Settings
Light Theme
Dark Theme
Podcast Cover

Okiem prawnika kreatywnych - Arkadiusz Szczudło

 • ECOM 13: Jak sprzedać markę odzieżową z sukcesem? | Ola Hanuszewicz ex Nalu Bodywear

  14 JUN 2024 · "Pomagam odnaleźć spokój w chaosie branży fashion i uporządkować biznes tak aby Cię wzmacniał, a nie drenował" - tak mówi o sobie Ola Hanuszewicz, nowa gościni mojego podcastu.  Ola była właścicielką marki odzieżowej Nalu Bodywear, która szczerze opowiedziała o tym, jak wyglądał proces sprzedaży jej marki oraz, jakie były tego powody. Szczera i otwarta rozmowa - Dzięki Olu za podzielenie się tym z nami wszystkimi!  Porozmawialiśmy między innymi o tym: - Jak wyróżnić się na rynku? - Jak wykryć wypalenie zawodowe? - Czym jest work life balance? - Jak przygotować się do sprzedaży swojej marki, czy sklepu? - O czym informować potencjalnych kupujących na etapie zbierania zainteresowanych? - Komu warto sprzedać swoją markę?  - Jakie problemy dzisiaj na rynku rozwiązujesz?  Oraz wiele więcej! :) Zachęcam do odsłuchania! Linki do Oli: - https://www.instagram.com/ola.hanuszewicz - https://www.olahanuszewicz.pl/ Przeczytaj także: https://creativa.legal/jak-bezpiecznie-kupic-sprzedac-sklep-internetowy-oraz-marke/ BONUS 💡 Checklista! https://creativa.legal/checklista-sprzedaz-lub-kupno-sklepu-internetowego-i-marki/ 1️⃣ Zobacz w jaki sposób jestem w stanie Ci pomóc. Stoisz przed problemem lub wyzwaniem? Szukasz najlepszego rozwiązania dla siebie, który opisałem w tym nagraniu? Umów się na 15 minutową bezpłatną konsultację z ekspertem: https://creativa.legal/czym-sie-zajmujemy/e-commerce/ 2️⃣ Potrzebujesz pomocy w temacie podcastu albo chcesz, żebym poruszył w kolejnym nagraniu konkretny temat? Napisz bezpośrednio na mojego maila 📩 https://creativa.legal 👉 Dodaj mnie na Linkedin! https://www.linkedin.com/in/arkadiuszszczudlo/ Dzięki za uwagę!
  Played 1h 16m 42s
 • ECOM 12: Umowa sprzedaży sklepu internetowego - Poradnik od prawnika

  31 MAY 2024 · Na pierwszy rzut oka mogłoby wydawać się, że sprzedaż sklepu internetowego to transakcja jak każda inna. Wystarczy ustalić cenę, podpisać umowę, przekazać dostępy do e-sklepu i gotowe. To jednak tylko pozory! Sprzedaż e-biznesu to kompleksowy proces, który wymaga przygotowania naprawdę dobrej umowy. W dzisiejszym odcinku podpowiem Ci, jak to zrobić. Odsłuchaj także dodatkowy odcinek o nazwie ECOM 7: Jak bezpiecznie kupić sklep internetowy. Przeczytaj także: https://creativa.legal/jak-bezpiecznie-kupic-sprzedac-sklep-internetowy-oraz-marke/ BONUS 💡 Checklista! https://creativa.legal/checklista-sprzedaz-lub-kupno-sklepu-internetowego-i-marki/ 1️⃣ Zobacz w jaki sposób jestem w stanie Ci pomóc. Stoisz przed problemem lub wyzwaniem? Szukasz najlepszego rozwiązania dla siebie, który opisałem w tym nagraniu? Umów się na 15 minutową bezpłatną konsultację z ekspertem: https://creativa.legal/czym-sie-zajmujemy/e-commerce/ 2️⃣ Potrzebujesz pomocy w temacie podcastu albo chcesz, żebym poruszył w kolejnym nagraniu konkretny temat? Napisz bezpośrednio na mojego maila 📩 https://creativa.legal 👉 Dodaj mnie na Linkedin! https://www.linkedin.com/in/arkadiuszszczudlo/ Dzięki za uwagę!
  Played 17m 17s
 • Jak chronić swoją markę i logo?

  17 MAY 2024 · Chcesz chronić swoją markę, ale zastanawiasz się co zapewni Ci największą ochronę? Może masz już swój logotyp lub nazwę firmy, ale nie jesteś pewien/pewna, jak złożyć wniosek o rejestrację znaku towarowego? Widzisz wiele sprzecznych informacji w Internecie na temat znaków towarowych, ale nie wiesz komu wierzyć? W dzisiejszym odcinku dowiesz się, co jest potrzebne do rejestracji znaku towarowego i jak to zrobić! A dodatkowo przeczytaj nasz artykuł, Jak uzyskać dofinansowanie na rejestrację znaku towarowego: https://creativa.legal/dofinansowanie-na-rejestracje-znaku-towarowego/ 1️⃣ Zobacz w jaki sposób jestem w stanie Ci pomóc. Stoisz przed problemem lub wyzwaniem? Szukasz najlepszego rozwiązania dla siebie, który opisałem w tym nagraniu? Umów się na 15 minutową bezpłatną konsultację z ekspertem: https://creativa.legal/czym-sie-zajmujemy/ 2️⃣ Potrzebujesz pomocy w temacie podcastu albo chcesz, żebym poruszył w kolejnym nagraniu konkretny temat? Napisz bezpośrednio na mojego maila 📩 https://creativa.legal 👉 Dodaj mnie na Linkedin! https://www.linkedin.com/in/arkadiuszszczudlo/ Dzięki za uwagę!
  Played 25m
 • TECH 30: Jak wdrożyć AI ACT w swojej firmie? | Paula Skrzypecka

  3 MAY 2024 · W najnowszym nagraniu rozmawiam z Paulą Skrzypecką, ekspertką o SaaSów i AI między innymi w tematach: - O czym jest AI ACT? - Jak to będzie wyglądać w Polsce? - Kto będzie nadzorował stosowanie go? - Kogo obowiązuje AI ACT? Kto musi się dostosować? - Czy można szkolić AI cudzymi utworami? Kiedy można to zrobić? - Jak wygląda wdrożenie AI ACT w praktyce? - O co chodzi z ISO 27001, 9001, 42001, 23894, 22989? - Jakie ISO mogę wdrożyć, aby być zgodnym z AI ACT? - Czy "emotion recognition" jest zablokowane przez AI ACT? - Jakie są wymagania dla systemów "high-risk"? - oraz wiele więcej!  Przeczytaj także artykuły: - https://creativa.legal/jak-korzystac-ze-sztucznej-inteligencji-ai/ - https://creativa.legal/jak-wdrozyc-ai-w-swojej-aplikacji-zgodnie-z-prawem-poradnik-od-prawnika/ oraz odbierz nagranie webinaru w temacie AI: https://creativa.legal/webinar-korzystanie-z-ai/ 🎁 Sprawdź nasz sklep z gotowymi dokumentami dla sklepów internetowych i aplikacji, platform internetowych - https://creativa.legal/sklep/ 1️⃣ Zobacz w jaki sposób jestem w stanie Ci pomóc. Stoisz przed problemem lub wyzwaniem? Szukasz najlepszego rozwiązania dla siebie, który opisałem w tym nagraniu? Umów się na 15 minutową bezpłatną konsultację z ekspertem: https://creativa.legal/czym-sie-zajmujemy/firmy-technologiczne/ 3️⃣ Potrzebujesz pomocy w temacie podcastu albo chcesz, żebym poruszył w kolejnym nagraniu konkretny temat? Napisz bezpośrednio na mojego maila 📩 https://creativa.legal 👉 Dodaj mnie na Linkedin! https://www.linkedin.com/in/arkadiuszszczudlo/ Dzięki za uwagę!
  Played 1h 12m 36s
 • TECH 29: Jak wdrożyć prawnie aplikację SaaS w 2024 roku?

  22 APR 2024 · Od 2015 r. wartość rynku rozwiązań SaaS wzrosła z 31,4 mld dolarów do około 1617,1 mld dolarów w 2022 r. To oznacza ponad 5-krotny wzrost w ciągu zaledwie siedmiu lat*. SaaS, czyli oprogramowanie jako usługa to rozwiązanie, którego popularność stale rośnie – zarówno wśród firm, jak i ich klientów. Trudno się dziwić. Aplikacja SaaS jest w pełni dostępna z każdej lokalizacji z dostępem do internetu, aktualizacje są dostępne od ręki, a użytkownicy płacą tylko za wykorzystane usługi i zasoby, a dla programisty może stanowić źródło regularnego zysku. Dostępne przez internet rozwiązania SaaS są teraz poszukiwane przez użytkowników częściej niż kiedykolwiek wcześniej. Zwłaszcza biorąc pod uwagę rosnący trend pracy zdalnej. 🎁 POBIERZ BEZPŁATNY BONUS - e-book o budowaniu i wdrażaniu aplikacji SaaS krok po kroku: https://creativa.legal/e-booki/aplikacje-saas/ 1️⃣ Bezpłatny webinar, 3 kroki do startu własnej aplikacji SaaS: https://creativa.legal/webinar-saas/ 2️⃣ Zobacz w jaki sposób jestem w stanie Ci pomóc. Stoisz przed problemem lub wyzwaniem? Szukasz najlepszego rozwiązania dla siebie, który opisałem w tym nagraniu? Umów się na 15 minutową bezpłatną konsultację z ekspertem: https://creativa.legal/bezplatna-konsultacja/ 3️⃣ Potrzebujesz pomocy w temacie podcastu albo chcesz, żebym poruszył w kolejnym nagraniu konkretny temat? Napisz bezpośrednio na mojego maila 📩 a.szczudlo@creativa.legal 👉 Dodaj mnie na Linkedin! https://www.linkedin.com/in/arkadiuszszczudlo/ Dzięki za uwagę!
  Played 54m 3s
 • TECH 28: Jak skalować i wyprowadzić SaaS i aplikacje na rynek zagraniczny?

  5 APR 2024 · W dzisiejszym globalnym środowisku biznesowym rozwijanie się za granicą stało się nieuniknioną częścią strategii rozwoju wielu firm, w tym tych działających w branży oprogramowania jako usługi (SaaS) oraz aplikacji mobilnych. Jednakże, ekspansja zagraniczna wiąże się z wieloma wyzwaniami, w szczególności z perspektywy prawnej. W tym podkaście omówię kluczowe kwestie, o których musisz pamiętać myśląc o tym, aby wyprowadzić swój biznes na rynki międzynarodowe. Oczywiście z perspektywy mojej, prawnika. Warto przeczytać: - https://creativa.legal/jak-skalowac-biznes-na-rynek-zagraniczny/ - https://creativa.legal/jak-napisac-regulamin-saas/ - https://creativa.legal/jak-wdrozyc-rodo-dla-aplikacji-saas/ - https://creativa.legal/jak-napisac-regulamin-aplikacji-mobilnej/ 🎁 Sprawdź nasz sklep z gotowymi dokumentami dla sklepów internetowych i aplikacji SaaS, platform internetowych - https://creativa.legal/sklep/ 1️⃣ Zobacz w jaki sposób jestem w stanie Ci pomóc. Stoisz przed problemem lub wyzwaniem? Szukasz najlepszego rozwiązania dla siebie, który opisałem w tym nagraniu? Umów się na 15 minutową bezpłatną konsultację z ekspertem: https://creativa.legal/czym-sie-zajmujemy/firmy-technologiczne/ 3️⃣ Potrzebujesz pomocy w temacie podcastu albo chcesz, żebym poruszył w kolejnym nagraniu konkretny temat? Napisz bezpośrednio na mojego maila 📩 https://creativa.legal 👉 Dodaj mnie na Linkedin! https://www.linkedin.com/in/arkadiuszszczudlo/ Dzięki za uwagę!
  Played 15m 26s
 • TECH 27: Jak wygląda droga do rozwiązania wyzwań na rynku HR TECH? | Maciej Michalewski

  22 MAR 2024 · Zapraszam serdecznie na rozmowę z Maciejem Michalewskim, właścicielem platformy ElementApp.ai, systemu ATS pomagającego w rekrutacji i codziennej pracy! Rozmawiałem z Maćkiem o tym: ✅ Dlaczego poszedł w rekrutacje i technologię wokół tego, ✅ Jak wygląda jest historia poszukiwania bolączki, którą dzisiaj rozwiązuje, ✅ Czym zajmuje się w swojej firmie, ✅ Jak wygląda delegowanie zadań i jakie ma podejście do tego, ✅ Jaki ma mindset i jak podchodzi mentalnie do swojej pracy, ✅ Gdzie szuka wsparcia w swoim codziennym życiu prywatnym i biznesowym,  ✅ Oraz wiele więcej! Zdecydowanie to rozmowa z doświadczoną osobą, która zrobiła pivot w życiu biznesowym nie jeden raz! Szukasz inspiracji? Odsłuchaj całego nagrania! Namiary na Maćka:  - https://elementapp.ai/ - https://www.linkedin.com/in/maciejmichalewski/  Ważne linki:  - https://creativa.legal/e-booki/aplikacje-saas/ - https://creativa.legal/jak-zbudowac-i-wdrozyc-aplikacje-saas-zgodnie-z-prawem/ - https://creativa.legal/jak-zrobic-mvp-i-poc-zgodnie-z-prawem/ 🔥 Zobacz w jaki sposób jestem w stanie Ci pomóc. Stoisz przed problemem lub wyzwaniem? Umów się na 15 minutową bezpłatną konsultację z prawnikiem: https://creativa.legal/czym-sie-zajmujemy/firmy-technologiczne/ 🔥 Potrzebujesz pomocy w temacie podcastu albo chcesz, żebym poruszył w kolejnym nagraniu konkretny temat? Napisz bezpośrednio na mojego maila 📩 a.szczudlo@creativa.legal 👉 Dodaj mnie na Linkedin! https://www.linkedin.com/in/arkadiuszszczudlo/
  Played 1h 1m 25s
 • DSA, czyli Akt o Usługach Cyfrowych - najważniejsze informacje | Paula Skrzypecka

  5 MAR 2024 · DSA to skrót, który w ostatnim czasie atakuje nas z każdej strony. Dlatego ten podcast przybliży Ci, czym jest DSA, czyli unijny akt o usługach cyfrowych, kogo dotyczy i co z niego dla Ciebie wynika, jeżeli prowadzisz np. sklep internetowy, marketplace, czy aplikację SaaS. Zrozumienie tych aspektów jest kluczowe, abyś wiedział/a czy i w jakim zakresie powinieneś/powinnaś dostosować swoją działalność do nowych przepisów, które weszły w życie 17 lutego 2024 r.  1️⃣ Polecane linki: - https://www.linkedin.com/in/pawe%C5%82-harasimowicz-04b717a1/ - https://creativa.legal/dsa-sklep-internetowy/ - https://creativa.legal/dsa-marketplace - https://creativa.legal/dsa-obowiazki-aplikacji-saas 2️⃣ Zobacz w jaki sposób jestem w stanie Ci pomóc. Stoisz przed problemem lub wyzwaniem? Szukasz najlepszego rozwiązania dla siebie, który opisałem w tym nagraniu? Umów się na 15 minutową bezpłatną konsultację z ekspertem: https://creativa.legal/czym-sie-zajmujemy/e-commerce/ 3️⃣ Potrzebujesz pomocy w temacie podcastu albo chcesz, żebym poruszył w kolejnym nagraniu konkretny temat? Napisz bezpośrednio na mojego maila 📩 a.szczudlo@creativa.legal 👉 Dodaj mnie na Linkedin! https://www.linkedin.com/in/arkadiuszszczudlo/
  Played 1h 22m 49s
 • Jak wygląda współpraca z nami? Transparentnie o kancelarii Creativa Legal

  23 FEB 2024 · Jak wygląda współpraca z kancelarią Creativa Legal? - Jak wygląda współpraca z kancelarią skoncentrowaną na potrzebach biznesu a nie tylko konsekwencjami? - Jakie są opcje w zakresie wsparcia prawnego? - Jak wygląda współpraca z prawnikami Creativa Legal? - Jak dobieramy opiekunów Klienta i dbamy o jakość obsługi? Tego wszystkiego dowiesz się właśnie z tego odcinka podcastu. Nie będziemy udawać – to przecież nasza strona i nasze usługi, więc istnieje możliwość, że nie będziemy całkowicie neutralni w tej kwestii :) Chcesz porozmawiać z nami i zobaczyć, jak wygląda opisywany proces w praktyce? :) Uzupełnij nasz prosty formularz kontaktowy i porozmawiajmy! https://creativa.legal/kontakt/ Przeczytaj także artykuł: https://creativa.legal/jak-wyglada-wspolpraca-z-creativa-legal/
  Played 17m 34s
 • Jak uzyskać 1000 euro na rejestrację znaku towarowego?

  9 FEB 2024 · Chcesz zarejestrować znak towarowy? Chcesz uzyskać dofinansowanie na rejestrację znaku towarowego? Chcesz wiedzieć, jak uzyskać zwrot aż do 1000 euro za rejestrację znaków? Chcesz oszędzić kasę i czas na rejestracji znaku? Ten odcinek jest zdecydowanie dla Ciebie! A dodatkowo przeczytaj nasz artykuł, Jak uzyskać dofinansowanie na rejestrację znaku towarowego: https://creativa.legal/dofinansowanie-na-rejestracje-znaku-towarowego/ 1️⃣ Zobacz w jaki sposób jestem w stanie Ci pomóc. Stoisz przed problemem lub wyzwaniem? Szukasz najlepszego rozwiązania dla siebie, który opisałem w tym nagraniu? Umów się na 15 minutową bezpłatną konsultację z ekspertem: https://creativa.legal/czym-sie-zajmujemy/ 3️⃣ Potrzebujesz pomocy w temacie podcastu albo chcesz, żebym poruszył w kolejnym nagraniu konkretny temat? Napisz bezpośrednio na mojego maila 📩 https://creativa.legal 👉 Dodaj mnie na Linkedin! https://www.linkedin.com/in/arkadiuszszczudlo/ Dzięki za uwagę!
  Played 14m 27s

Na liście TOP 50 polskich podcastów wg. Marketer+. Cześć, nazywam się Arkadiusz Szczudło i w moim autorskim podkaście poruszam tematy związane z prawem - szczególnie prawo dla branży technologicznej, IT,...

show more
Na liście TOP 50 polskich podcastów wg. Marketer+.

Cześć, nazywam się Arkadiusz Szczudło i w moim autorskim podkaście poruszam tematy związane z prawem - szczególnie prawo dla branży technologicznej, IT, e-commerce i agencji marketingowych.

Poruszam zagadnienia związane z wyzwaniami przed jakimi stoją kreatywne biznesy.

A po prawniczemu? m.in. regulamin SaaS, regulaminy sklepów internetowych, umowy, prawa autorskie, znaki towarowe, nieuczciwa konkurencja, ochrona danych osobowych i RODO, czy prawo nowych technologii.

Większość nagrań znajdziesz także na moim kanale na YT w formie podcastu lub wideo.

Chcesz, żebym poruszył ważny dla Ciebie temat? – Napisz do mnie: a.szczudlo@creativa.legal
show less
Contacts
Information

Looks like you don't have any active episode

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Current

Podcast Cover

Looks like you don't have any episodes in your queue

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Next Up

Episode Cover Episode Cover

It's so quiet here...

Time to discover new episodes!

Discover
Your Library
Search