Settings
Light Theme
Dark Theme
Podcast Cover

Napędzani Marzeniami

 • Szymon Makuch - Biegi ultra w słusznej sprawie

  27 MAY 2024 · Zapraszam Cię dziś na spotkanie z Szymonem Makuchem, biegaczem ultra, który łączy projekty biegowe z dobroczynnością. O bieganiu wcale nie będzie tak dużo, bo wymyśliłam sobie, że przede wszystkim, chcę porozmawiać z Szymonem o jego drodze życiowej i o tym, co daje mu bieganie. Na liście przed sobą mam aż 27 różnych pytań i to jest dla mnie bardzo ciekawe, co moi goście odpowiedzą na te pytania i które z nich faktycznie zadam, których nie i jakie inne pytania przyjdą do mnie w trakcie rozmowy.  Sprawdźmy razem, w którą stronę to pójdzie.  W tym odcinku rozmawiamy o tym: - Skąd w Szymonie wzięła się pasja do biegania? - Kiedy, jak i dlaczego połączył ją z pomaganiem chorym dzieciom? - Jak biegowe projekty zmieniły Szymona? - Dlaczego woli biegać w pojedynkę - Skąd bierze siłę na te wyzwania ponad ludzkie siły? - Jakie kolejne marzenia i plany są przed Szymonem?  Dzisiejsze podsumowanie mojego gościa było chyba skierowane specjalnie do mnie. Wy tego nie widzicie, ale ja naprawdę mam nieustająco problem z rozpoczynaniem rozmów. Ten pierwszy krok, te przywitanie gościa, pierwsze pytanie - zawsze jest dla mnie trudne. Biorę do siebie to, co powiedział Szymon - że jak chcę coś zrobić, to po prostu trzeba zacząć i postawić ten pierwszy krok, a dalej będzie z górki. Daj znać co Ty sobie bierzesz  z naszej rozmowy! Czekam na Twój feedback! 
  49m
 • Krzysztof Kawałowski - prawnik, malarz, artysta |NM 101

  7 MAY 2024 · Zapraszam Cię dziś na spotkanie z Krzysztofem "Kawasem" Kawałowskim. Artystą, malarzem, prawnikiem, psychologiem, muzykiem, pielęgniarzem, piłkarzem, człowiekiem wielu talentów. Sam o sobie mówi, że jest człowiekiem Renesansu. Jak to możliwe, żeby w jednym życiu, i to wcale JESZCZE nie stuletnim zmieścić tak dużo aktywności? Posłuchaj! W tym odcinku rozmawiamy o tym: Jak to się stało, że prawnik został artystą? Czy malarstwo to pasja Krzysztofa z dzieciństwa, a może pojawiła się dużo później? Kiedy i w jaki sposób wyszedł do świata ze swoją sztuką?  Czego się bał?  Kto jest jego inspiracją i jakie obrazy tworzy?  Jakie jest jest największe malarskie marzenie?  Krzysztof bardzo dużo mówił o tym, że po prostu trzeba działać. Trzeba robić, aby iść do przodu. Ja się pod tym w pełni podpisuję, przy czym, powiem Wam, że jestem w tym na prawdę niezła. Słyszę od ludzi wokół mnie, z resztą sama też tak o sobie myślę, że moją tajną siłą jest sprawczość. Za to co sprawia mi trudność - to wybór pomysłów do realizacji, bo tych pomysłów mam całkiem dużo i chciałąbym zrealizować je wszystkie. A to nie jest możliwe. Więc właśnie selekcja i priorytetyzacja - wybór tej jednej najważniejszej rzeczy. Dla mnie to jest najważniejsze i nad tym będę pracować w tym roku. A co Tobie zapadło w pamięci? Daj znać!
  47m 42s
 • Podcastowa zamiana miejsc - Joanna Zubik-Borucka | NM 100

  16 APR 2024 · Cześć! Dziś zamiana miejsc! Jestem Aga i towarzyszę Asi w produkcji i promocji podcastu Napędzani Marzeniami od dobrych 3,5 roku. Dziś nagrywamy 100 odcinek, a z tej okazji mała niespodzianka. Dla Was i dla Asi. Asię Borucką znacie jako prowadzącą, ale dziś zasiądzie po drugiej stronie kanapy. Dziś wypytam o jej plany, marzenia i cele, powspominamy trochę gości, a na koniec zrobię Asi mały quiz. Nie zabraknie też wpadek.  - Skąd wziął się pomysł na podcast - Jak Asia wyobrażała sobie 100 odcinek podcastu - Jak łączy firmę, podcast, pasje i rodzinę - Jak wyglądały pierwsze odcinki - Które odcinki były największym wyzwaniem - Czy utrzymujesz kontakt z gośćmi - Jak Asię napędzają marzenia? Asia, dzięki za rozmowę! I choć towarzyszę Ci prawie od początku nagrywek, to dziś pierwszy raz usiadłam na tej kanapie przed kamerą. Teraz już wiem jaki to stres i obiecuję Cię już nigdy nie pośpieszać z rozpoczęciem! Drodzy słuchacze, mam nadzieję, że historia Asi doda wiatru w Wasze żagle i uświadomi, że warto dążyć do celu bo zawsze znajdzie się  sposób. Zostańcie z nami, zasubskrybujcie podcast Napędzani Marzeniami, a obiecujemy, publikować tu dawkę inspiracji do realizacji marzeń.
  48m 32s
 • Waldemar Malina: Rowerem przez świat po 40stce |NM 99

  13 MAR 2024 · Z pewnością znasz określenie "Kryzys wieku średniego". To zjawisko, które dotyka wiele osób - zarówno kobiety jak i mężczyzn w okolicy 40stki.  Zdarza się, że kryzys wieku średniego może być czymś, najlepszym co nas w życiu spotyka. Jeśli zdamy sobie sprawę, że jesteśmy w okolicy półmetka życia, uświadomimy sobie, co tak naprawdę sprawia nam radość, jakie są nasze marzenia. I zaczniemy działać, aby je urzeczywistniać - to ta druga połówka życia będzie... magiczna!Tak właśnie jest w przypadku mojego dzisiejszego gościa - Waldka Maliny. Z zawodu tokarz, a do 40stki jego główną pasją były gry komputerowe. Po 40stce, Waldek kupił rower w komisie za 300 zł. I to był początek jego rowerowej, a potem górskiej przygody, która trwa do dziś i którą zaraża świat. Mam nadzieję, że Ciebie również!W odcinku „Waldemar Malina: Rowerem przez świat po 40stce |NM 99” usłyszycie o tym: - Jak wyglądał tryb życia Waldka przed 40stymi urodzinami - jak się zmienił w dniu urodzin - gdzie wybrał się na pierwszą wyprawę - jakie kraje odwiedził rowerem - jaką jeszcze pasję ma Waldek - jak udało mu się zarazić pasją syna - co go ogranicza  Po tej rozmowie cisną mi się na usta słowa: Waldek, jesteś super! Uwielbiam gości, którzy emanują taką pozytywną energią. Ona mi się bardzo udziela i mam nadzieję, że Tobie również.  Niejednokrotnie zadawałam sobie pytanie, czy to pozytywni ludzie robią takie niesamowite rzeczy, czy fakt, że ludzie robią niesamowite rzeczy sprawia, że są super. Po blisko 100 rozmowach wiem, że to działa w obie strony. Bo jesteśmy tym co robimy, a robimy to , na co się zdecydujemy. Ja zdecydowałam, że w tym roku będę bardziej aktywna fizycznie. Idzie mi całkiem nieźle, a takie rozmowy mnie pozytywnie nakręcają. A jak to jest u Ciebie? Daj znać!
  39m 25s
 • Michał Malinowski: wybrałem wolność na własnych zasadach |NM 98?

  27 FEB 2024 · Aktor, żeglarz, łapserdak, elektryk, złodziejaszek. Tak właśnie nazywa sam siebie mój dzisiejszy gość, czyli Michał Malinowski. Człowiek, który szybko zrozumiał, co jest dla niego ważne, i postanowił, że jego domem będzie łódka, a dachem noc pełna gwiazd. Skąd taki pomysł? Co Michał ceni w życiu najbardziej? Zapraszam na naszą rozmowę. A w odcinku: Dlaczego Michał został aktorem? Co mają wspólnego konie i żeglarstwo? Skąd pomysł na budowę łodzi? Ile czasu jest już poza domem, ile krajów odwiedził i ile mil przepłynął? Czy chciałby wrócić do Polski? Co docenia w Polsce i Polakach? Jak wygląda normalny dzień na łodzi? Jak śpi się na łodzi będąc na niej samemu? Co nieoczywistego ma na łódce? Czego nauczył się o sobie żyjąc w ten sposób? Jakie inne słowo na literę "w" jest dla Michała bardzo ważne? Michał mnie po prostu urzekł swoim podejściem do życia, dojrzałością i ciepłem, które z niego emanuje. Widać, że wie, czego chce i podąża swoją drogą. Ja na pewno będę śledzić dalszą drogą Michała. Jeśli Ty również chcesz mieć z nim kontakt i sprawdzać, do których portów zawija, to zerknij do opisu tego podcastu na YouTube czy napędzanimarzeniami.pl. Tam znajdziesz linki do profili społecznościowych Michała.
  53m 31s
 • NM 97: Mateusz Gasiński - Dobra Fabryka - jak się produkuje dobro

  6 FEB 2024 · Zazwyczaj w podcaście rozmawiam marzeniach moich gości. Tym razem zapraszam Cię na spotkanie z osobą, która spełnia marzenia innych. Mateusz Gasiński to prezes dwóch fundacji: Kasisi, wspierającej dom dziecka w Zambii oraz fundacji Dobra Fabryka, która karmi, leczy, uczy i daje pracę ludziom na trzech kontynentach. Czym zajmują się te fundacje, dlaczego mieszkając w Polsce, warto wspierać ludzi mieszkających na innych kontynentach i dlaczego warto wspierać organizacje charytatywne. W odcinku „NM 97: Mateusz Gasiński - Dobra Fabryka - jak się produkuje dobro” usłyszycie o tym: - Jak sprawdzają i weryfikują każdą potrzebę; - Gdzie głównie pomagają; -Jakie projekty najbardziej lubi Mateusz; - Na czym polega sklep dobra; - Jak pomagają Polacy; - Jak Mateusz dba o siebie? Bardzo się cieszę, że Mateusz wprosił się na rozmowę do Napędzanych Marzeniami. Wielokrotnie przy różnych okazjach mówiłam, że w mojej opinii spełnianie własnych marzeń sprawia, że stajemy się lepszymi ludźmi i bardziej świadomie wspieramy innych. A dziś usłyszeliśmy o konkretnych działaniach, które warto wesprzeć. Dlatego zapraszam Cię serdecznie do zapoznania się z obydwoma fundacjami prowadzonymi przez Mateusza i wsparcia tej, która jest bliższa Twojemu sercu. Dziękuję Ci serdecznie, że wysłuchałeś/wysłuchałaś naszej rozmowy. Już wkrótce zapraszam Cię na spotkanie z kolejnym marzycielem.
  44m 51s
 • NM 96: Kasia Augustyn - Podróżowanie rodzinne i solo a etat

  16 JAN 2024 · Dziś rozmawiam z Kasią Augustyn - mamą, żoną, managerką i podróżniczką. Kasia podróżuje od lat w wydaniu rodzinnym, a od niedawna także solo. Podróże Kasi są zdecydowanie niestandardowe. Bo kto z Was był na konnym trekkingu z dzieckiem w Kirgistanie, albo jeździł psim zaprzęgiem w Laponii, czy przeszedł z plecakiem i z 11-latkiem Główny Szlak Świętokrzyski, czyli 105 km, albo przeszedł samotnie 600 kilometrów w północnej Szwecji śpiąc w namiocie? Rozmawiamy o wyprawach Kasi, o tym jak znaleźć na nie czas, mając standardowe 26 dni urlopu i skąd wziąć na nie pieniądze. Ja już po samej rozmowie z Kasią czuję, że mogę więcej niż mi się wcześniej wydawało. Wyobrażam sobie, że po zrobieniu czegoś, co wcześniej mnie przerażało, na przykład samotnym przejściu 600 kilometrów w dużej części poza kołem podbiegunowym, poczucie pewności siebie, własnej siły i możliwości rośnie niebotycznie. Jestem przekonana, że warto nieustająco podwyższać sobie poprzeczkę, bo przekraczanie swoich granic i strefy komfortu to sposób na rozwój i doświadczanie satysfakcji z życia. Jeśli myślisz podobnie - daj znać w komentarzu!
  56m 28s
 • NM 94: Maciej Młynarczyk - idę słuchając życia

  26 DEC 2023 · Zapraszam na rozmowę z Maciejem Młynarczykiem, człowiekiem, który emanuje pozytywną energią i pokazuje, że ograniczenia są tylko w naszych głowach. Maciej przeszedł 800 kilometrowy szlak Santiago de Compostella nocą. Idąc słuchał siebie. Co więcej - rozmawiał ze sobą. Efektem tej wędrówki jest książka "Idę Słuchając Życia". Rozmawiamy o drodze Maćka, o tym czego się nauczył słuchając życia i słuchając siebie. W odcinku „NM 94: Maciej Młynarczyk - idę słuchając życia” usłyszycie o tym: - jak rozwinął swoje kompetencje w biznesie; - co lub kto go zachęcał do rozwoju; - jak pokonał szlak Santiaggo de Compostella - jaki ma cel w promocji swojej książki; - jak szuka miejsc na promocję; - jaki jest jego największy cel? Jest taki cytat przypisywany Albertowi Einsteinowi "Wszyscy wiedzą, że coś się nie da zrobić i wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, że się nie da i on właśnie to coś robi." Mam poczucie, że ten cytat idealnie pasuje do Maćka. Jego postawa, zaufanie do siebie, do losu, wdzięczność połączona z działaniem - to wielka siła sprawcza, a dla mnie inspiracja i zachęta do tego, aby kwestionować ograniczenia, które przy różnych okazjach pojawiają się w mojej głowie. Dziękuję Ci Maćku pięknie za naszą rozmowę. Mam nadzieję, że zainspirowała także Was. Będę wdzięczna za każdy komentarz i lajk. Do zobaczenie wkrótce!
  53m 36s
 • NM 94: Maria Bobela - freediving. Sposób na wewnętrzny spokój

  5 DEC 2023 · Dzisiejszym gościem jest Maria Bobela - freediverka. Marysia w ciągu trzech lat od pierwszego nurkowania na wstrzymanym oddechu zdobyła kilka rekordów Polski. Rozmawiamy o tym, jak to możliwe, żeby tak szybko osiągnąć poziom mistrzowski. Czy jest to wynikiem naturalnych predyspozycji, a może ciężkiej pracy na treningach? Mam nadzieję, że ta rozmowa zainteresuje tych z Was, którzy nurkują, oraz laików, którzy podobnie jak ja, nie mają dużego pojęcia o nurkowaniu i chcieliby dowiedzieć się więcej o tym, jak to możliwe, aby znaleźć się 86 metrów pod wodą tylko z powietrzem, które ma się w płucach i odczuwać spokój. W odcinku „NM 94: Maria Bobela - freediving. Sposób na wewnętrzny spokój” usłyszycie o tym: -Kiedy zaczęła nurkować; -co to jest freediving; -co daje jej nurkowanie; -jak odnalazła wewnętrzny spokój; -Co jest fundamentem freedivingu - treningi wodne czy oddechowe; - Jak ćwiczyć tolerancję dwutlenku węgla; - Jak trenować spokój; - co to jest freediving; co daje jej nurkowanie; jak odnalazła wewnętrzny spokój; Co jest fundamentem freedivingu - Jakie niebezpieczeństwo wiąże się z freedivingiem? - Kiedy zaczęła nurkować; Wśród ogromnej różnorodności moich gości jest kilka cech, które łączy wielu z nich. Jedną z nich jest właśnie spokój. Według mnie spokój jest jednocześnie cechą charakteru, zachowaniem, oraz umiejętnością, nad którą sama staram się ciągle pracować. Czy włączę freediving do sposobów rozwijających tę cechę? Jeszcze nie wiem. A Ty, co myślisz? Co Tobie dała nasza rozmowa z Marysią? Jakie przemyślenia do Ciebie przyszły? Jestem ich bardzo ciekawa! Daj znać w komentarzu!
  59m 17s
 • NM 93: Anna Maziuk - zapomnieliśmy, że jesteśmy częścią ekosystemu

  14 NOV 2023 · Zapraszam Cię dziś na spotkanie z Anną Maziuk. Dziennikarką i propagatorką wiedzy o przyrodzie. Ania sama nazywa siebie przyrodofilką, która lubi oswajać innych z dziką przyrodą. Nasza rozmowa płynie w różne strony. Od dzieciństwa Ani po przyszłość naszej planety. Rozmawiamy o skali makro i mikro. O tym dlaczego warto się ograniczać i dlaczego trzeba mówić o ograniczeniach z perspektywy korzyści. Ta rozmowa jest niespieszna. Wyobrażam sobie, że najlepiej może się jej słuchać z kubkiem gorącej kawy lub herbaty na kanapie, pod ciepłym kocem, z kotem lub psem śpiącym obok, patrząc na kwiaty na parapecie lub zieleń za oknem. W odcinku „NM 93: Anna Maziuk - zapomnieliśmy, że jesteśmy częścią ekosystemu” usłyszycie o tym: - Skąd u Ani miłość do natury; - kiedy i jak stała się Przyrodofilką; - co zachęciło ją do pisania; - kto jest jej inspiracją; - jakie książki już napisała i o czym będzie kolejna; - po co i dlaczego wyjechała do Kanady; - czym są Costal wolfes; - jakie gatunki najbardziej interesują Anię; - dlaczego natura powinna nas obchodzić? Jestem z miasta, a jednak moje wspomnienia z dzieciństwa to wiosenne wyjazdy z dziadkiem, żeby zbadać czy kaczeńce już zakwitły. Łażenie po drzewach, pomoc babci w ogródku, weekendy spędzane z rodzicami na piknikach nad pobliską rzeczką, zabawy z kotami i psami. Kocham naturę. Dostałam tą miłość w genach i w wychowaniu. Sama się łapię na tym, że swoim dzieciom nie przekazuję jej dostatecznie mocno, dlatego jestem bardzo wdzięczna Ani za pracę, którą wykonuje, żeby nieustająco przypominać nam o tym, że jesteśmy częścią natury. Że natura jest piękna i żeby taka pozostała. Żebyśmy mogli się nią cieszyć, to trzeba o nią dbać. Trzymam kciuki za nas wszystkich, abyśmy to robili. Do zobaczenia w kolejnym odcinku!
  1h 5m 31s

Podcast Napędzani Marzeniami udowadnia, że każdy z nas ma prawo, siłę i możliwości do szukania mniejszych i większych radości w życiu. To podcast o inspirujących ludziach, których paliwem napędowym są...

show more
Podcast Napędzani Marzeniami udowadnia, że każdy z nas ma prawo, siłę i możliwości do szukania mniejszych i większych radości w życiu. To podcast o inspirujących ludziach, których paliwem napędowym są właśnie pasje i marzenia. Posłuchasz tu rozmów o ich przygodach, drodze do realizacji marzeń i wartościach jakimi się kierują.

Poprzez podcast chcę promować ważne dla mnie wartości: pozytywne podejście do życia, aktywność, branie spraw w swoje ręce i spełnianie marzeń zamiast oczekiwanie, że spełnią się same.

Gospodarzem podcastu jest Joanna Borucka, założycielka Katalogu Marzeń.
Z wykształcenia jestem finansistą, z doświadczenia doradcą strategicznym, z powołania przedsiębiorcą. A dodatkowo mamą trójki dzieci: Marty, Marcela i Tosi.

Wierzę w społeczną odpowiedzialność biznesu. Staram się aby firmy, w które jestem zaangażowana były doceniane przez pracowników jako miejsca z pozytywną atmosferą i stwarzające możliwości rozwoju. A przez klientów i partnerów biznesowych jako przedsięwzięcia, w których na każdym kroku widać, że działamy z pasją, zaangażowaniem i szacunkiem.

Jeśli zapytacie mnie co wybieram: “być” czy “mieć“, to odpowiedź jest jednoznaczna: “być”.

Chciałabym zarażać tym podejściem innych ludzi. Sprawiać aby uwierzyli w swoją osobistą siłę i odważyli się sięgnąć po swoje marzenia.
show less
Contacts
Information

Looks like you don't have any active episode

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Current

Looks like you don't have any episodes in your queue

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Next Up

Episode Cover Episode Cover

It's so quiet here...

Time to discover new episodes!

Discover
Your Library
Search