Paliwo z Roślin - Cover Image
Nazywam się Sylwia Maksym, jestem dietetyczką sportową i kliniczną. Uczę sportowców i osoby aktywne czerpać efektywnie paliwo z roślin i dbać o regenerację w kuchni. Pokazuję jak jeść zdrowo i wybierać proste, smaczne rozwiązania, bez wprowadzania restrykcji czy zakazów. We współpracy z zawodniczkami i zawodnikami, jako nadrzędny cel stawiam regenerację przez dobre żywienie, które pomaga w osiągnięciu sportowych założeń.

Od 2020 roku pełnię funkcję dietetyczki sportowej reprezentacji Polski kobiet w piłce nożnej. Od 2016 roku współpracuję indywidualnie z zawodniczkami i zawodnikami sportów wytrzymałościowych - głównie kolarstwa górskiego i szosowego, biegów ultra i triathlonu. Sama również jestem sportowczynią. Startuję w amatorskich wyścigach MTB i co roku podwyższam swoją sportową poprzeczkę. W lipcu 2022 roku ukończyłam siedmiodniowy wyścig Bike TransAlp.

Prywatnie jestem miłośniczką drożdżówek z makiem i fig. Pałam wielką miłością do mojego roweru i kulinarnych eksperymentów. Uwielbiam dobrą kawę i kulturę hiszpańską.

Dlaczego Paliwo z Roślin? 🥑🫑🥝🥭🫐
Paliwo to niezbędna energia do działa, nie tylko w sporcie.
Rośliny, czyli warzywa, owoce, zboża i strączki, to szeroka grupa węglowodanów, które stanowią główne źródło energii dla osób aktywnych. Bez nich daleko nie dobiegniesz, ani nie zajedziesz 💚

W podcaście Paliwo z Roślin znajdziesz rady dotyczące aktywności fizycznej o charakterze wytrzymałościowym, zdrowej diety, suplementacji, a także troski o środowisko i planetę. Do podcastu zapraszam również gości. Są nimi osoby pracujące w sporcie i dla sportu. Specjaliści branży medycznej i paramedycznej. Twórcy produktów roślinnych, którzy wspierają ideę zero waste i komfort życiowy, polegający na trosce o samego siebie i zdrowie głowy.

Z uśmiechem zapraszam Cię do wspólnego tankowania Paliwa z Roślin.

Torzę również podcast Kobieta w Sporcie. To podcast o kobietach i dla kobiet. Znajdziesz w nim rozmowy o kobiecym sporcie, inspirujące historie zawodniczek, a także kobiet, które stawiają czoła stereotypom i pokazują, że sport nie dzieli się na damski i męski. Sport to zawodów i pasja, która nie powinnam dzielić, a łączyć. Właśnie to staram się uzyskać moją twórczością. Dołącz do mnie.
Nazywam się Sylwia Maksym, jestem dietetyczką sportową i kliniczną. Uczę sportowców i osoby aktywne czerpać efektywnie paliwo z roślin i dbać o regenerację w kuchni. Pokazuję jak jeść zdrowo i wybierać proste, smaczne rozwiązania, bez wprowadzania restrykcji czy zakazów. We współpracy z zawodniczkami i zawodnikami, jako nadrzędny cel stawiam regenerację przez dobre żywienie, które pomaga w osiągnięciu sportowych założeń. Od 2020 roku pełnię funkcję dietetyczki sportowej reprezentacji Polski kobiet w piłce nożnej. Od 2016 roku współpracuję indywidualnie z zawodniczkami i zawodnikami sportów wytrzymałościowych - głównie kolarstwa górskiego i szosowego, biegów ultra i triathlonu. Sama również jestem sportowczynią. Startuję w amatorskich wyścigach MTB i co roku podwyższam swoją sportową poprzeczkę. W lipcu 2022 roku ukończyłam siedmiodniowy wyścig Bike TransAlp. Prywatnie jestem miłośniczką drożdżówek z makiem i fig. Pałam wielką miłością do mojego roweru i kulinarnych eksperymentów. Uwielbiam dobrą kawę i kulturę hiszpańską. Dlaczego Paliwo z Roślin? 🥑🫑🥝🥭🫐 Paliwo to niezbędna energia do działa, nie tylko w sporcie. Rośliny, czyli warzywa, owoce, zboża i strączki, to szeroka grupa węglowodanów, które stanowią główne źródło energii dla osób aktywnych. Bez nich daleko nie dobiegniesz, ani nie zajedziesz 💚 W podcaście Paliwo z Roślin znajdziesz rady dotyczące aktywności fizycznej o charakterze wytrzymałościowym, zdrowej diety, suplementacji, a także troski o środowisko i planetę. Do podcastu zapraszam również gości. Są nimi osoby pracujące w sporcie i dla sportu. Specjaliści branży medycznej i paramedycznej. Twórcy produktów roślinnych, którzy wspierają ideę zero waste i komfort życiowy, polegający na trosce o samego siebie i zdrowie głowy. Z uśmiechem zapraszam Cię do wspólnego tankowania Paliwa z Roślin. Torzę również podcast Kobieta w Sporcie. To podcast o kobietach i dla kobiet. Znajdziesz w nim rozmowy o kobiecym sporcie, inspirujące historie zawodniczek, a także kobiet, które stawiają czoła stereotypom i pokazują, że sport nie dzieli się na damski i męski. Sport to zawodów i pasja, która nie powinnam dzielić, a łączyć. Właśnie to staram się uzyskać moją twórczością. Dołącz do mnie. read more read less
 • #119 Po co trenujesz i dbasz o zdrowie?
  14 Apr, 2024 - 39:28
 • #118 SERio?! Ten ser jest z łubinu? - Monika Gaszyńska SERio
  31 Mar, 2024 - 52:35
 • #117 Żywienie Kobiet w Sporcie
  13 Mar, 2024 - 50:12
 • #116 Dlaczego warto pić kawę? - Marcin Osowski
  17 Feb, 2024 - 69:47
 • #115 Dlaczego warto być EKO?! - Daria Rogowska Ekocentryczka
  4 Feb, 2024 - 41:38
 • #114 Jak ze smakiem okiełznać strączki i uratować planetę?
  21 Jan, 2024 - 62:50
 • #113 Veganuary na Paliwie z Roślin
  7 Jan, 2024 - 33:25
 • #112 Jak zorganizować Roślinne Święta, bez przejadania się i marnowania żywności?
  10 Dec, 2023 - 29:51
 • #111 Jak komponować dietę jesienną, by wykorzystać wszystkie dary natury?
  26 Nov, 2023 - 31:37
 • #110 Jak usprawnić regenerację? Dieta i suplementacja
  12 Nov, 2023 - 44:52
 • There are no episodes.
Loading