury tej właśnie książki. Poprzednie odcinki znajdziesz poniżej (oraz na Apple Podcasts i Spotify): https://www.spreaker.com/show/poranna-kawa-z-prezesem Zapraszam do kontaktu: prezes.olczyk (na) posteo.eu oraz na LinkedIn: http://linkedin.com/in/lukaszolczyk/ A w razie wątpliwości, zrób 5 przysiadów!
  11m 14s
 • #66 - 21 pomysłów na 2021

  12 JAN 2021 · 21 pomysłów na to, by ten rok był lepszy niż poprzedni. O czym w odcinku? 1. Przestań oglądać telewizję. Jakąkolwiek. 2. Niekomfortowo zimna woda pod prysznicem może uratować Ci życie (serio!). Oraz świat. 3. Nie używasz czegoś? Sprzedaj lub oddaj. 4. Kup dobry nóż lub scyzoryk. 5. Miej czołówkę i wiedz gdzie jest :-) 6. Siedzenie przed Netflixem to nie rozrywka. 7. Spędzaj czas samemu, bez bodźców od innych ludzi. 8. Nie korzystaj z mediów społecznościowych... 9. ... a przynajmniej nie w telefonie. 10. Spisuj wydatki. 11. Zrób coś fizycznego, choćby miało to być sklejanie modelu. 12. Dbaj o swoje rzeczy - moje auto jest prawie pełnoletnie, a nie boję się jechać nim gdziekolwiek za granicę. 13. Nawet spore codzienne zakupy można ogarnąć pieszo. 14. Rower jest najbardziej ekonomicznym energetycznie środkiem poruszania się. 15. Nie jedz szajsu. 16. Dbaj o siebie tak jak dbasz o samochód. 17. Zrób 5 przysiadów. 18. Nie da się przytyć jedząc warzywa. 19. 10000 kroków to nie tak wiele. 20. Nocne imprezy zwykle nie są tego warte. 21. Naucz się czegoś nowego. Poprzednie odcinki znajdziesz poniżej (oraz na Apple Podcasts i Spotify): https://www.spreaker.com/show/poranna-kawa-z-prezesem Zapraszam do kontaktu: prezes.olczyk (na) posteo.eu oraz na LinkedIn: http://linkedin.com/in/lukaszolczyk/ A w razie wątpliwości, zrób 5 przysiadów!
  14m 28s
 • #65 - Nie bądź niewolnikiem telefonu

  4 NOV 2020 · Jak przestać być niewolnikiem własnego smartfona? 1. Nie miej go zawsze przy sobie. 2. Wywal aplikacje społecznościowe. 3. Albo w ogóle #usuńkonto na wszelkich społecznościowych badziewiach (polecam odcinek: Kasyno próżności). 4. Domyślnie wyłączaj powiadomienia, dopóki nie wiesz jak konkretnie przynoszą one Ci korzyść. 5. Mniej aplikacji to więcej spokoju - pierwszy smartfon (którego ktokolwiek chciał kupić) był połączeniem iPoda, telefonu, (powolnej) przeglądarki i map - może by do tego wrócić? 6. (Miejsce na Twój pomysł - NAPISZ!) Poprzednie odcinki znajdziesz poniżej (oraz na Apple Podcasts i Spotify): https://www.spreaker.com/show/poranna-kawa-z-prezesem Zapraszam do kontaktu: prezes.olczyk (na) posteo.eu oraz na LinkedIn: http://linkedin.com/in/lukaszolczyk/
  15m 57s
 • #64 - Waga, zarobki i propaganda

  3 NOV 2020 · O tym jak bardzo bezwartościowe są pojedyncze dane bez kontekstu - i w jaki konkretny sposób okłamią nas media publiczne jeszcze w tym tygodniu.
  15m 9s
 • #63 - Motywacja Cię zawiedzie

  2 NOV 2020 · Dlaczego motywacja z pewnością Cię zawiedzie - i co możesz z tym zrobić (biedakołczingowa podpowiedź: traktuj swoje przedsięwzięcie jak pracę). Poprzednie odcinki znajdziesz poniżej (oraz na Apple Podcasts i Spotify): https://www.spreaker.com/show/poranna-kawa-z-prezesem Zapraszam do kontaktu: prezes.olczyk (na) posteo.eu oraz na LinkedIn: http://linkedin.com/in/lukaszolczyk/
  11m
 • #62 - Movember i NaNoWriMo

  30 OCT 2020 · O wspaniałych nowych świeckich tradycjach prosto ze zgniłego Zachodu.
  13m 3s
Codzienna dawka dzielenia się przemyśleniami, doświadczeniem i spostrzeżeniami z różnych dziedzin życia w wykonaniu Prezesa Olczyka.
Contacts
Information

Looks like you don't have any active episode

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Current

Looks like you don't have any episodes in your queue

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Next Up

Episode Cover Episode Cover

It's so quiet here...

Time to discover new episodes!

Discover
Your Library
Search